It is currently Fri Mar 29, 2024 2:27 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Majorat astral
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 1:19 pm 

Joined: Sun Nov 04, 2007 10:18 pm
Posts: 7
Am aflat de curand ca eu si sotul meu, nascuti in acelasi an, 1979, trecem printr-o perioada mai dificila, in care avem de luat decizii foarte importante, o perioada in care pot aparea discutii, temeri, neclaritati......... din cauza faptului ca ne aflam in plin MAJORAT ASTRAL.
Nu am inteles prea bine ce presupune acest lucru. De aceea, v-as ruga sa imi explicati ce inseamna majorat astral, cum se vede acesta pe o astrograma, care sunt efectele sale asupra unui individ/ cuplu si cat timp dureaza aceasta perioada?
Va multumesc! :)

PS. Daca aveti cumva nevoie de mai multe detalii personale, adaug aici datele nostre de nastere: 20.01.1979, 2:30, Galati - 26.06.1979, 8:00, Galati


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Majorat astral
PostPosted: Mon Nov 12, 2007 4:07 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu am mai auzit pana acum de acest termen, dar in mod sigur se refera la intoarcerea lui Saturn peste pozitia sa de la nastere, moment de restructurare si reconfigurare.
Daca idealul stabilit pana cum nu este prea diferit de standardele impuse de Saturn pentru lectiile de viata, atunci revolutia lui Saturn va fi blanda, corecta si benefica. Adica un fel de a munci foarte mult in perioada scolaritatii, pentru a te sprijini pe un statut, o valoare dupa ce termini.
Intoarcerea lui Saturn la pozitia de la nastere este un fel de dezvelire de obiceiuri concomitent cu oglindirea propriului eu in rezultatele vietii, in eficienta, in vointa. Este un fel de judecata de apoi de la care nu te poti sustrange, orice ai face. Intotdeauna la intoarcerea lui Saturn i se intampla omului exact ceea ce merita, exact ceea ce-i trebuie pentru a-si spori maturitatea, pentru a se descoperi. Hm, uneori este atat de greu sa accepti ca nu ai invatat ce trebuie, dar este foarte bine ca se preocupa cineva de asta, pentru ca fara lectii invatate sufletul devine greu, impur.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group