It is currently Thu Mar 28, 2024 12:18 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rugaminte fierbinte de intocmire astrograma
PostPosted: Sun Nov 04, 2007 1:45 pm 

Joined: Sat Nov 03, 2007 9:24 pm
Posts: 2
Am intrat pe site cu gandul ca poate ma ajutati sa-mi interpretati si mie astrograma. Eu sunt la inceput de drum si nu reusesc sa fac o interpretare.
Imi doresc acest lucru deoarece , de-a lungul vietii am avut parte numai de obstacole. Am invatat , am fost un copil constiincios, ascultator si am muncit mult pentru a avea un servici bun. Dar , desi muncesc foarte mult si sunt apreciata , partea financiara nu este in raport cu munca depusa.
In viata sentimentala am fost urmarita de ghinion in sensul ca toate relatiile mele s-au terminat dupa cateva luni si eu am fost cea parasita. Am ramas "blocata" la prima relatie si de atunci tot caut raspunsuri legate de ceea ce s-a intamplat atunci.
Baiatul cu care urma sa ma casatoresc m-a parasit pentru o fata cu cativa ani mai tanara decat noi. Au trecut anii si a reaparut in viata mea , pentru cateva zile, spunand ca vrea sa fim impreuna.acum sunt din nou singura, nu reusesc sa intemieeez o familie, desi asta este dorinta mea cea mai mare.
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti si mie care este motivul pentru care esuez in relatiile sentimentale, chiar daca eu pun suflet de fiecare data, si daca la un moment dat imi pot intemeia familia dorita.
Datele mele sunt: 21.10.1974 ,Giurgiu,ora 18.00
Va multumesc frumos!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 04, 2007 5:49 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image


Ai lectia de viata -Nodul Nord in Sagetator in casa VII, casa parteneriatului. Ai o nevoie permanenta de a cauta informatii cu
tendinta de a tine totul sub control, tendinta pe care este bine sa o abandonezi folosindu-te foarte mult in aceasta viata de intuitia ta. Vii din vietile trecute cu o mare capacitate intelectuala, o minte agera, cu o curiozitate de a sti si de a descoperi tot ceea ce este nou. Probleme ai avut in momentul cand trebuia sa iei hotarari, sa decizi asupra unei alegeri, nestiind ceea ce vrei sa alegi , ai ales atunci sa decida altii pentru tine. In viata trecuta ti-ai ales partenerul iarasi doar din marea ta curiozitate, ii gaseai defecte la orice pas , te foloseai mereu de firea ta critica ceea ce a dus la pierderi de relatii. Acum, in aceasta viata vei face aceleasi greseli, important este sa inveti sa te impui si sa-ti impui ideile, sa nu mai depinzi de altii, intr-un parteneriat sa renunti la mintea limpede si cerebrala , sa incepi sa-ti rezolvi sarcinie karmice printr-o munca profunda intr-un domeniu. Vei obtine mult ajutor din studiul spiritualitatii, din experienta acumulata in calatorii,in aceasta viata este necesar sa pui un accent deosebit pe moralitate.
Nodul Nord fiind pozitionat in casa VII, este necesar sa acorzi o mare importanta oamenilor in general si persoanei iubite in special. In acest domeniu al parteneriatului tu vei putea trai experientele care iti vor permite sa dobandesti transformarea majora ceruta de lecta ta de viata. Cu NN in casa VII este necesar sa inveti toleranta, sa inveti sa faci concesii, sa renunti la egoism, iar pana vei ajunge la acestea vei trece prin multe crize care te vor forta sa-ti schimbi comportamentul. Este bine de stiut ca vei obtine reusite, beneficii doar in asocieri cu altii, nu te vei putea realiza de una singura , casatoria iti va putea da ascensiune atat in plan material cat si social. Este necesar sa faci totul pentru a-ti face partenerul fericit, este una dintre lectiile majore pentru aceasta pozitie a Nodului Nord.
As vrea sa fac o comparatie cu cei 12 ani de scoala in care inmultirea nu o invatam in clasa I iar adunarea si scaderea in clasa a III-a, nu , fiecare an din scoala noastra este propice invatarii anumitor lectii care ne vor ajuta in anii urmatori, asa si tu ai de invatat lectii importante in domeniul parteneriatului pentru a putea merge mai departe.
Pentru a putea trece de blocajele in legatura cu armonia si cu cooperarea, este bine sa-ti fixezi scopuri ferme legate de o asociere, sa incerci sa renunti la mentinerea unei imagini foarte confortabile despre tine si sa te implici in a mentine o relatie .

Casa parteneriatului este in Scorpion, ceea ce arata ca vei atrage un partener misterios, secretos, pasional, care te fascineaza . Guvernatorul acestei casa, Pluto este in casa VI, ceea ce arata ca este posibil sa-ti intalnesti partenerul la locul tau de munca sau intr-un domeniu al sanatatii ( aici , sub forma de gluma bineinteles, iti pot spune ca mergind la doctor te poti indragosti, si invers , doctorul se indragosteste de tine), deasemenea este posibil sa atragi un partener cu o sanatate mai fragila de care sa fii nevoita sa ai grija.
In casa parteneriatului ai si planeta Neptun, atentie deci la iluzii.

Ai semnele Balanta , Berbec interceptate, si avand atat de multe planete interceptate , nimic nu este intamplator in ceea ce inseamna intarziere, frustrare, blocaje, refuzuri. O planeta interceptata este repliata in sine , puterea si energiei ei o vei putea folosi in depasirea provocarilor pe care aceasta o aduce .
Avand Soarele interceptat, dar si guvernatorul ascendentului, Venus interceptat, apar unele intarzieri in a-ti gasi calea . La nivel spiritual, aceste planete interceptate semnifica adesea lectii gresit intelese in alte existente , tocmai de aceea apar aceste blocaje pentru a nu le repeta. Axa Berbec -Balanta interceptata vine si accentueaza dificultatea ta in a-ti construi o uniune solida sau chiar orice forma de asociere, aici este necesar sa-ti dezvolti simtul responsabilitatii, ai nevoie de asa ceva in depasirea obstacolelor.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 10:29 pm 

Joined: Sat Nov 03, 2007 9:24 pm
Posts: 2
Iti multumesc frumos pentru astrograma intocmita, Adria .


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group