It is currently Fri Apr 26, 2024 11:28 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: a merge sau a nu merge mai departe?
PostPosted: Fri Jan 13, 2006 12:59 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Salut voua si un An Nou cit mai bun!

Imi propusesem mai demult sa-mi adincesc cunostintele astrologice. Din pacate, lipsa de timp m-a facut sa nu avansez prea mult in directia asta.
De aceea as dori sa apelez la cunostintele celor mai avansati in domeniul asta, in special Gheorghita.
Am inceput acum mai bine de 4 ani un project, care in 8 luni ar trebui sa se finalizeze. Cu citeva luni in urma am avut niste hopuri de trecut si de atunci parca mi-a scazut motivatia pentru a finaliza acest project. Desi stiu ca finalizarea lui mi-ar fi in avantaj, sint momente in care nu mai vad sensul pentru a-l duce la bun sfirsit si sint momente in care mi se pare ca nici nu as putea sa-l duc la bun sfirsit. Cu toate acestea eu incerc sa ma conving sa merg pina la capat, insa "barajul" crescut in mintea mea pare uneori mai mare decit vointa mea si decit logica.
Draga Gheorghita, ai putea sa ma ajuti interpretind "vocea" astrelor pentru mine, inca odata, daca vrei si ai timp?

Scriu mai jos datele mele:
2.07.'67, 14.30 Cluj

Multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: a merge sau a nu merge mai departe?
PostPosted: Sun Jan 15, 2006 2:19 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Hopurile de care spuneai sunt cauzate de o relatie proasta Jupiter-Saturn. Acum patru ani Saturn trecea prin Gemeni pe casa VIII, iar Jupiter tocmai se desprindea de aceasta casa lasand in grija lui Saturn sa administreze sansele pe care ti l-a data in perioada de un an premergatoare inceptului de care spuneai. Acum Saturn a trecut peste Jupiter din casa IX, iar Jupiter a trecut prin XII si acum se afla in I aproape de o conjunctie paguboasa cu Neptun.
Pana in vara cheia este Marte. NN pe V in Berbec va da lui marte mai multa putere decat a avut altadata... e posibil ca retrogdatia lui sa aduca mai multe probleme decat solutii chiar daca era pe casa VII.
Cam o data la 2 ani Marte trece peste NN din casa VII si Luna si te aprinzi, dai vina pe asociati, relatii personale, colaboratori. Asa s-a intampla si acum... dar de aceasta data tu ai fost de vina cu niste solutii gresite.
De pe 18 februarie Marte intra in Gemeni si sta cam doua luni si jumatate timp in care va trebuie sa profiti de situatie. Atunci vei fi si mai motivata, insa din aprilie pana in iunie cat va sta in Rac vei avea parte de o revenire spectaculoasa. Abia atunci poti spune ca ti-ai revenit. Perioada cea mai buna este insa pana in iunie 2006, pana cand Jupiter va trece peste Neptun din I si vei fi vulnerabila, poti comporta erori de judecata, alegeri proaste sau intra in relatii paguboase.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 7:41 pm 

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:46 pm
Posts: 31
Multmesc mult pentru raspuns.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group