It is currently Thu Mar 28, 2024 7:10 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: am si eu o problema ....
PostPosted: Wed Jun 11, 2008 11:24 pm 

Joined: Thu Feb 08, 2007 11:40 pm
Posts: 5
Revin cu o problema care ma macina. Tocmai am terminat o relatie cu persoana pe care eu am iubit-o foarte mult si care m-a si dezamagit foarte mult. Ne-am cunoscut acum 6-7 ani si din cauza faptului ca a ales sa inceapa o alta relatie cu o prietena de-a mea, ne-am despartit. Acum, dupa-ani de zile, dupa ce relatia lor nu a mai mers a revenit iar eu am acceptat sa fim impreuna fara multe explicatii. De la vorbe de dragoste, ganduri de casatorie am ajuns sa pun punct relatiei deoarece mi-am dat seama ca nu as putea ramane pentru restul vietii alaturi de el. Va rog sa-mi spuneti daca voi mai putea gasi pe cineva care sa tina cu adevarat la mine si care sa ma respecte. Sunt foarte suparata si sufar foarte mult, dar incerc sa merg mai departe desi imi este foarte greu.
Datele mele sunt : 20.10.1974, Giurgiu , ora 18.00
Multumesc frumos!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: am si eu o problema ....
PostPosted: Fri Jun 13, 2008 10:27 am 

Joined: Thu Feb 08, 2007 11:40 pm
Posts: 5
As putea adauga si datele fostului meu prieten pentru ca as dori sa stiu de ce nu a mers relatia noastra
Datele lui: 14 octombrie, Giurgiu, ora nu o stiu....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 13, 2008 12:30 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
NU uita sa dai si anul lui de nastere... Dar fara ora, va fii cam greu sa va faca cineva sinastria ( adica harta relatiei)...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 13, 2008 1:06 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Draga mea,
Din cate am vazut eu in harta ta, sensul vietii tale in aceasta incarnare este chiar pe casa 7, adica cea a relatiilor...Cu alte cuvinte, tine doar de tine sa ai o relatie reusita! Cum? Prin invatarea lectiei iubirii hristice, adica sa iubim dezinteresat, sa daruim fara astepta nimic in schimb... Spun asta pentru ca Sensul Vietii (NN) este in conjunctie cu Neptun.
Apoi, ai axa berbec-balanta interceptata in casele 6-12, imreuna cu multe planete personale, inclusiv soarele si venus, care printre altele, simbolizeaza si partenerul si viata amoroasa.
In caz ca nu stii astrologie, asta inseamna ca energiile ce tin de relatii, ca sa zic asa, sunt blocate, pentru ca le-ai folosit gresit candva.Iar pana nu vei invata respectul pentru celalalt, faptul ca o relatie presupune libertatea ambilor "participanti" si faptul ca ei sunt impreuna pt ca se iubesc si s-au intalnit numai pentru a creste impreuna si a se ajuta, aceste energii nu vor fi deblocate.
Dar, vestea buna este ca Dumnezeu nu ne da niciodata o provocare sau un test, fara sa ne dea si forta si posibilitatea de a o rezolva!
Asa ca fruntea sus, zambetul pe buze, incredere in tine si credinta in Dumnezeu!
Asa cum spunea Nicolae Titulescu, "Destinul este scuza celor slabi si opera celor puternici!". Este un citat care mie imi place foarte mult si in a carui adevar cred!
Sper ca ceea ce ti-am scris sa-ti foloseasca si ca ceilalti membri ai acestui forum care stiu mai multa astrologie ca mine sa-ti dea mai multe informatii!

Eu iti doresc zile frumoase, pline de lumina si bucurie!
Irina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 13, 2008 1:36 pm 
User avatar

Joined: Thu Oct 04, 2007 12:12 am
Posts: 302
Location: bucuresti
Iata si harta ta:


http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... asp=1&ast=[/img][/url]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: am si eu o problema ....
PostPosted: Fri Jun 13, 2008 4:42 pm 

Joined: Thu Feb 08, 2007 11:40 pm
Posts: 5
Multumesc Irina pentru cele postate de tine si intr-adevar am uitat sa spun si anul nasterii fostului mei prieten: 1975 (14 octombrie 1975).
Sunt foarte curioasa sa ni se faca sinastria pentru ca , in ciuda multor probleme care au fost intre noi, a fost singurul barbat la care am tinut foarte mult. M-am straduit si am lasat de la mine mult (poate chiar foarte mult) astfel incat sa fac relatia sa mearga dar nu am reusit ....
Asa ca va rog frumos sa ne intocmiti si noua sinastria.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: am si eu o problema ....
PostPosted: Fri Jun 13, 2008 8:13 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Perlaneagra wrote:
....Asa ca va rog frumos sa ne intocmiti si noua sinastria.

Perlaneagra, asa cum ti-a spus si Irina, fara ora de nastere a prietenului tau nu se poate face sinastria temelor voastre. Acea ora de nastere este extrem de importanta pt a avea imaginea completa a cerului in momentul nasterii lui..
Perlaneagra wrote:
..in ciuda multor probleme care au fost intre noi, a fost singurul barbat la care am tinut foarte mult. M-am straduit si am lasat de la mine mult (poate chiar foarte mult) ....

Si daca relatia nu a mers, poate ar fi bine sa pastrezi din toate acele amintiri numai pe cele care te ajuta sa traiesti in prezent...relatia s-a oprit aici, dar viata ta isi continua drumul.
Iar daca vei gasi pe cineva cu care sa fii fericita, asta tine numai de tine...in iubire nu cred ca poti spune ca dai mult sau foarte mult, cred ca trebuie sa dai tot, fara sa contabilizezi..( nu am vrut sa fiu rea, nu te superi!!)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 14, 2008 8:50 pm 

Joined: Mon Jan 07, 2008 9:28 pm
Posts: 3
irina wrote:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 14, 2008 8:52 pm 

Joined: Mon Jan 07, 2008 9:28 pm
Posts: 3
irina wrote:
Iata si harta ta:
pot avea si eu parte de o Harta? va rog! 28.03.1969 dar la ora nu sunt sigura: intre 6,30 - 8,30.Se poate?Multumesc mult.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... asp=1&ast=[/img][/url]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 14, 2008 10:11 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
larel,
pentru a avea imaginea temei natale trebuie sa se stie si locul unde te-ai nascut (coordonatele) ..dar cu un interval atat de mare pentru ora de nastere, ramane un desen inexact..



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group