It is currently Fri Mar 29, 2024 5:34 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: temperament
PostPosted: Thu Jan 12, 2006 3:56 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
La Multi Ani! Sper sa avem un an cat mai bogat, fiecare in ce domeniu isi doreste.

Coser, "venim" la tine la la doctor, de data asta, de suflet. te rog sa-mi dai un raspuns, daca ai timp, in legatura cu temperamentul (sau personalitatea) mea, care parca se schimba din perioada in perioada. desi stiu ca temperamentul este innascut. spre ex: perioada copilariei am fost cand zburdalnica, pana la 6 ani, apoi mai moale, ganditoare, apoi de la 15 ani din nou zburdalnica, apoi de la 20 pana in prezent f ganditoare, maturizata, avand si mai multe responsabilitati. unii cunoscuti spun ca sunt chiar prea sobra pt varsta mea. fiind pesti, am pus-o pe seama zodiei, pestii fiind o zodie schimbatoare, dar, culmea de cand am inceput sa constientizez, eu mi-am propus sa fiu asa cum sunt sau am fost.De ceva timp eu imi doresc sa fiu mai serioasa, poate nu chiar asa, dar nu ma mai pot gandi la discoteci, cluburi si alte nebunii. pe de o parte este normal sa fiu asa (am grija de casa si de tot ce tine de o convietuire in doi). Ce anume a determinat aceste schimari radicale? (12.03.1980, 21:30, Iasi). Multumesc mult!
p.s: Ai vreun material de Dan Ciuperca pe care poti sa-l trimiti?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: temperament
PostPosted: Mon Jan 16, 2006 8:58 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Ai observat bine, nu oricine sesizeaza ca viata pesonala se deruleza in etape si ca parcurgem reveniri nu doar de la o existenta la alta, ci si in cursul existentei curente.
Despre repartizarea varstelor pe echivalent astrologic fiecare astrolog are propria lui viziune. Ceva asemanator cu ceea ce cred eu am gasit intr-un articol al lui AdiM ( http://adim.astrele.ro/articole/0422-Ci ... ranus.html ) sigur, cu o obiectie: perioada a patra este guvernata chiar de Marte si nu este diferit de la femeie la barbat. Daca pana la 21 de ani erotismul atinge cotele cele mai inalte, senzatiile sunt ample si intense, dorinta lui Marte de dupa 21 de ani devine pratica si incisiva indiferent de sex.
Mi-a placut acest articol (cu obiectia respectiva) si ti-l recomand pentru ca si eu cred acelasi lucru.

Cat despre Dan Ciuperca hai sa-ti dau o veste buna... si tie si tuturor celor care nu au aceasta carte... intentionez sa o scanez pentru ca o avea in format electronic si o voi pune la dispozitia tuturor... he he, fara sa-i incalc dreptul de autor desigur...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 12:55 pm 

Joined: Sun Oct 09, 2005 12:35 am
Posts: 40
intr-adevar, daca stau bine sa ma gandesc, (sa-mi amintesc) perioadele sunt din 7 in 7 ani, ultima mea schimbare a inceput la 21 ani, iar cea anterioara la 14 ani, dupa ce am intrat la liceu. pentru tine poate fi ceva banal, pentru mine este o descoperire. stau si ma intreb cum voi fi incepand cu 28 ani, cand, am inteles ca ascendentul isi va pune amprenta mai mult decat zodia in care m-am nascut. deci, sa nu ma casatoresc decat dupa 28 de ani, sa nu cumva sa constat ca nu ma mai potrivesc cu partenerul de acum :cry: , cum am auzit ca se mai intampla.
schimbari majore (tot din auzite) am inteles ca au loc incepand cu al 6-lea ciclu=42 ani, desi nu cred ca este obligatoriu.
abia astept cartea, sa mai invat si eu ceva.
Multumesc mult!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group