It is currently Thu Mar 28, 2024 1:39 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cine e vinovatul ?
PostPosted: Mon May 19, 2008 8:34 pm 

Joined: Fri Aug 18, 2006 10:09 pm
Posts: 2
intreb: cine a gresit si cine a iubit ? e vorba de destin ?!!! cu fiecare zi intreb si nu aflu raspunsul el 10.03.1933 ea 11.05.1932 au o viata impreuna si totusi dupa atatia ani ea - este posesiva , geloasa si tocatoare . Imi spune nu ma las pana nu il toc - e mama si eu am ajuns sa nu mai suport . E destin sau ce e ? Ajutor - ce pot face pentru a avea o liniste normala in casa .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 19, 2008 10:04 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
lionna,

Hartile parintilor tai nu pot fi ridicate. Nu ai spus nici localitatea si nici ora.
Dar o harta natala nu ne arata altceva decat ceea ce suntem datorita faptelor si gandurilor noastre trecute. Experientele pe care le traim acum ni le-am creat singuri intr-o alta viata. Cayce spune ca atunci cand trecem printr-o etapa dificila a vietii sau experimentam o anumita problema, ne intalnim pe noi insine. Nu cred ca este niciunul vinovat; fiecare il "traieste" acum pe cel care a fost " atunci", numai ca o fac impreuna...iar asta nu este nicidecum o intamplare!
Tu nu vei putea schimba nimic la mama ta ( ma refer la gelozie, posesivitate, etc). Singura care ar fi putut sa o faca ar fi fost ea. Fiecare dintre noi avem capacitatea de a lucra cu propriul destin; exista liberul arbitru.... Nu stiu ce poti face tu! Poate reusesti sa vorbesti cu mama ta despre iubire, credinta, cumpatare, echilibru..despre ceea ce le poate lumina viata!

Le doresc parintilor tai, in continuare, cat mai multi ani impreuna!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group