It is currently Thu Mar 28, 2024 9:15 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: nasc in curand - copilul pesti - cum e ? -
PostPosted: Fri Feb 15, 2008 4:41 am 
Sunt foarte dezamagita, stabilisem de acum 2 saptamani cu doctora mea ca voi naste vineri pe 15 feb - eram foarte incantata - mai ales ca iesea copilul varsator
exact cu o zi inainte ma anunta sa ma mai duc inca o data la spital, ca sa vedem etc
in final, am stabilit (din pacate nu pot naste natural, si trebuie sa fac cezariana) sa nasc pe 21 - acum sper sa ramana asa.....sa nu se mai schimbe
desi vineri este ziua mea norocoasa - sunt taur 22 aprilie 1983 ora 18.30

acum copilul va fi in zodia pesti, zodia de care mi-era teama cel mai mult
stiu ca sunt foarte sensibili si ca si structura sunt oameni cu mari probleme de acomodare
:?: :!: :?: nu stiu poate gresesc, va rog spuneti-mi cum este un copil peste - ca sa ma pregatesc

...........ah..........inca "tanjesc" dupa zodia varsator

va multumesc


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Feb 15, 2008 9:32 pm 

Joined: Sun Feb 19, 2006 5:54 pm
Posts: 11
Pana iti raspunde cineva la obiect, delecteaza-te citind si aici: http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic. ... 9094cefb84

acum nu e cazul sa iti faci asemenea probleme cand ingerasul e pe drum .

Nastere usoara , sa-ti dea Domnul ! si mai ales stie el cand, si ce zodie va fi.



_________________
Nu conteaza de cate ori ai cazut! Este mai important de cate ori te-ai ridicat !
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 19, 2008 3:07 am 
magnolie wrote:
Pana iti raspunde cineva la obiect, delecteaza-te citind si aici: http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic. ... 9094cefb84

acum nu e cazul sa iti faci asemenea probleme cand ingerasul e pe drum .

Nastere usoara , sa-ti dea Domnul ! si mai ales stie el cand, si ce zodie va fi.



Multumesc frumos - sunt de ajutor informatiile , sper ca dupa ce s eva naste copilul sa pot sa vad o astrograma de a ei - sunt asa de curioasa, cum va fi, cu cine va semana...etc ( si unde mai sunt doar cateva zile) :roll:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 19, 2008 3:16 am 
.....poate totusi ma poate indruma cineva sa-mi spuna o ora favorabila pentru nastere din punct de vedere astrologic pentru data de joi 21 feb 2008
va rog frumos


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 19, 2008 6:09 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
11:50, desi perioada in sine nu prea este buna.
Recomand un ascendent in Gemeni pentru a compensa inhibitia si restrictiile impuse de conjunctia Luna-Saturn retrograd din Fecioara. Recomand un guv al asc culminant si un Jupiter pe casa VIII, chiar daca Pluton este in opozitie cu Marte pe axa II-VIII, si doar aceste aspecte prin amplitudinea lor ar putea sa compenseze o axa interceptata sau un Saturn agresiv...
Consider aceasta ora cea mai potrivita chiar daca exista o axa interceptata (Taur-Scorpion de axa XII-VI) si o repliere cauzata de conjunctia Luna-Saturn acestea pot fi compensate de un Mercur puternic, un Marte pe II casele legate I-II care sa duca spre o echilibrare prin eductaie, rafinament, activitati intelectuale valorificate prin inovatii, completari, chiar inventii... Sprijinul mamei va fi foarte important si, de asemenea, exemplul sau personal. Cu o asa tema acest copil trebuie ajutat sa se educe singur, pentru ca nu va accepta nicio conditionare.

Sa-i uram bun venit si sanatate mamei!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 20, 2008 1:09 am 
coser wrote:
11:50, desi perioada in sine nu prea este buna.
Recomand un ascendent in Gemeni pentru a compensa inhibitia si restrictiile impuse de conjunctia Luna-Saturn retrograd din Fecioara. Recomand un guv al asc culminant si un Jupiter pe casa VIII, chiar daca Pluton este in opozitie cu Marte pe axa II-VIII, si doar aceste aspecte prin amplitudinea lor ar putea sa compenseze o axa interceptata sau un Saturn agresiv...
Consider aceasta ora cea mai potrivita chiar daca exista o axa interceptata (Taur-Scorpion de axa XII-VI) si o repliere cauzata de conjunctia Luna-Saturn acestea pot fi compensate de un Mercur puternic, un Marte pe II casele legate I-II care sa duca spre o echilibrare prin eductaie, rafinament, activitati intelectuale valorificate prin inovatii, completari, chiar inventii... Sprijinul mamei va fi foarte important si, de asemenea, exemplul sau personal. Cu o asa tema acest copil trebuie ajutat sa se educe singur, pentru ca nu va accepta nicio conditionare.

Sa-i uram bun venit si sanatate mamei!


Multumesc frumos pentru raspuns si urarea de bine - voi incerca sa va urmez sfatul de a naste la aceasta ora - pacat, ca nu depinde numai de mine
cat despre bebe, am citit caracteristicile zodiei pesti si sincer m-am cam temut - "sensibili si emotivi, probleme cu glanda pineala, copii retrasi" - total opusul meu :roll:
( de fapt doream atat de mult sa nasc copilul in zodia varsator, de la bun inceput m-am gandit sa nu fie pesti - si uite, ca de ce ti-e teama........)
eu sunt taur , 22.04.1983 - ora 18.30 constanta
poate cand aveti timp - daca puteti sa-mi faceti o interpretare de astrograma - momentan sunt in ape foarte tulburi si cu sanatatea si cu viata personala. :( logodincul meu este capricorn 12.01.1982 bucuresti

( am vorbit si pe mail - primisem confirmarea si parola de a intra pe forum - si totusi accesul imi era interzis - si v-am trimis un mail)

va multumesc frumos


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group