It is currently Fri Mar 29, 2024 8:31 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Revolutie solara
PostPosted: Mon Feb 25, 2008 5:18 pm 
User avatar

Joined: Fri Aug 25, 2006 12:07 pm
Posts: 90
Iar acum trebuie sa-mi respect promisiunea de a solicita o revolutie pentru anul care urmeaza. N-am ce face... :roll:
Datele mele: 04.03.1984, 02:00 am, brasov


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara
PostPosted: Thu Mar 20, 2008 11:14 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Iata si tema ta!

Image

Ei, iata un an greu! Iata un an unde conflictul interior devine conflict exterior si unde rezerva ta, ca nativ Pesti, este rastalmacita si apreciata gresit. Te inchizi si ti-e teama de te exteriorizezi, desi cu Venus in varsator, guvernator al temei anuale, dorinta de libertate, de independeta, de comunicare, schimburi deplasari si mobilitate ating cote foarte mari. Avem de-a face cu un mecanism contractie-dilatare, care erodeaza psihicul si, periodic, iti aduce momente, la inceput de tristete, apoi de delasare, pentru ca toate sa se indrepte spre disperare sau blazare. Consumul interior creste in intensitate si, prin asta, pierzi energie, pierzi din depozite, slabesti energetic si chiar fizic sau acumulezi substante care iti otravesc incet organismul.
Relatiile, indiferent de natura lor, sunt complicate de un acut sentiment de neimplinire si dramatizezi, la inceput usor, apoi mai intens pentru ca nu prea esti inteles. Ori spui lucruri banale, lipsit de importanta si esti tolerat, ori spui lucruri foarte importante, ample, superioare, elevate incarcat de sensuri greu de inteles la prima vedere si situate dincolo de limita intelegerii comune. Gandirea ta este anul acesta o mare probelma. Te duce spre trecut si iti amintesc de oameni pe care i-ai lasat acolo sau pe care nu i-ai vazut de mult. O mare parte a acestor amintiri sunt tragice, triste, dureroase si te nemultumeste si ca-ti amintesti si ca nu poti sa le ignori. Saturn retrograd pe NS este aprig si imbatabil. Te intorci spre trecut, spre acel trecut in care, ca nativ Pesti, ai lasat un urma situatii nerezolvate si acum trebuie sa le reanalizezi.
Gandindu-ma ca Marte anaretic pe casa IX si Luna in Capricorn pe casa III iti vor aduce impulsuri inhibate sau nefinalizata, fapte incomplete sau schimbari nebative de situatie, facute de tine, prin vointa proprie, ma gandesc ca tentatia de a gresi din nou, fie actionand puternic, negativ, eronat, fie amanand rezolvarea unor problema care iti vin acum din trecut, este foarte mare.
Fii puternic si nu te impotrivi oamenilor oricat de greu iti va fi. Cultiva postul de ganduri si linistea, iarta-i si binecuvanteaza-i pe oameni pentru ca acum tot ceea ce-ti vine din trecut, vine pentru a se rezolva nu pentru a fi amanat din nou si in niciun caz pentru a crea alte conflicte.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group