It is currently Thu Mar 28, 2024 11:45 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: M-am indragostit sau bat campii? S-ar putea naste o relatie?
PostPosted: Tue Dec 25, 2007 5:07 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
In seara de 13 dec, suparata rau ca se implineau 8 ani de cand am cunoscut ultima iubire si nu mi-a dat nici un mesaj..., elfiind in Spania,eu in Olanda, el isi vede de viata,eu inca sper intr-o minune..., avand oricum, cred, o oarecare dependenta fata de el si de relatiile afective in general..., am plecat cu cateva prietene la un bar. Ma implic atat de mult incat atunci cand se termina relatia viata mea e distrusa si imi ia f.f.f. multtimp ca sa-mi revin. Spre exemplu ultima relatie... au trecut ANI si eu tot cu gandul la el. De cand l-am cunoscut, in urma cu 8 ani, nu mi s-a intamplat sa mai plac un alt barbat si pana acum cateva zile nici nu speram sa se mai intample vreodata sa ma simt atrasa atat de puternic de cineva. Deci suparata cum eram, in bar, cu fetele, bausem cammultisor si... din multime vine un barbat la masa noastra, direct la mine, ceea ce m-a surprins ca unele din fete, dupa parerea mea, erau mult mai atragatoare ca mine. Mi-a zimbit, i-am zimbit, m-a intrebat ce beau, m-a luat de mana si ne-am asezat intr-un colt mai retras. Nu l-am intrebat nimic, eram multumita ca venise la mine si pe ele le-a ignorat. Nici nu am apucat sa vorbim ca deja ne sarutam de parca ne iubeam de 1000 de ani. Am ajuns intr-un apartament, la una din prietene, fara prea multe siscutii sau intrebari si... m-am trezit inflacarata facand sex cu acel necunoscut care ma facea sa simt ca ne cunoastem si ne si iubim... In fine... s-a terminat jucatul si a zis ca se duce sa scoata bani de pe card ca sa ia ceva de baut si de mancat... si a plecat. Mi-am zis ca n-o sa-lmai vad niciodata si ca totul a fost o aventura. Peste 20 deminute a venit inapoi si... ne-am ""iubit"" din nou... Mi-a cerut nr de tel, nu am vrut sa il dau si l-am luateu pe al lui. A plecat si eu nu imi mai reveneam,pluteam, eram bucuroasa, mai ca as fii sarit intr-un picior. In cele 20 minute cat a lipsit m-am vazut deja maritata cu el si ca ii fac si copii!! Cand s-a intors m-a intrebat daca m-am indragostit ca ma uit la el intr-un fel ciudat... am ras fara sa-i raspund. L-am sunat, i-am dat mesaj, m-a sunat si amstabilit sa ne vedem luni pe 24. I-am zis ca vineri pe 21 ies cu prietenele in acelasi bar si mi-azis ca e mai bine sa ne vedemluni ca este si elliber. Vineri M-amtrezit cu el la bar!! A venit lamine, zambea, m-a luat de mana si mi-a facut loc sa ies si sa o iau inainte. Simteam ca vreasa ma masoare. In fine... m-am trezit iar la prietena mea facand sex cu el..., mi-am zis ca poate ar vrea sa-i spun ca m-am indragostit, gandindu-ma la remarca lui din prima noapte si i-am zis ca m-am indragostit. Mare pacat. Mi-a raspuns ca el nu e indragostit si ca doar se simte f. atras de mine sexual dar ca mai bine vorbim luni cand ne intalnim ca vrea si elsa stie mai multe despre mine ca nu stie nimic. Ok. A plecat si i-am dat mesaj ca poate are dreptate si ca e prea mult sa spun ca m-amindragostit dar ca ma simt atrasa de el. N-am primit nici un raspuns. Am asteptat ziua de luni... ca o fetita de 15 ani. Mi-am luat din economii ca sa-mi iau cizme si pantaloni ca sa ma imbrac mai atragator laintalnire. A venit ziua de luni si.... n-am mai avut rabdare sai l-am sunat ca sa intreb la ce ora vine sa ma ia. N-a raspuns. Am sunat iar peste 1-2 ore si mi-a raspuns si mi-a zis ca e plecat din oras la la mama lui si ca ieri a aflat ca e bolnava si are cancer si este la ea si ma suna cand vine. Amintrebat daca vine in cateva zile si mi-a zis ca poate peste 2 saptamani. I-am urat sanatate si sa fie puternic, am inchis si m-a bufnit plansul. Atat m-ampregatit si amasteptat ziua asta si mi-am luat liber de la sv si... s-a dus. Acum... ce mi se pare mie extraordinar este ca ptrprima oara in ultimii 8 ani simt ceea ce simt,o atractie inexplicabila. Ptr prima oara de cand tot vin in Olanda de 16 ani, eleste primul barbat olandez care mi-a placut, ptr mine incredibil. De obicei nu ies in oras, a fost o pura intamplare si nici el nu frecventeaza barul in care ne-am cunoscut. Sunt aici din martie si nu amavut nici o intalnire si nu fac altceva decat sa dau mesaje si sa ma gandesc la fosta iubire. Acum apare el si imi scoate din cap vechea iubire, aproape instantaneu si ma trezesc ca sunt suparata ca nu ne mai vedem, ca imi fac griji cu ce sa ma imbrac..., ceea ce nu am mai simtit de multi ani. Vreau sa va rog sa va uitati putin peste astrogramelenoastre, daca este cineva dispus sa ma ajute, daca aveti timp si daca,desigur, vedeti ceva interesant in povestea asta. Va rog f. mult. As vrea sa stiu daca are sens sa il mai caut sau sa mai sper sau sa mai astept... ptr ca eu simt ca am sa-l iubesc. Daca incepeceva nu as vrea sa fiu iar deceptionata ani intregi pana imi revin. Poate e prea devreme,poate bat campii, habar nu am, dar m-am uitat putin in astrograma si am vazut ca Martele lui este conjunct cu Venus al meu. Nu m-as fii asteptat vreodata sa intalnesc asa ceva. Am auzit ca este o mare compatibilitate acest aspect dar nu am sperat sa mi se intample tocmai mie. Mai vad un Soare allui conjunct Lilith almeu, Venus al lui conjunct Soare si N.N. almeu, N.S.allui conjunct Jupiter si Venus ale mele. Exista vreo speranta sa se nasca vreo relatie stabila, ceva serios? Ce ma inspaimanta este ca are Pluton conjunct cu Luna mea,la felca la ultima relatie si ... amsuferit ani, ani intregi, poate si din cauza acestui aspect. Cu aspectulasta devin dependenta si nu as vrea sa mai trec prin ceamtrecut, nu mi l-a scos nimeni din cap si desi nu a fost langa mine perioade f.lungi, eu nu l-aminselat, nu ca nu as fi vrut dar nu puteam. Era in mintea mea continuu si inca... mai este ceva de aceea am fost atat de bucuroasa de noua ""cucerire"" care m-a facut sa iluit, incredibil. Va rog sa imi spuneti si mie cate ceva , daca doriti si daca aveti timp.
eu. 18.12.1973. Buc 12.45
el. 09.01.1981. Olanda, Amersfoort, 01.40.
Multumiri anticipate si raman indatorata!!!


Last edited by jupiter_kiron on Tue Dec 25, 2007 3:53 pm, edited 1 time in total.


_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Craciun fericit!!!
PostPosted: Tue Dec 25, 2007 5:10 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Craciun ferit!!! Tuturor!! Ca..., mde, indragostita cum sunt am si uitat.
Sarbatori fericite, sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: buna
PostPosted: Wed Dec 26, 2007 9:55 am 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
Craciun fericit si tie! As vrea sa te incurajez, sa fii tare si lucida in acelasi timp. Macar sa incerci! Nu iti scriu ca raspuns la ce ai intrebat tu, iti scriu ca sa-ti spun ce cred eu ca ti se-ntampla. Diferenta dintre tine si tip e de opt ani, tot opt ani de la ultima ta iubire. Cred ca aceasta experienta cu olandezul tau e tocmai ca semn ca e timpul sa te detasezi de ultima iubire si sa fii pregatita pt urmatoarea. Dar ma indoiesc ca acest olandez e omul care-ti trebuie. El e doar un ajutor sau momentul tau pe care trebuie sa-l depasesti, sa te detasezi de trecut si sa treci in alta etapa a vietii tale. Intre 9 si 15, luna asta, a avut loc un moment important astrologic, conjunctia lui Jupiter cu Pluton, ''aspect extrem de rar, care aduce transformari majore in viata noastra, mai ales ca este urmat de trecerea ambelor planete, intai Jupiter, apoi Pluton, in semnul Capricornului. Acest aspect are loc marti, 11decembrie la ora 21.35, aducand transformari majore, la nivel subtil, pentru ca sunt putini care pot defini exact ceea ce se intampla acum in viata lor. Pluton este considerat stapanul fortelor subterane, de unde ne tragem radacinile fizice toti, de aceea a cunoaste semintele lucrurilor inseamna a cunoaste toate lucrurile, si aici consta intreaga putere a lui Pluton. Asadar Pluton este planeta mortii si a regenerararii, este omega, sau sfarsitul tuturor lucrurilor. in astrologia ezoterica este considerat Dumnezeu Tatal, care aduce ordine in viata noastra.Acest aspect este unul extrem de important si care ar necesita o analiza foarte profunda si atenta, mai ales in contextul astral actual. Ma refer la opozitia in formare a lui Pluton cu Marte in miscare aparent retrograda, care ne va afecta o perioada destul de lunga, aducand multe rezolvari, dar in majoritatea cazurilor, destul de violente. " Deci fii tare si lasa lacrimile, treci si peste hopul asta apoi vei vedea ca viata ta se va schimba in bine, sentimental. Foloseste-te de experienta cu olandezul ca sa treci in alta etapa a vietii tale. Atata tot! Sper din suflet sa nu te supri ca am indraznit si ti-am scris.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Angelika, ai dreptate!
PostPosted: Wed Dec 26, 2007 6:02 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Angelika,
M-am gandit si eu la ce mi-ai zis... de fapt cred ca am simtit asta. El, olandezul,Erik, m-a facut sa-mi dau seama ca pot fii atrasa de altcineva, ca oricand poate sa apara in viata mea "cineva", o noua iubire, de multe ori cand ma astept mai putin. M-a facut sa simt ca ma pot detasa de vechea iubire, m-a facut sa simt ce am simtit in urma cu 8 ani ptr Doru, fosta relatie. Nu imi explic cum pot sa ma ambalez asa de rapid cand in 8 ani nu am putut nici sa-mi dau o alta intalnire iar ca sa ma simt atrasa de altcineva nici nu s-a pus problema si nici nu am crezut ca se va mai intampla vreodata. Acum, chiar nu speram sa intalnesc asa ceva, ma gandeam sa gasesc o relatie, chiar si cu un tip mult mai mare ca mine care sa-mi ofere siguranta,o familie si poate un viitor mai bun dar sa ma simt atat de atrasa de cineva era ultimul lucru la care m-as fii gandit, mai ales de un olandez, ca pana acum, in 16 ani, nu am crezut ca e posibil sa-mi placa un olandez si... uite cum apare acest Erik si ma face sa vad ca "se poate" ceea am crezut ca este imposibil.
Soarele meu e in 26 Sag, N.N. in 28 Sag iar Pluto si Jupiter in tranzit peste ele. Pe Doru l-am cunoscut prin august-septembrie '99 dar primul contact amoros si momentul cand a inceput efectiv relatia a fost pe 13-14dec. '99, ziua cand, 8 ani mai tarziu, a aparut Erik. Nu stiu cum sa traduc coincidentele astea si daca sunt doar coincidente sau semne si ce fel de semne?? Cand l-am vazut pe Doru am stiut ca am sa-l iubesc daca vom avea o relatie, amsimtit asta din prima clipa, ceea ce am mai simtit acum cu Erik.
Iti multumesc mult ca mi-ai scris!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Dec 26, 2007 6:13 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
... si tot despre Pluto, Doru are Pluto conjunct Soare si N.N. in Balanta iar Erik are Pluto conjunct Ascendent in Balanta si toate astea peste sarmana mea Luna din Balanta. Stiu ca acest aspect, Pluto peste Luna mea, imi da dependenta afectiva, de asta imi este FRICA!!!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Dec 26, 2007 10:34 pm 

Joined: Tue Apr 24, 2007 2:35 pm
Posts: 16
Location: Galati
In cateva cuvinte vreau sa-ti spun ca si eu am trait ceva similar. Am facut pentru un barbat o fixatie. Din 2000 a inceput nebunia, dragostea si tot restul. Abia acum, anul asta am reusit destul de greu sa ma detasez de el. Dar cum? Cu lacrimi si cu durere de nedescris. Am ramas cu traume in suflet de pe urma lui. Il visez, ma mai gandesc la el uneori si la tot ce am trait alaturi de el dar in momentul cand ma cauta si vorbim, sunt de gheata. Stii cum am reusit? Numai si numai prin rugaciune. Dumnezeu m-a intarit, mi-a dat semne si mi s-a deschis in asa fel mintea incat am realizat, am constientizat tot ce se intampla cu mine. Si bineinteles ca cel mai mult am avut de luptat cu mine insumi, cu sentimentele mele , cu dorurile mele, cu toata fiinta mea. E greu sa descrii in cuvinte asemenea trairi, e foarte greu. Numai cine trece prin asa ceva intelege. Si astrologia m-a ajutat mult sa depasesc hopul asta dar cel mai mult m-am ajutat eu pe mine prin bunavointa lui Dumnezeu. Deci e bine sa stai cand ai timp, sa meditezi la tot ce a fost si sa incerci sa lasi trecutul in urma, la locul lui. Prezentul e foarte important caci asa iti proiectezi viitorul. Nu te mai speria de nimic si elimina orice frica din viata ta. Asta e cel mai important. Eu asa am facut si acum ma simt alt om. Nu am incetat in schimb sa ma rog si sa-i multumesc in fiecare clipa lui Dumnezeu pentru TOT. Sper sa reusesti si tu!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 11, 2008 6:23 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Ai perfecta dreptate. Trebuie sa-ti spun ca nu sunt o "bisericoasa" dar ma rog, nu mereu, dar destul de des. Am trait si experiente, putine, ciudatelegate de rugaciunile mele. INSA, nici nu mi-a trecut vreodata prin cap sa ma rog sa il uit, pe Doru, mi-e si jena cand ma gandesc ca as putea sa ma rog chiar si ptr a-l uita. Dar mi-ai dat o idee! :-) Mi-am zis ca timpul lerezolva pe toate. E adevarat, ddoar ca timpul acesta este un timp pretios din vietile noastre si poate am puteascurta timpul de suferinta prin rugaciune. Cred si in forta subconstientului, in forta gandului, a gandurilor nostre si amtrait personal anumite experiente care mi-au demontrat aceasta insa parca nu ma pot aduna si concentra ca sa continui... in fine... Am intelesmesajul tau si iti multumesc f.mult. Cineva imi spunea ca sunt atrasa de Plutonieni. Doru avea Soare, N.N conjunct Pluto, vad si la Erik ceva interesant, are Asc conjunct Pluto. Saturn al lui este peste Pluto al meu,am citit undeva ca aspectul limiteaza sexualitatea si provoaca sterilitate. Cum se interpreteaza aspectul intr-o sinastrie? Dar langa Saturn il are pe Jupiter, asta accentueaza sau diminueaza efectele aspectului Saturn conjunct Pluto? Ma mai intreb altceva; acolo unde doua planete formeaza conjunctie cu una sau mai multe planete,in sinastrie, cum se interpreteaza aceasta? Ma refer la multele conjunctii care le am cu Erik. Nu ne-am mai vazut. Am vorbit latelefon si e plecat din oras... din cate zice. Am mai vazut ca in harta compusa avem saturn in casa 8, ceea ce am inteles ca blocheaza sexualtitatea. Ce sa-ti mai zic? Ma tot uit si incerc sa inteleg. Pana laurma nici o sinastrie nu poate fi perfecta. Iti multumesc si inchei aici ca trebuie sa fac nani si e tarziu.... Merci mult!!!



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 11, 2008 11:12 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Asa cum ai spus si tu in titlu, nu stii daca te-ai indragostit sau nu... Oricum atractia care te-a facut sa iti petreci noaptea cu el desi era prima data cand il vedeai a fost de natura fizica in primul rand...Conjunctia Marte- Venus predispune la asa ceva.
Dependenta pe care o simti fata de cei al caror Pluton iti face conjunctie la Luna este motivata de faptul ca tu ai Luna in casa a VII-a in Balanta, in careu la Luna neagra..Atat timp cat nu te vei echilibra la nivel emotional, daca nu-ti vei cultiva stapanirea de sine si nu vei incerca sa te cunosti mai bine, vei putea sa cazi in "ispite" de felul acesta, care te vor face sa suferi..
Parerea mea este sa nu-ti faci prea multe sperante in legatura cu el si nu-l cauta..Tu ai facut si asa destul de mult, daca il va interesa o relatie cu tine stie de unde sa te ia..



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group