It is currently Thu Mar 28, 2024 10:22 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Luna Neagra in Fecioara = erori medicale?
PostPosted: Thu Nov 29, 2007 11:21 pm 

Joined: Sun Nov 04, 2007 10:18 pm
Posts: 7
Domnule Coser, revin cu noi intrebari pe care indraznesc sa vi le pun in legatura cu astrograma fiului meu, pe care ati realizat-o si ati comentat-o atat de succint. Am inceput sa-i fac baietelului meu cateva investigatii medicale, avand in vedere ca prezinta semnele unui rahitism in floare caruia incerc sa ii gasesc tratamntul cel mai bun. Am insa o mica teama ca in urma acestor investigatii sa nu se ajunga la un diagnostic nepotrivit si implicit la un tratament neadecvat. Spun asta pentru ca mi s-a explicat ca o Luna Neagra in Fecioara, pe casa a 10-a, ar predispune persoana in cauza la erori medicale, la tratamente si diagnostice gresite. As vrea sa stiu si parerea dumneavoastra. Ce credeti despre acest aspect al Lunii Negre? Astrograma copilului o gasiti aici http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic. ... highlight=
Multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Luna Neagra in Fecioara = erori medicale?
PostPosted: Sat Dec 01, 2007 1:57 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Boala fiului tau din punct de vedere astrologic este practic inexistenta. Marte (guv VI) in Gemeni care face cuadratura cu Mercur in Pesti (guv VIII si XI) prin legatura neobisnuita pe care o are cu planetele din IX, eu consider ca boala lui este, cu tot ceea ce are, de natura energetica, indus din astral fie printr-un plan pe care si l-a stabilit el ca il are de realizat in aceasta viata fie prin magie neagra. Luna neagra din casa X asa este cum ti s-a spus, responsabila de erori de solutie, de stabilirea unui disgnostic gresit, de ratarea unei sanse prin teama de a aborda un procedeu, tehnica, medicament. De partea cealalta ea aduce o mica eroare in tot ceea ce inseamna parere vis a vis de el.
O tema orara ridicata pe aceasta problema aduce o implicarea a casei IX intr-un mod straniu legat de casa XII. Copilul tau isi va reveni de la sine. Tu vei face tot ce poti, dar te vei vedea neputincioasa. Din necunoscut va veni solutie.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Dec 03, 2007 4:51 pm 

Joined: Sun Nov 04, 2007 10:18 pm
Posts: 7
Quote:
eu consider ca boala lui este, cu tot ceea ce are ea, de natura energetica, indus din astral fie printr-un plan pe care si l-a stabilit el ca il are de realizat in aceasta viata fie prin magie neagra.


Domnule Coser, va multumesc ca mi-ati raspuns, totusi v-as ruga sa-mi explicati mai detaliat afirmatia de mai sus care, recunosc, m-a cam pus pe ganduri. Si asta mai ales in contextul in care tocmai m-am intors de la spital cu copilul meu si de unde am venit extenuata si foarte ingrijorata nu atat din cauza rezultatelor analizelor ( suprinzator de normale, altfel), ci din cauza reactiilor pe care le-a avut copilul la toate controalele la care a fost supus. S-a zvarcolit, a urlat cu disperare, s-a tavalit pe jos, a devenit violent, isteric, nimic, dar absolut nimic nu l-a putut potoli, desi a fost o examinare clasica si una ecografica, absolut nedureroase. Lumea de pe holuri mi-a spus ca poate e deocheat, altii ca trebuie sa ma duc la biserica cu el, doctorul pediatru mi-a recomandat neaparat un neurolog, copilul este extrem de agitat. Uneori se comporta de parca ar fi foarte speriat , alteori e foarte agresiv cu el, in sensul ca se arunca pe spate, se loveste..............
De aceea va rog sa ma ajutati sa inteleg ce este cu aceasta boala de natura energetica, cum ii spuneti dumneavoastra? Cum se poate trata acest tip de boala? La cine pot apela pentru a ma ghida? Oare copilul asta nu a venit prea repede, nu a fost trimis prea nepregatit pentru a duce in spate o noua existenta?Chiar trebuie sa asist neputincioasa la toate aceste reactii ale copilului si sa astept sa treaca de la sine? Va rog din suflet sa ma luminati!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group