It is currently Thu Mar 28, 2024 9:13 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: O rugaminte
PostPosted: Sun Nov 11, 2007 3:49 pm 

Joined: Thu Nov 01, 2007 3:13 am
Posts: 3
In ultima perioada am avut parte numai de nenoroace si tot ce obtin cu greu,se naruie peste noapte,inclusiv profesional si sentimental,am ajuns aproape la limita.Toate acestea au inceput din iunie anul aceste.In ceea ce priveste viata sentimentala la mine in harta Venus este redrogradant,imi puteti spune ce inseamna asta?
Ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi va rog.Datele mele de nastere sunt 03.07.1980,06:15,Cluj Napoca.
Va multumesc anticipat
Claudiu


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 11, 2007 7:57 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Venus retrograd in Gemeni arata ca gresesti tocmai in a nu-ti asuma responsabilitea pentru sentimentele pe care le ai, ratiunea primeaza la tine, ca si cum ai calcula fiecare pas , sau alegi cea mai buna varianta pentru tine . Oscilant , nehotarat, nu prea ai curajul de a te decide in alegerea unei relatii, nu vrei sa schimbi nimic la tine , testezi tot timpul sentimentele celuilalt iar acest lucru il faci tocmai pentru a vedea cum trebuie sa te comporti tu. Pretentios, percepi sentimentele de iubire la nivel intelectual, cauti mai mult un partener de conversatii, nu neaparat o iubire. Este foarte important pentru tine sa-ti asumi responsabilitatea sentimentelor , altfel toate experientele tale sentimentale te vor marca destul de mult. Cu Venus retrograd in casa XII, este ca si cum refuzu iubirea, nu ai curaj sa-ti asumi responsabilitatea unei vieti de familie.
Venus retrograd arata ca vii din vietile trecute cu anumite scheme de comportament in raport cu persoanele iubite , dificultatile in relatiile din aceasta viata vor aparea prin tendinta ta de a programa dinainte relatiile tale care sa se adapteze la cele din trecut.Tocmai prin efortul tau de a obtine iubirea vei reusi sa te insingurezi si mai mult.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 1:33 am 

Joined: Thu Nov 01, 2007 3:13 am
Posts: 3
Iti multumesc Adria pt raspunsul tau.
Imi poti explica ce ai vrut sa spui prin responsabilitatea sentimentelor?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 8:00 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu Venus in Gemeni, cred ca esti tentat de multe ori sa te implici in mai multe relatii( doar vorbim de semnul dual al Gemenilor), important este sa inveti ca iubirea nu poti s-o imprastii , sa inveti ca adevarata iubire se poate exprima printr-o implicare totala doar cu o persoana. Venus retrograd aduce pentru tine o neadaptare la conditiile exterioare, mai simplu spus este ca si cum ai sta cu spatele la persoana iubita, important este sa ai curajul sa fii deschis, sa-ti recunosti sentimentele , sa te increzi in ele si sa le exprimi.
Venus in casa XII aduce pentru tine o imensa frica de haos in domeniul relatiilor tale, frica ce apare datorita conditionarilor, trairilor din vietile anterioare , nu iti poti gasi satisfactia emotionala in orice relatie superficiala. Important pentru tine este sa incepi sa te cunosti pe tine,sa devii un cautator si explorator a tot ce tine de interiorul tau ca si fiinta inainte de a ajunge sa cunosti aspectele vietii care iti pot oferi implinirea dorintelor tale.
Ai Lectia de viata Nodul Nord in Leu in casa II.
Nodul Nord iti arata directia destinului in aceasta viata, este punctul in care tu primesti energie vitala , este munca pe care trebuie sa o faci , noua realizare si daca faci eforturi in aceasta directie fii convins ca vei fi ajutat, vei primi putere din abundenta.
Nodul Nord in Leu arata ca viata ta actuala este o continua proba a vointei tale fiind necesar sa-ti dezvolti creativitatea numai prin forte proprii. In acelasi timp trebuie sa-ti pui in aplicare gandurile si dispui de aceasta forta, pentru a deveni o persoana puternica si hotarata. In prezent in viata ta vei avea multe probleme pe care vei fi nevoit sa le rezolvi singur, asta datorita faptului ca intr-o viata anterioara ai fost inconjurat de oameni care te-au sprijinit in rezolvarea problemelor. In situatii critice nu te vei baza decat pe tine.Situatiile te vor conduce sa-ti dezvolti increderea in tine sa capeti puterea de care ai nevoie In viata trecuta ai dispus de o capacitate intelectuala deosebit de mare, o ai si in viata asta , dar in trecut nu ai avut curajul de a crea ceva de unul singur, te-ai supus in mod continuu parerilor si deciziilor oamenilor de langa tine. Acum esti nevoit sa-ti formezi o gandire proprie, actiuni individuale fara sprijinul nimanui.. Trebuie sa renunti la interesele colectivului in favoarea ta. In prima parte a vietii vei cauta continuu prieteni care sa aiba aceleasi idei ca si tine. Iti va fi destul de greu sa-ti gasesti un partener de viata si vei petrece mult timp singur, iti va fi greu in singuratate dar asta te va ajuta sa –ti dezvolti increderea in fortele proprii, sa te cunosti mai bine. Talentul organizatoric si dragostea pentru oameni iti da o mare abilitate pentru a fi un bun coducator. Trebuie sa-ti mentii cu consecventa proiectele chiar daca va trebui sa faci unele sacrificii.
Nodul Nord fiind in casa II, trebuie sa inveti si sa stapanesti banii realizati doar prin munca ta proprie, sa nu risipesti banii, sa-i investesti eficient. Important este sa nu fii lacom , sa nu-ti doresti castiguri spectaculoase ci sa incerci sa fii constant in obtinerea si administrarea banilor.Odata invatata lectia aceasta a castigului si stabilitatii banilor vei putea obtine belsugul pe care ti-l doresti. .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Nov 13, 2007 1:42 am 

Joined: Thu Nov 01, 2007 3:13 am
Posts: 3
Sti care este faza foarte trista-comica.....?eu credeam ca am cunosc destul de bine....
Intradevar ca stateam cu "spatele" si aveam o oarecare frica permanenta in mine de care eu nu eram constient,dar care ma facea sa actionez in asa fel incat intotdeauna sa am o portita de scapare,si de fapt cred ca mai mult rau mi-am facut,si intradevar am nevoie de ceva intens ca sa pot fi multumit pe plan sentimental...........
Pt tot ce am obtinut pana acuma a trebuit sa lupt mult mai mult decat altii,si ma gandesc ca aceasta este faza cu vointa.
Multumesc inca o data Adria si parca am inceput sa vad asa ca prin ceata :)


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group