It is currently Sat Apr 27, 2024 9:03 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Saturn retrograd
PostPosted: Fri Feb 24, 2006 3:57 pm 
User avatar

Joined: Fri Feb 24, 2006 12:55 am
Posts: 3
Buna,
As avea o intrebare care a inceput sa nu imi dea pace in ultimul timp.
Am Saturn retrograd in Fecioara in casa a7-a, stiu ca asta determina anumite amanari, obstructionari in planul realizarii afective. Dar intrebarea este daca aceasta influenta a lui Saturn are efecte si asupra relatiilor cu oamenii in general ? Ce ar trebui sa urmaresc in astrograma pentru a vedea acest lucru ?

PS: Imi place idea site-ului. Felicitari !


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Saturn retrograd
PostPosted: Sat Mar 04, 2006 7:34 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Saturnin casa VII nu aduce in mod obligatoriu crize in relatii sau obstructionari, ci lectii de viata in sectorul relatiilor persoanle. Casa VII este deomeniul relatiilor maritale, de cuplu sau de asociere, adica orice grupare ce se construiste cu liberul consimtamant al fiecaruia tine de domeniul casei a VII-a. Saturn poate aduce o relatie marcanta cu o persoana mai in varsta sau mai inteligenta sau mai experimentata. Inveti ceva de la cineva, dar nu de bunavoie, ci fortata de imprejunari. Atunci cand apare retrogradarea planetei pe casa VII se accetueaza conflictul cu persoanele cu carr esti asociata: grup de prieteni, afaceri sau chiar cuplu. Conditionarile sunt dificile si obsesia impecabilitatii face echipa cu conditionarile sociale de care nu poti fugi.
Este o pozitie delicata, dar care te incarca de responsabilitate. Realizarile care vin prin aceasta pozitie de putin ori sunt spectaculoase, dar intotdeauna stabile.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Online
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group