It is currently Thu Mar 28, 2024 11:11 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: o intrebare.
PostPosted: Sat May 03, 2008 7:25 pm 
User avatar

Joined: Tue Feb 13, 2007 2:23 pm
Posts: 5
Ma numesc Maura si va salut pe toti!Astrologia ma pasioneaza dar se pare ca nu am talent!
Sunt nascuta in Bucuresti,pe 01 septembrie 1968 ora 21.10
Am si eu o mare durere pe suflet.Oare chiar am sa raman singura?cry: Mai merita sa caut, sau sa ma resemnez ca nici o relatie a mea nu va dura?
In rest sunt ok.
Va pup si daca nu-mi va raspunde nimeni,am sa inteleg!(nimic nu este pe gratis!)
Va doresc PACE.
Cu respect!
Maura


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: o intrebare.
PostPosted: Sun May 04, 2008 9:47 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
maura wrote:
(nimic nu este pe gratis!)


Ce inseamna asta, domnisoara?
Unde ai gasit pe acest forum, de aproape 3 ani de cand functioneaza, vreun loc unde ti se sugereaza macar ca trebuie sa platesti pentru raspunsuri?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: o intrebare.
PostPosted: Sun May 04, 2008 10:26 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
maura wrote:
Ma numesc Maura si va salut pe toti!Astrologia ma pasioneaza dar se pare ca nu am talent!
Maura



Asta eu nu prea inteleg. Cand te pasioneaza ceva, te informezi si nu ai neaparat nevoie de talent (doar nu participi la vreun concurs :lol: ). Daca intampini vreo dificultate pentru ca esti la inceput (si asta e normal, toti am trecut prin asa ceva), poti sa intrebi. Forumul pentru asta este, pentru discutii. Pana atunci, o sa incerc sa ma uit un pic pe harta ta.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Imi pare rau dar,cred ca m-ati inteles gresit.
PostPosted: Sun May 04, 2008 11:10 am 
User avatar

Joined: Tue Feb 13, 2007 2:23 pm
Posts: 5
Am spus ca daca nu mi se va raspunde,am sa inteleg si nu am sa ma supar pe nimeni.Timpul nimanui nu este pe gratis.Vad atatea emisiuni la televizor in care cate un astrolog isi ofera serviciile contra cost.Eu am vazut ca aici lumea chiar este pasionata si am incercat sa vad daca ma poate ajuta cineva.Nu am vrut sa va jignesc sub nici o forma d-le Coser.Da,studiez astrologia.Stiu lucrurile de baza,case,planete,ascendent,descendent,luna neagra etc.Dar nu pot sa ma descurc in tranzite,sinastrii,compozite.Simt parca ,ca nu exista la mine aceea sclipire de talent.Sau poate sunt eu un student mai superficial.Nu mai continui,sunt convinsa ca m-ati inteles.O zi buna tuturor!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 04, 2008 3:34 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Image
Image

Fecioara cu ascendent in Taur..tu esti prin definitie inclinata spre realizabil, esti o fire practica. Pe orice posibil partener il treci prin raze x la inceput, desi altfel ai fi tentata sa asculti de primul impuls (sa zicem o dragoste la prima vedere)- Venus cj Uranus, in Fecioara. Pozitionarea Soarelui, lui Jupiter si a lui Marte in casa a V-a ar fi trebuit sa-ti aduca un partener, asta daca ora nasterii e corecta..Singura problema ar putea fi careurile lui Marte la Neptun si la ascendent, care arata posibili parteneri cu “ mai multe fete”, care sa te faca chiar agresiva.. Apoi careu Soarelui la Lilith..Ma insel eu sau esti tentata sa alegi pe cine nu trebuie, pe cine nu merita atentia ta, poate pe cine te ignora? Poate te fascineaza cei cu care o legatura este interzisa?
Problema pare sa fie in primul rand la tine. Careul Luna la Uranus, Venus si Mercur, te face sa fii nesigura cine esti, nesigura cand iti este lumea mai draga, de propria feminitate si putere de seductie, si mai ales foarte nehotarata..
O casa a VI-a foarte importanta, in care se afla si Junon si Cupidon, Nodul nord in casa a XII-a in Berbec, arata ca pentru a iesi totul asa cum iti doresti trebuie sa stii sa te bucuri de independenta (independenta poate exista si in cuplu) si mai ales, trebuie sa te cunosti. Meditatia, rugaciunea te poate ajuta enorm cu nodul nord in casa XII (ti-o spun pentru ca si eu am pozitionarea asta).
Apoi, sa inveti sa le dai altora o mana de ajutor fara sa le ceri nimic si chiar fara sa astepti nimic in schimb. Indrazneste sa visezi, sa iti sondezi subconstientul, si sa depasesti rigiditatea si neancrederea care sunt amprentele Lunii in Capricorn. Iubirea inseamna sa simti, nu sa lupti, este ceva natural, iar oamenii (cei care merita sa-i ai prin preajma) nu sunt perfecti (Venus in Fecioara te face destul de tipicara si atenta la detalii, poate cam cusurgioaica uneori). Ai date pentru o viata sentimentala frumoasa, si chiar pentru o casnicie reusita (Junon in sextil la Soare), chiar daca un pic mai tarzie.. insa de de tine depinde totul.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Iti multumesc foarte mult!
PostPosted: Sun May 04, 2008 11:46 pm 
User avatar

Joined: Tue Feb 13, 2007 2:23 pm
Posts: 5
:D Mi-ai dat vesti bune.Iti multumesc!
Numai bine!
Maura



_________________
Viata este frumoasa,depinde in ce directie te uiti!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Totusi,
PostPosted: Tue May 06, 2008 7:15 pm 
User avatar

Joined: Tue Feb 13, 2007 2:23 pm
Posts: 5
Imi pare rau, ca d-nul Coser a ramas suparat pe mine, si nu a aruncat o privire pe astrograma mea.
O zi buna tuturor!



_________________
Viata este frumoasa,depinde in ce directie te uiti!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 19, 2008 2:29 pm 

Joined: Thu Apr 12, 2007 8:43 pm
Posts: 18
:) interesant!Salut!sunt atat de placut surprinsa!!!Si eu sunt tot o fecioara,dar cu ascendent in capricorn,nascuta pe 5 sep , tot 68,si ce-mi place e ca avem acelasi nume,care cel putin in zona mea este extrem de rar,decat ca pe mine preotul nu a vrut sa ma boteze cu acest nume si mi-a pus numele de botez Mihaela :shock:
Nu vreau sa te sperii sau sa te supar,eu si asa nu ma pricep in astrologie,dar e ceva ce ma atrage si imi place,dar vad ca e interesant ca probabil avem multe asemanari.Ascendentul fiind tot semn de pamant...si cred ca ne place sa tanjim dupa ce nu prea putem avea sau nu ne prea bucuram de ce avem.Asta e caracteristic oare fecioarelor ?Si inca ceva ...probabil suntem predispuse la casatorii tarzii....(mai cunosc pe cineva la fel,tot fecioara din acelasi an). Ma bucur ca aici pe acest forum am gasit si eu cateva raspunsuri si lamuriri si multumesc celor ce m-au ajutat.Imi doresc sa ai parte de tot binele din lume,sa ai sanatate si tot ce iti doresti si sa te poti bucura de toate! :wink: Salutari si numai bine! Maura.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: numai bine si tie!
PostPosted: Mon May 19, 2008 9:05 pm 
User avatar

Joined: Tue Feb 13, 2007 2:23 pm
Posts: 5
:D



_________________
Viata este frumoasa,depinde in ce directie te uiti!
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group