It is currently Thu Mar 28, 2024 8:28 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Astrograma
PostPosted: Wed Dec 19, 2007 11:38 pm 

Joined: Fri Nov 30, 2007 3:23 pm
Posts: 2
Sunt noua pe forumul asta, si mi-asi dori din tot sufletul sa-mi dati niste sfaturi dupa astrograma mea intotdeauna am avut curiozitatea sa cunosc mai bine lumea astrelor sa "vad" ce-mi rezerva viitorul cum s-ar zice... Anul acesta a fost un an foarte greu pt mine am avut niste probleme si sincer nu prea a mers bine in dragoste, asi vrea sa stiu daca se va schimba ceva sau...
Sunt nascuta pe 10.07.1986 la ora 10:15 a.m in bacau,
va Multumesc mult !
Anca


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 20, 2007 9:55 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Eu nu m-am uitat pe harta ta, insa as vrea sa-ti spun faptul ca viitorul este relativ, noi il construim in fiecare zi..De felul in care ne insusim o lectie sau alta depind in mare masura si incercarile sau bucuriile care vor veni. Astrologia te poate ajuta insa sa te cunosti mai bine, si asa sa indrepti acolo unde se poate indrepta ceva..



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Dec 21, 2007 1:24 am 

Joined: Fri Nov 30, 2007 3:23 pm
Posts: 2
marta multi miau zis ca destinul e scris .. adica "ce e al tau e pus deoparte" si ca soarta nu o putem face noi... oricat asi fi vrut sa fac un lucru nu mi-a iesit bine ..adica de multe pri imi faceam planuri si ziceam "saptamana viitoare o sa fac asta" sau multe chestii din astea si niciodata nu mi sa intamplat asa cum am vrut; pe cand atunci cand nu imi faceam planuri imi iesea niste lucruri care nici nu mi le imaginam ... Prin astrograma a-si vrea sa stiu daca exista niste "indicii" despre anumite lucruri din viata mea sau anumite chestii care ar trebui sa le fac sau nu .. ma uitam in horoscop de multe ori dar mi se pare mai credibil dupa astrograma decat dupa horoscopul zilnic ...
iti multumesc pt raspuns marta totusi daca cineva ar putea sa ma ajute sa-mi faca si mie astrograma mi-ar fi de mult folos...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Dec 22, 2007 10:11 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Image

Rac cu ascendentul in Fecioara, destul de sensibila, sincera, orientata catre misticism, de multe ori vrei sa faci totul singura. Destul de timida in abordarea unei relatii sentimentale, ascendentul in fecioara vine si iti da rafinament si diplomatie, o personalitate ce stie sa rationeze la rece, munca inseamna foarte mult pentru tine , de fapt pot spune ca in aceasta viata munca pentru tine va fi o masca perfecta.

Ai lectia de viata Nodul Nord in Berbec in casa VIII, este lectia in care trebuie sa inveti independenta, individualismul, dar nu egoist ci intr-un mod in care prin gestionarea propriilor solitudini existentiale sa eviti frustrarile sau inhibitiilE. Nodul Nord in Berbec nu inseamna neaparat un comportament ardent, impulsiv de tipul totul sau nimic , ci trebuie sa-ti folosesti forta in gasirea de noi cai sau trairi sugestive indispensabile evolutiei tale.In aceasta viata trebuie sa-ti dezvolti constiinta si vointa. Este necesar sa actionezi independent pentru a-ti realiza telurile prin mijloace proprii. In trecut ai fost un om comod care in momentele grele te retrageai si ii lasai pe altii sa-ti rezolve problemele. Aceasta tendinta se va manifesta si in prima jumatate a vietii actuale. Sa inveti sa iei decizii si sa-ti asumi responsabilitati este ceea ce trebuie sa faci in prezent. In trecut ai avut nevoie de un partener puternic care sa te protejeze si sa te reprezinte.De multe ori ai facut compromisuri , ai incercat sa creezi armonie si intelegere in jurul tau si nu ai stiut sa spui nu atunci cand era necesar. Acum, trebuie sa refuzi cand simti ca acest lucru este necesar, sa-ti creezi un mod propriu de a gandi , bazat pe convingerile tale si sa transpui ideile tale in fapte si actiuni concrete. Realizarea misiunii tale karmice este posibila daca iti vei mentine consecvent ideile si nu vei ceda in fata presiunilor exercitate de cei din jur. Nu ai nevoie de recunoastere din partea altora, important este sa fii impacata cu constiinta ta. Simti instinctiv ca o legatura prea puternica cu partenerul sau viata în comun, iti slabeste independenta si te impiedica în realizarea ideilor tale. Misiunea vietii actuale ti-o poti realiza cel mai bine daca incepi o activitate independenta si te mentii cu consecventa alaturi de o hotarâre luata. Este bine sa încerci uneori sa nesocotesti asteptarile anturajului si sa nu doreasti cu orice pret acordul celor din jur. Increderea in tine, in aceasta incarnare ti-o poti da numai din convingerea interioara. Daca te mentii cu consecventa alaturi de planurile tale, acceptând atacurile celor din jur, vei contribui într-o mare masura la realizarea misiunii tale karmice.

Cu Nodul Nord in casa VIII este necesar sa inveti sa respecti valorile spirituale, sa renunti la materialism, de fapt sa renunti la dorinta imensa de a acumula avere si putere , este drumul in viata in care trebuie sa te increzi foarte mult in intuitie.

Guvernatorul ascendentului este Mercur in Leu in casa XI care este retrograd.Un Mercur retrograd arata arata ca multe din vietile anterioare le-ai trait haotic, fara nici o directie , organizare. In aceasta viata este foarte important sa actionezi in baza unui scop précis, bine stabilit. Tot Mercur retrograd aduce pentru tine dificultati in comunicare, in a te face inteleasa , sau pur si simplu ai o atitudine de capitulare in relatiile interumane intrucat simti ca nu gasesti canalul de comunicare care sa-ti aduca multumire.Acest lucru te va impiedica de la bun inceput in a avea relatii afective firesti , echilibrate, cu tendinta de a-ti domina partenerul , mai ales la nivel psihic. La nivel karmic, dificultatea lui Mercur retrograd se manifesta tocmai prin lipsa de intelegere care are radacini in vietile trecute, dificultate in a-i asculta pe ceilalti, pe partener, acest lucru il faci din teama de a nu fi inselata, sau pur si simplu ai o teama in tine ca ceea ce spui nu este inteles asa cum vrei tu.
Un Mercur retrograd in Leu iti accentueaza tendinta de a exagera , mandria , orgoliul, esti atrasa de putere , ai nevoie sa te afirmi. Uneori gandurile tale sunt haotice, nu pot spune ca poti usor sa exprimi ceea ce gandesti dar in mod sigur ai o capacitate imensa de a vedea lucrurile in toata complexitatea lor.Te poti exprima uneori destul de brutal fara a da boie nimanui sa spuna ceva iar aici trebuie sa inveti ca TOLERANTA trebuie sa faca parte din modul tau de a gandi , de a actiona.

Mercur face un aspect de careu cu Pluto, aspect ce iti da de regula o mare putere de concentrare , interes pentru occultism, de fapt de tot ce reprezinta “tabu”in viata de zi cu zi. Destul de sensibila psihic, te manifesti destul de secretoasa, tematoare, iti poti folosi destul de usor puterea mintii intr-o maniera focalizata, subjugandu-i pe cei din jur fie prin vanitatea ta fie prin manipulari subtile . Predispusa la discutii impulsive, controverse si sustinere excesiva doar a ideilor proprii, iti poti folosi mintea pentru a-ti impune ideile proprii in fata celorlalti, chiar daca acestea nu sunt atat de valoroase pe cat iti doresti tu sa crezi. Reusesti sa impresionezi tocmai prin puterea din spatele ideilor decat prin cuvintele propriu zise ,
Tensiunile destul de mari generate de acest aspect te pot face sa nu poti exprima clar ceea ce simti , acest lucru degenerand intr-o inhibitie accentuata a exprimarii verbale .Este bine sa stii ca acest aspect de careu apare ca un blocaj care nu te ajuta asa usor sa iesi din anumite conflicte, iti da un caracter fixist prin care destul de usor iti poti crea un " zid" , de multe ori din cauciuc care face ca ideile tale sa se intoarca impotriva ta.

Luna in Leu iti da forta interioara pentru gesturi avantate , visul capata maretie , te aperi instinctiv prin furie iar siguranta ti-o gasesti prin exprimari dramatice. Luna fiind plasata intr-o casa karmica, casa XII, nu poti prea usor folosi trairile tale interioare, este ca si cum dorintele tale, modul tau de a functiona sunt inchise intr-o carapace iar deschiderea ei este total in afara puterii tale de control. Nu poti prea usor sa-ti gestionezi starile de siguranta emotionala, interioara, avand nevoie de " ceva" care sa -ti amplifice starea de siguranta , de fapt ai nevoie de ceva care sa te sustina in dobandirea acelui echilibru interior de care ai nevoie.
Luna si Venus plasate in aceasta casa karmica aduce pentru tine o frica de haos, frica care vine din conditionarile anterioare din trecut, de fapt fiind vorba de casa XII pot spune ca aceasta frica este generata de anumite experiente sau socuri traumatizante din vietile anterioare .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group