It is currently Thu Mar 28, 2024 2:26 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: sinastrie - o parere
PostPosted: Thu Oct 25, 2007 10:17 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 2:58 pm
Posts: 26
Location: ct
Imi spune si mie cineva cat de mult ne potrivim din punct de vedere astrologic?
s-ar putea sa fie interesesanta sinastria, eu sunt leu iar el peste
-Eu 07 august 1982 ora 23:30 Constanta, Medgidia
-El 26 februarie 1982 ora 18:00 Galati
cica nu sunt prea compatibili(Leul cu Pestele), si am mai si citit ceva pe un site care m-a pus pe ganduri -- suna cam asa:

"Cand un Peste intalneste un Leu este o intalnire karmica. Ambii au ceva de invatat si de experimentat: este intalnirea dintre Yn si Yang, dintre curaj si neimplicare, dintre forta bruta si sensibilitate, dintre iubirea de bani si exacerbarea spirituala.
Pestii si Leii nu au ABSOLUT NIMIC in comun. Poate de aia se atrag. Insa indemnul este sa cautati sa va invatati lectia cat mai repede, ca sa va scape viata de ei! Pt ca e clar, daca esti Peste si a trecut un Leu prin viata ta si ai reusit sa-l lasi in urma, inseamna ca ai inregistrat o evolutie!"

in fine este doar o parere, dar eu as vrea sa aflu mai multe pareri despre acest subiect.

voi ce spuneti?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Oct 27, 2007 7:07 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 2:58 pm
Posts: 26
Location: ct
chiar nimeni nu vrea sa isi dea cu parerea :?:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 03, 2007 8:41 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 2:58 pm
Posts: 26
Location: ct
de ce nu se incumeta nimeni?? chiar am nevoie de o parere, deoarece sunt cateva probleme si ma simt la rascruce de drum...

tare as vrea sa stiu mai multe

multumesc anticipat celor care vor dori sa-mi raspunda sau sa discute aceasta tema.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 04, 2007 9:46 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image
Image
Image

Nodul Nord al lui in Rac 21 grade este in conjunctie stransa cu Venus al tau 21 grade Rac, aspect ce vine sa accentueze puternica voastra legatura din trecut, tu avand ascendentul in taur iar venus fiind guvernatorul ascendentului tau pot spune ca personalitatea ta este puternic marcata de el, lectia lui de viata se suprapune peste casa IV, casa familiei, a radacinilor familiei, ceea ce inca o data pune in evidenta legatura voastra din vietile trecute.
Conjunctia in astrologie este un aspect foarte puternic, in cazul vostru acest aspect arata ca va stimulati reciproc, atractie fizica, sentimentala , cu multa incredere si in acelasi timp multa sinceritate intre voi.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 04, 2007 11:09 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 2:58 pm
Posts: 26
Location: ct
multumesc frumos ADRIA (ma gandeam ca imi vei raspunde avand in vedere ca esti consateana de-a mea :P )

problema e ca in ultimul timp nu prea mai este sinceritate intre noi.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Nov 06, 2007 6:33 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Daca privim aspectele Soarelui tau, vedem ca face un frumos trigon cu Luna lui, ceea ce scoate in evidenta compatibilitatea si intelegerea voastra in raport cu tot ceea ce numim emotie, sentiment, dar, tot Soarele tau face un aspect de opozitie cu
Mercur al lui, aspect care vine si ne vorbeste despre faptul ca tu il consideri pe el destul de instabil( doar vorbim de Mercur), superficial, contradictii destul de multe , cam in toate domeniile , mai bine spus fiecare dintre voi aveti puncte de vedere diferite vizavi de orice problema aparuta.
Soarele tau in sextil cu Marte al lui si Soarele lui in trigon cu Marte al tau sunt aspecte care ne vorbesc despre intelegere , incredere, puteti realiza multe impreuna; aici fiind vorba de Marte cel arzator , cam asa este si relatia voastra dar cu mai putine riscuri.
Soarele lui in trigon cu Jupiter al lui este un aspect favorabil, el este cel care infrumuseteaza viata ta iar tu poti destul de usor sa-i arati calea cea buna, este un aspect ce arata ca puteti realiza o situatie financiara destul de buna impreuna.
Soarele tau face un careu cu jupiter al lui, aspect ce arata ca tu astepti foarte mult de la el si de aici apar multe neintelegeri in ceea ce priveste felul cum vedeti viitorul, apar conflicte intre ambitiile voastre.
Saturn al tau in conjunctie cu Marte al lui, aspect ca v-a facut sa aveti sentimentul ca v-ati mai cunoscut si inainte, atasamentul indicat de acest aspect este incredibil de puternic , inceputul relatiei voastre a fost ca o poveste fara sfarsit. Dar tocmai aici apare karma relatiei voastre, vi se da un timp ( doar vorbim de Saturn), in care sa va rezolvati problemele din trecut. Si fiindca vorbim de un aspect facut de acelasi
Saturn in care timpul le rezolva si le plateste pe toate, tocmai odata cu trecerea timpului apar in relatia voastra acele discrepante care nu erau vizibile, discrepante care aduce nesiguranta, tu simti ca siguranta ta este amenintata, doresti ca el sa ramana asa cum l-ai cunoscut. Dar , acest lucru nu mai este posibil, el nu mai vrea sa fie restrictionat de nimic, nu mai vrea sa accepte ceea ce-i impui tu( as putea face o simpla comparatie cu un adolescent care se razvrateste impotriva tuturor restrictiilor , de fapt prin aceasta razvratire el cere sa i se respecte personalitatea lui).
Prin urmare , ceea ce in trecut a fost un sentiment de siguranta se transforma in prezent in ceva apasator, este necesar ca tu sa inveti sa te abtii de la pretentiile tale induse tocmai de o stare de frica , sa-ti intaresti siguranta interioara , sa te autodisciplinezi, transformandu-te pe tine si nu impunandu-i lui sa se transforme. El deasemenea poate invata sa evite folosirea anumitor lucruri despre care stie ca tie iti genereaza sentimente de nesiguranta , sa accepte ca o parte din sfaturile tale si chiar si criticile sunt benefice pentru el.
Si, fiindca vorbim de un aspect al lui Saturn-tu si Marte -el, tu esti cea care simti in subconstient ca esti datoare sa-l ajuti , sa-l sprijini in toate.
El , vine in relatia voastra cu un puternic impuls interior de a te inviora , energiza, inflacara, si tocmai acest lucru te atrage asa mult la el.
Tu , iti poti utiliza experienta, intelepciunea cu multa iubire si plina de rabdare sa-l ajuti pe el sa devina mai organizat, mai eficient.

Pluto al tau in careu cu Venus al lui si Pluto al lui in careu cu Venus al tau, aspecte negative ce arata ca v-ati facut destul rau in trecut. Acum, amandoi incercati manipularea , speculati vulnerabilitatea celuilalt, sunteti puternic stimulati de aspectul fizic al celuilalt, este o legatura intre voi peste limitele oricarui nivel de intelegere( doar vorbim de Pluto).Intensitatea acestui aspect poate genera dragoste si ura la cotele cele mai inalte, pur si simplu simtiti ca aveti dreptul de proprietate asupra celuilalt, cred ca este imposibil sa va alungati si din gandurile voastre.Gelozia este muzica in surdina a acestei legaturi dintre voi, care , in cazul unei infidelitati se poate transforma in cea mai zgomotoasa muzica. Pentru amandoi este necesar sa va stapaniti dorinta de dominare , dorinta nascuta chiar din propria voastra teama.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group