It is currently Thu Mar 28, 2024 8:38 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Neimplinire...
PostPosted: Wed Nov 28, 2007 4:44 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Cel mai dureros sector al vietii mele este cel legat de ...viata sentimentala,casatorie,dragoste...
Sunt divortata de multi ani.Nu doar ca nu s-a aratat pana acum nicio sansa de a-mi reface viata conjugala,dar viata mea sentimentala parca este condamnata sa fie alcatuita ori din perioade lungi de solitudine,aici fiind vorba de ani,ori din tulburari,fericiri de foarte scurta durata, urmate de dezamagiri.
Ma puteti ajuta cu o interpretare?
Sunt nascuta in 22.o4.1968,ora 2,39AM,Oradea.
Multumesc!


Last edited by Lara_L on Thu Jan 03, 2008 6:39 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 03, 2008 6:39 am 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
UN AN NOU FERICIT VA DORESC!

...iar eu inca nu mi-am pierdut speranta ca va fi cineva care sa ma ajute si pe mine...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 11:29 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Taur cu ascendentul in Varsator, senzualitatea taurului se poate exprima foarte bine prin spiritualitatea Varsatorului, aici Varsatorul te insufleteste in a-ti gasi idealurile. Totusi , combinatia dintre doua semne fixe , te face destul de incapatanata, asculti si crezi doar de opiniiile proprii.Luna in Varsator te ajuta sa fii independenta, chiar ai nevoie sa fii diferita de ceilalti , acest lucru este pentru tine ca si aerul pe care il respiri, multa intuitie dar o fire rece, impartiala si in cele din urma singura.
Luna plasata in casa I arata ca ai destul de multa imaginatie, o dorinta imensa de a fi admirata si apreciata , totul in viata ta depinde de cum te simti , capricioasa , schimbatoare dar si foarte impresionabila ceea ce indica anumite calitati de medium..
Datorita aspectului de opozitie Luna - Jupiter , a careului Luna-Neptun pot spune ca nu te adaptezi prea usor la schimbarile vietii, esti lipsita de capacitatea de a transmite in exterior armonie astfel incat oamenii sa-ti poata raspunde pozitiv, de fapt pot spune ca ai o tendinta de a interpreta negativ cam toate lucrurile .In Varsator , Luna te face sa te aperi instinctiv prin multe discutii, argumentatii .
Ai semnele Pesti-Fecioara interceptate; aceasta axa este prin excelenta o axa a responsabilitatii, aduce destul de multe deziluzii in viata ta, deziluzii pentru care nu le poti da vreo explicatie; chiar si in cazul cand totul in jurul taui pare a fi bine , exista in tine ceva care iti da un sentiment de dezamagire , inutilitate, incapacitate de a actiona sau de a fi consolare sau ajutor cuiva. Este posibil ca intr-o existenta anterioara sa fi refuzat sa dai ajutor cuva apropiat sau te-ai aratat complet dezinteresata de viata spirituala.
Cu semnul Pestilor mai aproape de Ascendent pot spune ca fugi de micile obligatii care te pun intr-un fel sau altul in contact cu durerea sau boala, de fapt duritatea ta aparenta este rezultatul lipsei unei educatii spirituale din vietile trecute , lipsa care genereaza in aceasta viata o incapacitate de a prezenta in situatiile care cer lipsa de egoism si multa responsabilitate.
Faptul ca nu vrei sa-ti asumi responsabilitati ,genereaza un sentiment de frustrare , iti creezi mereu probleme in ceea ce priveste acceptarea propriei singuratati si suferinte care in loc sa le transformi in ceva creativ le vei folosi ca surse pentru alte necazuri.Important este sa-ti dezvolti compasiunea , sa te deschizi pur si simplu fata de oameni si sa accepti obligatiile pe care le comporta relatiile interumane.
Aceasta axa interceptata este chiar pe casele I-VII, CASELE EU-TU , ceea ce arata ca prin tine si prin celalalt poti depasi aceasta povara care te urmareste de mai multe vieti.
Avand Luna, Jupiter , Pluto, Uranus interceptate , sunt multe intarzieri in a-ti gasi calea , dar cred ca datorita planetelor retrograde Uranus, Pluto , este posibil ca persoana care te poate ajuta in depasirea acestei karme sa apartina trecutului tau, persoana care te va ajuta sa-ti duci la implinire lectia de viata generata de interceptie cu scopul de a elimina definitiv legatura.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 5:50 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Adria,iti multumesc.

Am avut nevoie sa citesc de cateva ori interpretarea ca sa o asimilez.E adevarat tot ce apare acolo,desi ,pe moment,eram tentata sa ma justific:am doi copii pe care ii cresc singura,deci responsabilitati imi asum.
Dar nu ! Este o responsabilitate si una serioasa,insa nu la asta se refera lectia mea de viata.De fapt,asa cum spuneai sunt alte lucruri pe care TANJESC sa le fac,SIMT ca as vrea si ar trebui sa le fac si totusi nu le fac:sa ajut un batran,un nevoias,un copil orfan...Insa cumva aceste ajutoare pe care as putea sa le dau le vad cumva ..."in roz".
Si da:sunt impartiala si dura ,dar daca acest lucru ar fi bun in sala de judecata,in viata de zi cu zi, am constientizat deja ca ajunge sa fie o exagerare.
Hai sa spunem ca sunt in punctul in care STIU ce gresesc dar nu ma urnesc si nu trec la fapte.Mi-e rusine sa o spun,dar am s-o fac:astept o motivatie,nu o rasplata neaparat,parca astept pe cineva sa apese acel buton declansator al bunatatii sufletului meu.Pentru ca eu sunt foarte buna,calda,saritoare cand ma simt iubita si in siguranta.
Suferinta sufleteasca pe mine ma inraieste,ma intarata,imi impietreste parca sufletul.
Nu e o scuza...Doar explicam ,sau...e acea Luna care ma impinge sa argumentez mereu... :?

Am o mare rugaminte,Adria.
Te rog din suflet spune-mi ceva despre o posibila a doua casatorie.
Multumesc inca o data!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 8:33 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
O a doua casatorie se judeca dupa casa IX, casa in Scorpion iar guvernatorul casei IX este Pluto situat in casa VII; pot spune ca de ceea ce fugi de aia nu scapi, de fapt in cazul unei a doua casatorii mesajul lui Pluto este acelasi, o relatie profunda cu celalalt, este necesar ca in acest domeniu al parteneriatului sa-ti transformi incapatanarea, impulsivitatea intr-o energie pozitiva care sa atraga partenerul , este bine sa stii ca puterea lui Pluto in aceasta casa este imensa , este o mare energie care iti sta la dispozitie tie tocmai in acest domeniu al parteneriatului cu conditia ca ea sa fie folosita intr-un mod constient. De multe ori esti inclinata sa-ti folosesti vointa asupra partenerului, asupra celor din jur insa este bine sa stii ca aceasta vointa o poti folosi si in mod pozitiv , ca vointa constienta pentru a-ti aduce la suprafata calitatile tale interioare.De fapt pot spune ca pentru tine , pluto in casa VII arata ca in acest domeniu te vei intalni cu cele mai mari suferinte atata vreme cat nu vrei sa realizezi acea transformare launtrica , sa renunti la vechile tipare transferate in aceasta viata in favoarea unei noi atitudini fata de ceea ce inseamna un parteneriat.

In aceasta perioada Marte progresat 16 grade Gemeni face un sextil frumos cu Venus natal 16 grade Berbec ceea ce inseamna ca o sa-ti bata "iubirea la usa", indica aparitia unei noi legaturi romantice in viata ta.
O sa ma uit si pe tranzitele din aceasta perioda si o sa revin.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 8:57 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Cred ca nu am cuvinte potrivite sa arat ce simt in acest moment:recunostinta pentru momentulin care am intrat pe acest Forum,recunostinta pentru ca ai aparut....apreciere nu doar pentru ceea ce faci ci si pentru felul in care faci acest lucru...
Adria...sper doar sa poti simti ce iti transmite sufletul meu.

Iti multumesc.

Cred ca ar trebui sa iti spun ca vara aceasta a aparut o anumita relatie romantica care insa s-a sfarsit acum o luna si jumatate.Ma straduisem sa imi transform acele impulsuri negative ale mele si stiu ca nu am reusit intru totul,insa am incercat.
Sper ca nu am reusit sa stric sau sa arunc la gunoi o sansa....Vreau sa spun ca sper ca acel Marte progresat de care imi spuneai este... la viitor si nu la trecut.
Chiar imi doresc sa ma schimb,sa cresc ,macar putin...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 04, 2008 9:14 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Pare o copilarie,dar chiar doream sa iti ofer ceva.
Nu stiu sa postez clipul aici,deci iti pot oferi doar adresa.
Merita vazut si ascultat.


Si...multumesc inca o data,Adria!


http://video.neogen.ro/user/oceanflower ... mvnk074tnm


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 08, 2008 2:28 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
In aceasta perioada , Saturn in Fecioara iti tranziteaza casa VII, casa parteneriatului, este perioada in care te straduiesti sa dezvolti acest domeniu de viata in mod constient sau de multe ori vei fi fortata sa faci eforturi in aceasta directie. Influenta lui Saturn o simti in aceaasta perioada ca un impuls de a face ceva concret , clar in acest domeniu al parteneriatului si este bine sa stii ca este o perioada foarte buna in a te decide asupra unei relatii deoarece poti vedea un eventual partener intr-un mod obiectiv . Saturn te ajuta sa-l vezi pe celalalt ca pe un individ complet distinct de tine si nu ca pe un obiect.. Aici ,Saturn vrea ca tu sa inveti ca orice fel de relatie este formata din eu-tu si nu din eu-eu celalat fiind in ultimul caz ca o jucarie de care te folosesti . Orice relatie de a ta in aceasta perioada care nu se incadreaza in ceea ce cere Saturn nu va rezista, de fapt in aceasta perioada lectia majora pe care trebuie sa o inveti este legata de calitatea, autenticitatea unei relatii.

Pluto in tranzit in sextil cu Luna natala, este un transit care dureaza destul de mult si cred ca-ti accentueaza destul de mult sensibilitatea, o imensa dorinta de a te remodela , tanjesti pur si simplu dupa o schimbare in viata ta. Fiind vorba de sextil , pot spune ca esti favorizata in aceasta perioada de a te ridica la un nivel intelectual si psihic superior, de a-ti imbogati viata sociala , confortul , placerile, important este sa fii deschisa fata de oameni noi, idei noi.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 12, 2008 8:19 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Multumesc inca o data,Adria!
Problema este doar ca...acel partener ...NU APARE!Si ,cand am crezut ca a aparut,m-am inselat probabil.Sentimentele mele nu au fost impartasite.
Parca toate drumurile sunt inchise :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 12, 2008 9:02 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Luna progresata este in rac chiar pe ultimul grad si iti tranziteaza casa VI, este o perioada in care poate interveni si depresia tocmai datorita faptului ca poti deveni constienta de anumite defecte ale tale , important este sa te implici mai mult in a-ti asigura tie ceea ce este necesar pentru mentinerea sanatatii , poti avea anumite impliniri in munca ta sau in orice fel de activitate in care sa-ti folosesti forta mentala .
Cand luna va trece in leu ( in februarie) va face un careu cu Soarele natal, este o perioada mai grea pentru tine in sensul ca poti avea divergente cu barbatii, devii nesigura si-ti va lipsi cred si curajul in a lua hotararile cele mai bune , deci este o perioada in care este necesar sa fii mai atenta la relatiile cu cei din jurul tau , fa ceea ce face sarpele: "sasaie dar nu musca ".
Atentie si la sanatate.
In luna august, Luna progresata in leu face o conjunctie cu descendentul ceea ce semnifica o intalnire cu o persoana care va fi importanta in viata ta, de fapt pot spune ca incepe o perioada importanta in viata ta in care vei investi mai multa energie in dezvoltarea unor noi relatii.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 13, 2008 7:23 am 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Sa dea Dumnezeu sa ma pot intoarce aici cat de curand si sa modific titlul topicului!Va fi cel mai usor si placut lucru sa sterg silaba "ne". :)

Iar pana atunci presupun ca am multe la care sa cuget...si pe care sa le modific macar,daca nu sa le schimb.
Multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 08, 2008 11:24 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Eclipsa de Soare accentueaza semnificatia Lunii noi, mai bine spus , aduce in prim plan problemele nerezolvate , evitate ,si care acum se cer rezolvate.In cazul tau , Luna noua este chiar in casa I, urmand o perioada in care poti rezolva problemele care tin de personalitatea ta, de ceea ce reprezinti tu pentru ceilalti, dar atentie , datorita careului pe care Marte natal il face cu aceasta Luna Noua ai nevoie de multa diplomatie.Perioada aceasta este marcata si de trecerea Nodului Nord in Varsator peste Luna natala chiar in casa I, ceea ce iti este de mare ajutor in a-ti pune in evidenta mai mult calitatile tale feminine. Trecerea Nodului Sud peste Jupiter cred ca te va ajuta in a gasi formula “magica “a ceea ce reprezinta un parteneriat.
Luna noua in sextil cu conjunctia Venus- Saturn iti va aduce intelepciune dar si nevoia de o relatie solida , durabila si cred ca prin comportamentul tau mai atasat acest tranzit iti poate aduce o relatie durabila , regasirea unei iubiri din trecut.
Mesajul aspectului Lunii Noi cu conjunctia Saturn-Venus este simplu dar destul de sugestiv ; este timpul sa pui sentimentele pe aceeasi lungime de unda cu intelepciunea.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 12, 2008 7:23 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Sunt in asteptare,Adria.Multumesc.
Sper sa se intample....nu ma sperie lectiile de viata...macar am ocazia sa traiesc,nu doar sa exist.Insa...ma sperie nemiscarea aceasta....Pare ca nimic nu se intampla.
Sau,daca uneori se intampla,e atat de neasteptat si de brutal....si parca e un fel de sfarsit.Nu stiu cum sa explic.
E ca si cum,pentru o greseala de a mea, sunt pedepsita cu ani intregi de izolare.
Probabil mai am multe de invatat.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 13 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group