It is currently Thu Mar 28, 2024 7:07 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: rapit la 3 ani 3 luni si 3 zile
PostPosted: Wed Dec 26, 2007 5:56 pm 

Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Posts: 1
Craciun binecuvantat (si) un An Nou cu multe bucurii, sanatate cu carul si impliniri cu nemiluita !!!(este ceea ce doresc tuturor cititorilor).

Mai mult sau mai putin fiecare dintre noi isi doreste cate ceva , cauta in interior sau un exterior o explicatie , un ajutor la problemele care il framanta.In acest context :) doresc sa primesc un feedback cat mai obiectiv, chiar daca...adevarul doare.Il prefer :wink:

Fiul meu nascut la 6.05.1993, ora 2.30 noaptea in Timisoara a fost rapit in data de 8.08.1996, iar eu sunt nascuta in data de 3105.1969 ora 11,30- 12 ziua Lugoj. Este greu de exprimat ce am simtit atunci cu atat mai mult cu cat eram insarcinata cu al doilea copil si culmea eram in luna a VII.

De atunci si pana acum nu am reusit sa aflu nimic de el.Doar ca este undeva in strainatate cu tatal sau.As dori sa stiu CAND si daca il voi mai revedea?
In speranta unui raspuns multumesc anticipat pentru timpul si interesul acordat acestui topic.

Cu multumiri si recunostinta
Alberta

[/img]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 14, 2008 10:16 pm 

Joined: Thu Jul 05, 2007 2:31 pm
Posts: 8
Location: Bucuresti
Am fost rascolita de mesajul tau de cand l-am citit, dar din pacate, de-abia acum am gasit timpul necesar sa-ti raspund. O sa incep cu astrograma ta. Ai Soarele in Gemeni, ascendentul in Fecioara si Luna in Sagetator. Poate de-asta te-am simtit aproape pt ca doua din trei sunt si la mine la fel. O opozitie iti brazdeaza astrograma in doua. Pe de o parte, ai Soarele si Mercur, pe de alta parte, Luna si Marte. Soarele este in opozitie cu Luna(te-ai nascut la Luna Plina), ceea ce arata neintelegeri, rupturi intre tine si partenerul tau sau intre tine si copilul tau; conflicte si crize emotionale. Soarele este in opozitie si cu Marte, semn de influenta paterna autoritara, despartiri brutale de parteneri. Luna se afla in conjunctie cu acest Marte care e si retrograd in casa Familiei, a Parintilor, ceea ce sugereaza evenimente, intamplari riscante atat pt tine cat si pt cei din jurul tau. Casa V in recele Capricorn arata iubiri putine si sobre, copii putini sau deloc(depinde si de astrograma partenerului tau). Guvernatorul acestei case, Saturn, sta singur si fara aspecte in casa strainatatii(nimic nu e intamplator).
Dumnezeule, ma mir ca nu ai innebunit sa treci prin asa ceva si cu Mercur retrograd. De fapt, ai 5 planete retrograde ceea ce semnifica multe datorii karmice, dar ma voi opri aici numai asupra lui Marte. Marte in casa Familiei si Parintilor arata ca intr-o viata anterioara ai provocat tu insati conflicte in camin, ai fost dura, agresiva cu copiii tai. Aceasta karma negativa se "arde" acum daca vei munci mult pt familia ta.
Lilith(Luna Neagra) in Rac intareste ideea de karma familiala; semnifica si probleme de fecunditate, avort, pierderea copiilor.
A, si era sa uit: Soarele este conjunct cu Aldebaran, Steaua Conducatoare a Stelelor, ce determina perseverenta si multa energie, realizari deosebite(la tine in cariera sau statut social), dar cu aspecte disonate aduce... pericolul de a fi pradata(nu-i asa ca asta ai simtit?) Din fericire, ai pe Pluton in casa I in aspect bun cu Neptun ceea ce arata capacitatea de a renaste din cenusa ca pasarea Phoenix.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 14, 2008 11:26 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Alberta, cred ca astrologia orara te-ar putea ajuta ceva mai concret cu un raspuns la intrebarea ta.
Imi pare rau pentru drama pe care o traiesti, dar daca este asa cum spui, ca micutul acum se afla cu tatal lui ma gandesc ca tot este bine, macar sti unde este si ca este ingrijit probabil cu iubire...desi sunt sigura ca dragostea de mama n-o poate inlocui nimic pe lume.
Eu sunt incepatoare in astrologia orara, dar incerc totusi, in speranta ca Gheorghita sau altcineva ma va corecta..

Iata tema orara ridicata pentru intrebarea ta, daca iti vei revedea copilul:

Image


Tu esti reprezentata aici de Mercur, iar prezenta planetei in casa V-a arata cat de puternica este dorinta ta de a-l revedea. Mercur este in exaltare si este bine aspectat de Luna, s-ar putea sa ai intuitia de a face ce trebuie pentru a-l gasi..Se mai poate sa fii ajutata in demersul tau de o femeie mai in varsta..
Copilul este aici reprezentat de Saturn, ca patron de casa V...Saturn este in Fecioara in trigonocratie, ceea ce arata ca copilul se simte bine in prezent. Saturn este pozitionat in casa XII, adica intr-un loc ascuns pentru tine...
In casa sperantelor, a XI-a, nu este nici o planeta, dar patroana casei, Luna, face sextil la Mercur (tu), si in acelasi timp careu la Jupiter...(acest careu este un aspect separant, ceea ce arata mai mult latura negativa din trecut) si se face si un trigon Luna- Venus, care este aspect aplicant..Saturn este retrograd si nu face aspect cu Mercur, dar Mercur face aspect bun cu Luna, casa sperantelor..Iar Soarele face conjunctie cu cuspida casei V, si trigon cu Ascendentul..
Cred totusi ca indarjirea ta de a-l revedea, ca si ajutorul unei femei, probabil cineva din familie, vor fi hotaratoare..

Si cred ca raspunsul este Da, il vei revedea..Poate nu foarte curand, dar sunt sanse..



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group