It is currently Thu Mar 28, 2024 9:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Copilul meu va avea probleme sexuale?
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 1:47 pm 

Joined: Sun Nov 04, 2007 10:18 pm
Posts: 7
Buna ziua, domnule Coser,
Va scriu acest mesaj, cu dorinta de a ma ajuta sa inteleg cateva aspecte din astrograma fiului meu, pe care mi-a facut-o un astrolog cunoscut, acum cateva zile, dar din care am simtit ca s-au omis niste informatii pe care eu deja le banuiesc a fi acolo, printre stele. Copilul este nascut pe 7 aprilie 2006, in Galati, la ora 21: 45.
A fost din prima clipa un copil foarte agitat, nelinistit, nu dormea bine, plangea in continuu, nu manca cum trebuie... Am consultat diversi medici, crezand ca sunt probleme neurologice, am fost la preoti, am apelat pana si la babe numai sa inteleg ce se petrece cu fiul meu. Cu timpul s-a mai linistit, dar a ramas ceva in el care il macina tot timpul, are o framantare pe care nu o pot defini. De altfel e un copil cuminte, dar e foarte sperios, ii e frica sa stea singur, tresare foarte des.
Asa ca am apelat, in ultima instanta, si la astrolog. Aici am aflat, de cum s-a dezvaluit astrograma, ca are Luna Neagra in Fecioara, in opozitie cu Venus, aflata in Zodia Pestilor, sextil cu Juno. Am inteles ca ar fi predispus la erori medicale sau ca ar fi obsedat de boala. Ceea ce nu am inteles, totusi, e de ce, cand am intrebat de dragoste, mi s-a replicat ca nu ma intereseaza pe mine aspectul acesta din viata lui. Cititnd informatiile de pe forumul deschis de dumneavostra am inceput sa am unele banuieli de ce mi s-a refuzat lamurirea acestui aspect si as dori sa imi confirmati sau nu acest lucru.
E posibil ca acest baiat sa aiba probleme sexuale in viitor? Se va pune cumva problema impotentei sau a castitatii impuse?
Nu va putea sa isi gaseasca o partenera compatibila? Va suferi vreo umilinta sau va fi asa de ipohondru incat inhibitiile sale sexuale se vor raporta la frica de boli venerice?
Ce are acest copil de platit sau de invatat in aceasta viata?
Pun toate aceste intrebari pentru a-l intelege mai bine, pentru a-l putea ajuta, dar si pentru ca imi doresc, ca orice mama, sa fie fericit.
Cu speranta ca am fost coerenta in ceea ce am vrut sa va intreb, va multumesc pentru rabdarea de a-mi fi citit mesajul si, anticipat, de a fi rapuns la el.
O zi buna va doresc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Copilul meu va avea probleme sexuale?
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 7:07 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Ana,
nu stiu care ar fi motivul pentru care astrologul cu pricina nu ti-ar fi spus nimic despre predispozitiile sentimentale ale acestei teme, dar as putea banui, din ceea ce am auzit pe la "astrologii celebri" ca, fiind prea mic, nu se analizeaza acum asta, de parca peste 20 ani nu tot la tema natala se uita.
In fine, parerea mea este ca nu ai motive de ingrijorare, ca aspetele negative la care ai facut apel nu aduc in viata lui atat de multe necazuri si tragedii incat, chiar de pe acum, sa te ingrijorezi.
Va avea insa o viata complicata si daca luam in calcul opozitiile Venus-Lilith, Luna-Neptun, dar si Marte-Pluton pe semn de exprimare, comunicare si cunoastere, pot spune ca, baiat fiind, va fi unul curtat si disputat deopotriva. Va fi un dur prin excelenta si un lider in orice grup doreste sa se integreze.
Spun ca nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru ca un Jupiter retrograd in casa I in Scoprion avand o receptie mututala cu Pluton in Sagetator si casa II aduce prin inconjunctia cu Soarele in casa V, unde gasim si Sensul Vietii, un semn de destin special si benefic. Va fi un lider puternic si superior, abil si original, cu o exprimare verbala sonora, melodioasa, calda, cristalina si o disponibilitate speciala in a experimenta curajul, agresivitatea si a o sublima. Cu Venus in casa IV il face aproapiat de mama cu care reuseste sa comunice aproape telepatic si careia reuseste sa-i implineasca un vis, o aspiratie. Trigonul Jupiter retrograd - Uranus din casa IV, privit prin exaltarea lui Venus in Pesti, si trigonul cu Marte din Gemeni, aduc prin realizarile sale de pe parcursul vietii, dar si prin prin insasi venirea sa in aceasta lume o implinire a unor dorinte pe care tu, ca mama, le ai/le-ai avut.
Duritatea aspectelor de opozitie amintite mai sus indica, potential, un comportament antisocial, dar nu este obligatoriu sa fie si malefic. Pentru ca Jupiter retrograd in casa I este semnul unui fost lider in trecut, mesajul sau va fi unul de sublimare, iar impotrivirea sa va fi una, in mare parte, pozitiva. Nu vreau nici sa te sperii si nici sa te asigur de pozitivitatea cu totul speciala a acestei teme. As vrea insa sa ma crezi ca, trecand peste impulsivitatea mai mult sau mai putin voalata a personalitatii sale, eu pun garantie pentru superioritatea sufletului sau, pentru abilitate sa de a schimba in bine locul pe care il ocupa, intr-un mod mai mult decat original.
... si ca sa ma crezi vreau sa fiu primul care iti va spune ca fiul tau va intra in istorie si va avea un loc cu atat mai privilegiat cu cat tu, in calitate de mama, il vei educa mai bine sa-si sublimeze agresivitate invatandu-l: "mai bine ma lupt cu mine sa iert, decat sa se lupte altii cu mine sa-i iert".
Te felicit ca ai adus pe lume un spirit atat de curajos si puternic si, din nou iti spun, nu ai motive de ingrijorare asa cum ti-au fost date de altii, ci doar daca il neglijezi, ceea ce nu este posibil.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Copilul meu va avea probleme sexuale?
PostPosted: Tue Nov 06, 2007 12:16 am 

Joined: Sun Nov 04, 2007 10:18 pm
Posts: 7
Va multumesc inca o data pentru raspunsul dumneavoastra atat de prompt. M-ati mai linistit. Stiu ca baietelul meu e inca foarte mic ca sa pun astfel de probleme in discutie, dar cum am plecat usor dezamagita si confuza de la astrologul pe care l-am consultat, am zis ca merita sa va solicit si dumneavostra opinia, sa-mi fac astfel o imgine mai ampla asupra drumului pe care il va avea copilul meu. Am trecut printr-o perioada destul de grea amandoi si cred ca si din acest motiv vreau sa fiu cat mai pregatita sa il ajut sa-si gaseasca o cale in viata.
:idea: Ma mai gandeam pentru forumul dumneavoastra ca ar fi foarte interesant sa se deschida un subiect de discutie despre astrogramele unor celebritati istorice, politice, stiintifice, cinematografice etc. Asta ar fi o modesta propunere, care sper sa capteze atentia multor utilizatori ai acestui forum.
Numai bine va doresc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Copilul meu va avea probleme sexuale?
PostPosted: Tue Nov 06, 2007 8:43 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
AnaN wrote:
:idea: Ma mai gandeam pentru forumul dumneavoastra ca ar fi foarte interesant sa se deschida un subiect de discutie despre astrogramele unor celebritati istorice, politice, stiintifice, cinematografice etc. Asta ar fi o modesta propunere, care sper sa capteze atentia multor utilizatori ai acestui forum.
Numai bine va doresc!


Multumesc de propunere, dar exista o sectiune de experimente in care s-a abordat acest subiect nu doar al celebritatilor, ci cele teme care au ceva special... Nu s-a mai scris in ultima vreme acolo, dar, in masura in care timpul imi va permite, voi mai posta eu din cand in cand cate ceva...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Luna Neagra in Fecioara = erori medicale?
PostPosted: Thu Nov 29, 2007 9:55 pm 

Joined: Sun Nov 04, 2007 10:18 pm
Posts: 7
Domnule Coser, revin cu noi intrebari pe care indraznesc sa vi le pun in legatura cu astrograma fiului meu, pe care ati realizat-o si ati comentat-o atat de succint. Am inceput sa-i fac baietelului meu cateva investigatii medicale, avand in vedere ca prezinta semnele unui rahitism in floare caruia incerc sa ii gasesc tratamntul cel mai bun. Am insa o mica teama ca in urma acestor investigatii sa nu se ajunga la un diagnostic nepotrivit si implicit la un tratament neadecvat. Spun asta pentru ca mi s-a explicat ca o Luna Neagra in Fecioara, pe casa a 10-a, ar predispune persoana in cauza la erori medicale, la tratamente si diagnostice gresite. As vrea sa stiu si parerea dumneavoastra. Ce credeti despre acest aspect al Lunii Negre? Astrograma copilului o gasiti aici http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic. ... highlight=
Multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Luna Neagra in Fecioara = erori medicale?
PostPosted: Mon Jun 23, 2008 2:42 pm 
User avatar

Joined: Tue Jul 26, 2005 7:11 pm
Posts: 75
AnaN wrote:
Domnule Coser, revin cu noi intrebari pe care indraznesc sa vi le pun in legatura cu astrograma fiului meu, pe care ati realizat-o si ati comentat-o atat de succint. Am inceput sa-i fac baietelului meu cateva investigatii medicale, avand in vedere ca prezinta semnele unui rahitism in floare caruia incerc sa ii gasesc tratamntul cel mai bun. Am insa o mica teama ca in urma acestor investigatii sa nu se ajunga la un diagnostic nepotrivit si implicit la un tratament neadecvat. Spun asta pentru ca mi s-a explicat ca o Luna Neagra in Fecioara, pe casa a 10-a, ar predispune persoana in cauza la erori medicale, la tratamente si diagnostice gresite. As vrea sa stiu si parerea dumneavoastra. Ce credeti despre acest aspect al Lunii Negre? Astrograma copilului o gasiti aici http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic. ... highlight=
Multumesc!



doamna, nu mai puneti intrebari din astea puerile. daca vreti o analiza a astrogramei fiului, cu previziuni din zece in zece minute, platiti un astrolog personal.



_________________
Ari Kowalski
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group