It is currently Fri Mar 29, 2024 1:04 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 2 of 2 [ 86 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 7:35 pm 
daniela wrote:
mihaela01 wrote:
Quote:
apropo, am numar de destin si numar dominant in exces 1, NN si saturn in berbec si planeta scut neptun: ce zici de puterea gindurilor mele (in comparatie cu ale tale)???


Ups, Daniela, daca-l mai ai si pe Marte in Scorpion eu pot spune ca esti "un barbat adevarat" :oops:.
mihaela.


parerea ta, mihaela... ar trebui s-o iau ca pe un compliment sau ca pe o ofensa?? :) oricum, eu faceam trimitere la alta obsesie a sabinei, cea referitoare la puterea gindului...


Daniela ar trebui sa o iei ca pe o gluma :).
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 7:43 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Daniela, m-a amuzat stilul tau razboinic de a dezbate problemele... Repede mai scoti sabia... :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 7:45 pm 

Joined: Tue Jan 24, 2006 9:43 pm
Posts: 143
sabina wrote:
"de data asta am incurcat eu neptun cu pluto"
asa este si ai interpretat ca atare si ai sustinut puternic ideea ta GRESITA. deci pe viitor daca tot sustii sus si tare o idee macar fii mai atenta de unde le scoti.
nu am de ce sa ma fac ca ploua si nici sa o dau cotita. nu sunt mai obsedata decat tine (care te lauzi singura) ref la puterea gandului.


sabina, nu am sustinut nici o idee referitor la acel neptun sau la pluton. iti spuneam doar ca soarele si luna iti aspecteaza prost MC, deci nu prea sunt sanse sa compenseze vreo alta planeta in conjunctie cu MC.

chestiile cu nr. 1 ti le-am dat spre comparatie, dar tu ai inteles ca ma laud eu, nu ca tu vezi struguri acri. apropo, soarele meu nu cade in casa ta 1, asa ca nu te da la mine ca la dusmani...

crezi ca faptul ca am spus neptun in loc de pluto anuleaza corectitudinea tuturor celorlalte lucruri cu care am nimerit-o pina acum (si ai recunoscut si tu asta!), intuind chiar si lucruri pe care tu nu le-ai spus de la inceput?


cind vei reveni la sentimente mai bune si vei putea sa fii mai sincera mai vorbim...


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 7:52 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
cuadratura mercur-saturn? sper ca nu te referi la natala.
saturn e in rac 20 gr iar mercur in gemenii 18 gr ...poate in tranzite. saturn tranzit e in leu deci ar fi sextil cu mercur natal...mercur in tranzit nu stiu in ce zodie pica acum, pt cuadratura cu saturnul meu ar trebui sa fie in barbec sau balanta pe la sfarsit...20 gr cu toleranta +/-6 gr...o sa ma uit pe tranzite sa vad pe unde e mercur...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 8:04 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
ultimul mesaj era pt alt forum...cineva mi-a confundat astro mea cu cea a prietenei mele f buna (Amalia) care e in varsator asc intre pesti si varsator si luna in sagetator (pe asc meu).


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 8:47 pm 
Quote:
apropo, soarele meu nu cade in casa ta 1, asa ca nu te da la mine ca la dusmani...


Consider afirmatia de mai sus putin eronata. Poate nu stiu eu prea bine :oops:.
Gheorghita te rog mult sa ma lamuresti si pe mine.
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 8:54 pm 

Joined: Tue Jan 24, 2006 9:43 pm
Posts: 143
mihaela01 wrote:
Quote:
apropo, soarele meu nu cade in casa ta 1, asa ca nu te da la mine ca la dusmani...


Consider afirmatia de mai sus putin eronata. Poate nu stiu eu prea bine :oops:.
Gheorghita te rog mult sa ma lamuresti si pe mine.
mihaela.


afirmatia asta se referea la o afirmatie a sabinei dintr-un post anterior care interpreta in felul acesta aspectul cu pricina. eu i-am spus mai apoi ca soarele in casa I nu da dusmanie, cum credea ea...

...mi se pare mie sau toata lumea e "tulburata" zilele astea?


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 8:58 pm 

Joined: Tue Jan 24, 2006 9:43 pm
Posts: 143
Mihnea wrote:
Daniela, m-a amuzat stilul tau razboinic de a dezbate problemele... Repede mai scoti sabia... :D


:( asta e o constatare a ta dupa ce ai citit toate posturile mele sau doar referitor la acest caz? sau poate mi-ai analizat si tema? asta ca sa cunoastem natura argumentelor :) :wink:


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 9:12 pm 
Quote:
...mi se pare mie sau toata lumea e "tulburata" zilele astea?


Daniela, aceasta afirmatie ESTE JIGNITOARE!!!
Si chiar nu inteleg de ce iti permiti.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 9:21 pm 

Joined: Tue Jan 24, 2006 9:43 pm
Posts: 143
mihaela01 wrote:
Quote:
...mi se pare mie sau toata lumea e "tulburata" zilele astea?


Daniela, aceasta afirmatie ESTE JIGNITOARE!!!
Si chiar nu inteleg de ce iti permiti.


ce ti se pare jignitor? si ce ti se pare ca imi permit?
dar, daca stau sa ma gindesc mai bine, de cind cu lazarev tot cauti ocazii sa-mi pui contre. exista o explicatie astrologica in comparatia temelor noastre. dar de ce numai tu o faci, iar eu nu?...
mihaela, sunt stele strimbe in cer si se apropie o eclipsa. nu ti se pare un motiv ca lumea sa fie plina de contradictii si multe lucruri sa fie intelese pe dos, sa para altceva decat sunt? de-aia spuneam ca lumea e tulburata, cuvint care nu are nici o conotatie negativa, asa ca nu cred ca mai avem ce discuta in acest sens.


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 9:27 pm 
Quote:
exista o explicatie astrologica in comparatia temelor noastre. dar de ce numai tu o faci, iar eu nu?...

:lol: :lol: :lol: :lol: Te-ai prins :wink:.
De aia pt ca nu vreau sa incepi sa-mi arunci cu planetele mele retrograde direct in figura :lol:.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 9:36 pm 

Joined: Tue Jan 24, 2006 9:43 pm
Posts: 143
:D alea isi fac singure treaba, nu trebuie sa le ajut eu...
multumesc ca ai recunoscut ca ai ceva cu mine (tu, ca eu nu). :wink:


Offline
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 9:46 pm 
Quote:
multumesc ca ai recunoscut ca ai ceva cu mine (tu, ca eu nu).


Cred ca e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o vreodata :shock: :shock:.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 10:09 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
sabina wrote:
Aries, daca te ref la globul aia pe care l-am vazut-o in camera sa stii ca am ajuns la concluzia ca a fost un fulger globular. Daca vedeti asa ceva sa va feriti (nu atingeti) dar sa nu fugiti de el , ca se creaza un gol de presiune si il atrageti. Poate descarca energii mortale de genul fulgerului in cazul furtunilor. e un fenomen meteo rar intalnit.


Ma refeream la teama ta de a sta singura intr-o camera cu usa inchisa ,care s-a manif.dinaintea intalnirii cu "globul"


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 10:16 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
scuze, aries eu am crezut ca de glob.
iar cu frica, ce sa zic....nu a disparut si nu stiu daca mai scap de ac probl vreodata...speram sa gasesc o rezolvare sa ma fi ajutat chiar tipul asta cu bioenergia, dar nu prea are cum...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 10:17 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
mermaid wrote:
Da, 3D, si interesant ie ca-tzi faci ochii cumva ca sa le vezi, pana se stabilizeaza imiaginea.. Apoi, ai impresia ca te uitzi normal dar nu-i asa :lol: . Totul este sa nu focusezi...ci sa te relaxezi si sa privesti undeva departe, in spatele imaginii. Io le vad pe toate :P . Singura pe care n-o vad din tot ce am intalnit pana acum este asta..
Image


Mermaid,este un indian cu fata vopsita in alb si cu un soim alb pe frunte,a carui coada coboara spre nas? :?:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 10:23 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
sabina wrote:
scuze, aries eu am crezut ca de glob.
iar cu frica, ce sa zic....nu a disparut si nu stiu daca mai scap de ac probl vreodata...speram sa gasesc o rezolvare sa ma fi ajutat chiar tipul asta cu bioenergia, dar nu prea are cum...


Dar tema ta natala ce zice?La acest lucru ma ref. ca s-ar putea analiza.Sa stii ca toate lucrurile au o rez.,daca doresti.Vad ca si in vise iti apare ac.problema.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 10:40 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
pai o fi o chestie de vointa, un psiholog ar zice sa infrunt problema nu sa fug de ea, dar asta ar insemna sa stau noaptea singura pe intuneric si sa mor de frica la toate sunetele care se aud. poate radeti, dar e o probl serioasa pe care nu o doresc la nimeni.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 11:10 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
sabina wrote:
pai o fi o chestie de vointa, un psiholog ar zice sa infrunt problema nu sa fug de ea, dar asta ar insemna sa stau noaptea singura pe intuneric si sa mor de frica la toate sunetele care se aud. poate radeti, dar e o probl serioasa pe care nu o doresc la nimeni.


Nu cred ca rade cineva .Ma gandeam ca atractia ta spre astrologie poate fi un ajutor in rez.ac probleme.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 12, 2006 11:26 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Aries, habar n-am, dar m-am chinuit pana am ametzit. Si chiar acum dupa ce mi-ai zis de indian, m-am incrancenat mai tare... si nimik... :(



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 12:11 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
pai mermaid, credeam ca tu stii ce se vede, ca doar tu ai pus poza. E scanata, dintr-o carte, nu?
soldatul si o coada de porumbel alb vad si eu dar tr sa vezi altceva, energetic cumva-ce o fi insemnand asta?! - si mi-a spus tipul ca se vede un lup (i-am aratat-o si pe asta alb negru ca am scos-o la imprimanta).


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 12:16 am 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
sabina wrote:
pai mermaid, credeam ca tu stii ce se vede, ca doar tu ai pus poza. E scanata, dintr-o carte, nu?
soldatul si o coada de porumbel alb vad si eu dar tr sa vezi altceva, energetic cumva-ce o fi insemnand asta?! - si mi-a spus tipul ca se vede un lup (i-am aratat-o si pe asta alb negru ca am scos-o la imprimanta).


Mie lupul mi s-a conturat in dreapta imaginii,dar iepurele alb din staga nu se vedea bine,si m-am gandit ca nu acesta e imaginea.Dar daca va spun ce chestii haioase s-au mai conturat ,pocniti de ras. :lol: .Cred ca nici indianul nu e,daca nu mi se intrerupe internetul,mai fac o incercare :shock: .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 12:28 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Io am pus poza si am mentzionat ca este singura in care nu vad nimic... Am gasit-o pe net fara explicatzii la o sectziune cu "stereograme".. :shock: Ma duc sa vad macar lupu..



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Mar 13, 2006 12:30 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
Aries daca vezi lup si iepure esti tare..eu vad un soldat iar de la distanta...am ras sa leshin...mi s-a parut ca misca ochii...e clar trebuie sa ma culc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Mar 24, 2006 8:03 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
eu am reusit sa le vad pe toate...am folosit un truc: la mine in calculator la servici pot vedea birourile din spate si pers de la birou din spatele meu, in ecranul de protectie si asa m-am uitat la dist mai mare decat unde era ecranul (sau prin ecran cum spunea tipul respectiv) si acum le vad pe toate...incercati si voi . In poza asta pusa de marmaid nu vad nimic, decat ce este deja...tipul a vazut un cap de lup dar eu nu reusesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 10:22 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
cum atasez o stereograma?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 1:27 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
deschizi separat o fereastra cu http://www.imageshack.us/ apeshi pe Choose file si alegi poza. Apoi apesi pe Host it. Asteptzi sa se uploadeze. Apoi dai copy la tot ce-tzi va aparea intr-una din casutzele de mai jos, cea langa care scrie Hotlink for forums (1) si faci paste aici in mesaju pe care-l scrii pe forum, va fi ceva de genu
[URL=http:etc. etc.... ce mai ai tu p-acolo}
Gata



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 2:24 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 2:25 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
ce vedeti in imaginea asta?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 2:33 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Doua flori de lotus una peste alta. una mare, una mica. Initzial vazusem doua inimi dar is mai multe petale.



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 3:01 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
e un singur obiect.
eu deja le vad pe toate.
aia care ai pus-o tu nu vad nimic in ea....cel mult se dubleaza imaginea.
asta pe care am pus-o eu e de la tipul ala si e usoara, mai incearca o data. Eu acum stiu ce e si cum e. Uita-te in calculator in ceva care se reflecta in ecran, ceva din spatele tau la dist mare si stai relaxata. La un mom dat se separa planurile: un perete in spate si un obiect in fata lui la dist cam de 7 cm de perete. Peretele si obiectul sunt albi cu flori, unele flori intra in obiect pe bucatele restul bucatilor din flori se continua pe peretele din spate.
E in 3D si destul de frumos. Mai incearca, precis o sa vezi ca ai zis deja ce e dar nu esti sigura, dar vezi ca nu e floare si nu sunt 2 obiecte e doar unul singur.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 3:13 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
eu asta vad, se desprind doua forme, una mica una mare. cea mare pare o inima dar e mushcata in partea de jos si zdrentzuita sus. A doua semana cu ea dar mai mult seamana cu emblema de la adidas. Nu stiu ce sunt alea dar le-am descris bine. Si repet vad doua foarte clar. Suprapuse si distincte.



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 3:42 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
ok, poate te uiti din lateral si se dubleaza imag.
eu vad asa: incerc sa iti desenez daca pot:
////////*///*//////
//////*/*/*/*/////
////*////*///*////
////*//////*//////
/////*///*///////
///////*/////////
hai ca nu prea mi-a iesit: dupa 4 coloane de flori din stanga si din dreapta apare mai in fata cu vro 7 cm o inima in relief ca un balon sub forma de inima dar nu prea bombat, oricum in relief. Are flori pe ea: 2 flori in stanga apoi 4 flori mai in interiorul ei, 5 pe mijlocul inimii, apoi 4 spre dreapta dupa mijlocul ei si apoi 3 flori la marginea dinspre dreapta inimii-apoi vin cele 4 coloane de flori si asta e tot. Unele flori sunt bucatite adica de ex spre dreapta apare in partea de jos o floare doar cu partea inflorita iar tulpina e pe perete, codita ei cum ar veni se continua pe peretele din spate.
Altceva nu se contureaza iar planul din spate e drept nu e inclinat nici un pic, la altele planul din spate era inclinat in cz asta e drept perfect si doar inima aia iese in relief.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Mar 29, 2006 5:07 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
da, iar daca te uitzi mai profund si pe inima vei vedea ceva, o mica forma tot inima cred ar vrea sa fie dar pare mai mult floare. :)



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: intrebare ref la aura energetica
PostPosted: Fri Mar 31, 2006 2:04 pm 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
Ref la aura energetica: azi m-am intalnit din nou cu tipul asta. (a venit pe la mine la birou), de fapt e prima zi in care a venit la servici dupa 3 saptamani (concediu medical). Si l-am intrebat ce culoare e aura mea azi . A zis ca e violet. Ce inseamna asta? El a zis ca e ok dar mai vreau niste pareri.
S-a intamplat o faza azi, sunt curioasa daca e posibil: eram f obosita de dimineata chiar ma gandeam sa imi iau o cola ca nu rezist atatea ore franta de oboseala -nu am dormit prea bine din cz vecinului de sus (galagie, petrecere). De dimineata a venit si tipul asta cu bioenergia pe la mine si am vorbit destul de mult, nu m-a atins dar a stat destul de aproape. Dupa ce am vb cu el m-am simtit revigorata, energizata. Nu mi-a mai trebuit cola. E posibil sa fi tras energie de la el fara sa vreau? Sunt cumva vampir energetic?
Si mi-a zis o veste pe care vreau sa v-o dau si voua, pt cei interesati: in Sel Gros exista un aparat care masoara diagrama energetica a corpului si e 500 mii lei. Eu cred ca il cumpar, nu stiu cum se numeste dar pt cine vrea , aflu.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: regasiri karmice
PostPosted: Wed May 10, 2006 11:08 am 

Joined: Thu Jul 28, 2005 10:25 am
Posts: 133
Location: Bucuresti
va rog sa imi spuneti si mie daca exista o regasire karmica intre urmatoarele pers:
eu: 1.iulie.75 ora 18:08 bucuresti
si M. 27.03.1959 ora 22:10 bucuresti

Ac pers din ce stie in dom. bioenergetic zice ca sigur ne-am intalnit in alta viata pt ca prima daca cand m-a vazut i-a fost frica de mine si inca nu mi-a dat alte detalii dar vroiam sa verific prin astrologie, altfel eu nu cred. Daca e adevarat trebuie sa iasa din 2 locuri diferite acelasi lucru.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 2 of 2 [ 86 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group