It is currently Sat Apr 27, 2024 9:00 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: ARIES
PostPosted: Wed May 31, 2006 10:05 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Aries

Ma intorc asupra problemei tale, asupra singuratatii si incapacitatii tale de a pastra o relatie, pentru ca ti-am promis.

Image

M-am uitat peste harta ta si din pacate am sentimentul ca s-a produs o agresiune asupra ta la stadiul intrauterin. Uranus pe NS (la acelasi grad 19) in Rac pe casa maternitatii, a familiei, a mamei, nu este menit sa creeze vibratii prietenesti intre tine, ca fat, si mama ta. De altfel mediul in care te-ai nascut era musai sa fie acela, karmic vorbind, chiar daca NS face ca acest lucru sa arate ca o penitenta. Guvernatorul acestei case, debilitat, Luna face o conjunctie cu Saturn in Scorpion, facand din mama acel dusman din viata ta anterioara, cu care in aceasta existenta este obligatoriu sa faci pace. Arata ca si cum v-a fortat destinul.

De fapt ai multe conflicte deschise din existenta anterioara si ti-e teama sa te intalnesti cu acestia si sa iti rezolvi afacerile. Totusi te-ai nascut Berbec cu AS in Berbec, iar asta inseamna ca in existenta anterioara aveai curaj sa starnesti furtuni doar cand te aflai sub protectie, insa cand erai pusa sa maturi dezastrele ramase in urma actiunilor tale impulsive, dadeai bir cu fugitii. Ceva antecedente de razboinic ai cu siguranta, avand in vedere ca este si Marte guvernatorul in conjunctie cu MC. In aceasta viata ar trebui sa te ocupi mai mult de curatenie si cred ca asta nu iti prea convine. Avand NN in Capricorn pe casa X-a ti-e mai facil sa iti asumi un rol de martir social (axa Fecioara Pesti interceptata pe casa XII-VI). Insa adevaratii dusmani ar fi partenerii de viata. Si daca nu te mariti in viata asta, in viata urmatoare vor parea si mai agresivi. (Cand spun agresivitate nu ma refer neaparat la bataie. De exemplu pe mine daca vrea cineva sa ma agreseze, cel mai rau m-as simti daca m-ar plictisi). Pentru tine pericolul din partea lor sta in tradare, alcool, minciuna, lene, barbati de genul jumatate-de-om-pe-jumatate-de-iepure-schiop, plictis, agresivitate.

Harta arata ciudat si mamei tale i se puteau intampla multe, probleme de sanatate, ba poate chiar sa fie aproape de moarte, iar tu trebuia sa ii fii alaturi in aceste momente.
Sansele tale nu au stat niciodata aproape de casa si daca ai fi avut inspiratia sa pleci devreme de langa ai tai si doar sa pastrezi niste relatii de bun simt in care sa-i ajuti si sa ii vizitezi periodic, ar fi fost foarte bine. Poate chiar asta ai facut.
Saturn si Luna, guvernatorii casei parintilor, sunt impreuna in Scorpion (6 si 8 grade) pe casa casatoriei la tine. Ei au asupra ta un efect transformator, benefic sau malefic. Fie ce vezi la ei nu-ti place si faci pe dos, fie te lasi afectata si apar blocajele. Insa tu chiar ai un blocaj psihic, asa cum spuneam, din cauza lui Uranus in Rac (te-ai nascut cu o idee preconceputa, cu care te aperi si tinzi sa dai o cu totul alta conotatie ideii de familie si casatorie, de parca ai vrea sa-l convingi pe Dumnezeu ca familia este o eroare).

Tocmai ca nu Dumnezeu este de vina, ci ideea pe care ti-ai format-o despre mariaj in casa parintilor tai. Ai fost dezamagita si de tata (Soarele opus Lilith/Neptun retrograd), mai ales ca ti-ai dorit enorm ca el sa nu te dezamageasca. Parintii tai au un secret pesemne.
In 1983 s-a intamplat ceva care te-a facut sa te temi de implicarea intr-o relatie, teama de a pierde pe cineva. Si prin 1963, cand nu implinisesi 9 ani, mi se pare ca a fost un episod ciudat care ti-a marcat existenta.
Tu esti o persoana cerebrala ( Mercur pe AS, Jupiter in Gemeni casa a III-a) si treci cu usurinta peste problemele emotionale, numai ca ele nu dispar, ci doar se minimizeaza precum fereastra de la Windows.
Insa daca nu te mariti si nu iti asumi macar pentru o perioada de timp rolul de nevasta, inseamna ca iar pici examenul, iar o iei de la cap, iar nu poti actiona cu curaj (Berbec cu AS Berbec) in fata provocarilor destinului si segmentul “mariaj” (cel mai incercat dintre toate) ramane in aer. Ca si cum te-ai dus la facultatea de chimie, te duci la toate cursurile, mai putin la chimie. Asta inseamna ca nu poti absolvi facultatea.

Poate ca speri sa iti intalnesti acesti dusmani in calitate de pacienti si sa ii ajuti neconditionat, gratis eventual, si in felul acesta sa iti platesti greselile. Da-mi voie sa iti spun ca nu este acelasi lucru. Trebuie sa treci putin peste starea ta nervoasa, iar Venus in Taur are nevoie de cineva alaturi, din cand in cand.
In cele din urma Venus, guvernatorul casei mariajului este pe casa I, si ti-ai propus sa iti fie tie bine. Cred ca relatiile multe si marunte ti se potrivesc tie cel mai bine.
Dar sa stii ca totul se reduce tot la nonimplicare de teama singuratatii si dezamagirilor, iar asta inseamna ca din start intr-o relatie tu pleci cu un principiu gresit, negativist si anume ca toti barbatii mai devreme sau mai tarziu se vor dovedi a fi absenti.

Casele IV SI V fiind legate, si guvernatorul Luna fiind slabit de pozitia sa in semn si de Saturn, ma tem ca exista si ceva probleme legate de capacitatea de a primi un copil de la un barbat. Nu stiu daca e vorba de sterilitate, cat de o situatie sterila.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: ARIES
PostPosted: Wed May 31, 2006 7:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Aries,
nu stiu daca este potrivit sa intervin, dar as vrea sa fac si eu o completare.
Subscriu la ceea ce ti-a spus With si as vrea sa te gandesti la faptul ca dintre toate trasaturile pe care ti le-a scris, Witch a ales sa-ti sugereze ca salutuia cea mai buna este sa-ti infrunti destinul acolo unde iti este el cel mai greu. Probabil ca stii deja, ai Lilith pe VII in conjunctie cu Neptun si in opozitie cu Soarele.... adica te inseli in privinta oamenilor si dezamagirea ta se poate intoarce impotriva relatiilor pe care le-ai putea avea cu ei. Acest mecanism psihic vine, cum iti spunea anterior, dintr-un trecut dinamic, impulsiv, cultivat prin actiuni sociale facute atunci si care ti-au construit mentalitatea de acum. Eh, partea proasta este ca modul de comportare din trecut nu se mai potriveste contextului social de acum. Acum esti pe un alt nivel si relatiile pe care le ai iti vor scoate in evidente doua elemente ale personalitatii tale pe care le dispretuiesti cel mai tare la tine:
1. sa fii slaba
2. sa te inseli

Daca ai fi fost barbat, vreun cavaler in epoca medievala, nu ti-ar fi vazut nimeni personalitatea slaba si nici ca te-ai fi inselat in ceva. Dar acum esti femeie si mai traiesti si intr-o societatea unde lumea chiar iti spune ce gandeste.
Cu lilith pe VII lupta s-ar putea as fie dura de tot si calea cea mai scurta pentru a-ti intelege relatiile si pe oamenii care sunt implicati aici este sa nu-i consideri datori si sa-ti impui iertarea. Nu trebuie sa uiti ca oricum prezenta lui lilith acolo iti intuneca perceptia si ii vezi pe oameni altfel, iar iertarea iti da putere sa te intelegi. Trebuie sa te ierti ca ti-ai creat asa un destin.
... si inca un element... nu trebuie sa uiti ca iertarea este intai un proces mental si apoi unul afectiv.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 7:51 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Witch ,nu am cuvinte sa-ti multumesc.

Am recitit si recitit mesajul,mai bine zis analiza ta,si asemeni lui Coser,ati reusit sa-mi rascoliti sufletul si sa-mi revad filmul vietii ,din nou [a cata oara..]
Voiam sa-ti raspund pe puncte,mi-am luat notite,dar TOATE se confirma,dar nu toate le-am constientizat.As vrea sa punctez cateva lucruri,nu pentru ca tu ai nevoie,ci doar sa ma intelegi mai bine,si daca nu cer prea mult,sa ma mai ajuti cu un raspuns,pe care o sa ti-l cer in final.
Adevarata agresiune a fost din partea mamei tatalui [s-o ierte Dumnezeu,caci eu nu mai pot fi suparata pe ea].Aici cred ca a fost rolul meu de a sta langa mama,pt.a o ajuta sa treaca peste ac.mom.[care au durat destul de mult].Si acesta a fost si "secretul "parintilor mei:nasterea mea s-a produs inaintea sosirii aprobarii,dar pe numele tatalui.

In '63 a fost un mom care m-a marcat.
In '83 un nou soc :imbolnavirea tatalui,grav.La el,cred ca se ref."teama de-a pierde pe cineva",caci imi iubesc parintii,si a existat un mom.in care am simtit ca tatal meu e in pericol,[mult inainte de '83]si l-am rugat pe Dumnezeu,ca mie sa mi se intample orice,numai el sa scape-si a scapat :trbuia sa fie intr-un tren care a deraiat,iar tatal meu a pierdut trenul.

Dar sa revin la "cuiul lui Pepelea":intr-adevar am cautat sa fac pe dos decat au facut parintii mei,cea mai buna perioada a fost cand am locuit singura,[si acum simt ca ar fi cel mai bine asa],motivele le-ai expus f.corect,si dau o cu totul alta conotatie ideiide familie,in sensul ca eu cred ca fara a fi convins ca iubesti,nu are rost sa te casatoresti,caci ma gandesc ca un copil trebuie sa vina numai pe o vibratie de iubire curata ,dar incep sa inteleg ca sub acest aspect imi motivez fuga de realitate. :roll: si intr-adevar cred ca este de fapt teama de a fi dezamagita si aceea idee preconceputa,pe care chiar o am:
ca toti vor fi absenti mai devreme sau mai tarziu.

Trec f.usor peste problemele emotionale,sunt o "dezordonata"notorie,toata camera e plina de carti,iar cand ma mobilizez fac curat "bec"...dar nu pastrez mai mult de trei zile.Cred ca ar trebui sa fac "curatenie",intai in sufletul meu.

Capacitatea de-a primi un copil de la un barbat :exista o problema,cel putin cea constientizata-mi-as fi dorit un copil de la un barbat pe care l-as fi putut vedea bun de tata :!: Cred ca iar ma ascund dupa deget,dar asa gandesc.

Rel.mea cu mama o simt tensionata,dar din partea mea,cred ca eu i-am provocat ceva altadata,si chiar ma simt un razboinic [am dorit f.mult sa si merg la scoala de ofiteri,sau in securitate :lol: ]

Cred c-am lungit-o prea mult,dar te rog daca se poate sa ma ajuti cu un raspuns:daca partea asta cu casatoria am ratat-o[din cauza varstei-caci vorba proverbului:din spate liceu ,din fata muzeu :lol: ] nu as putea sa compensez ,totusi, altfel acest segment?Oare in una din relatiile avute [lungi si rare]nu s-ar putea considera ca am indeplinit acest rol,si sa pot face altceva,pt.a compensa acest capitol,care-mi da atata bataie de cap? :cry:


Last edited by aries on Tue Aug 29, 2006 10:16 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 8:18 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
aries wrote:
nu as putea sa compensez ,totusi, altfel acest segment?


Pai ce faci, iar vrei sa fugi?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: ARIES
PostPosted: Wed May 31, 2006 8:24 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
coser wrote:
iti vor scoate in evidente doua elemente ale personalitatii tale pe care le dispretuiesti cel mai tare la tine:
1. sa fii slaba
2. sa te inseli

Daca ai fi fost barbat, vreun cavaler in epoca medievala,


Coser am postat inainte de-a vedea raspusul tau.Ma bucur fffff mult ca ai intervenit si aduceti "lumina "in orbirea mea.Sincer nu speram.

Ai pus degetul pe rana ,ca si witch,chiar dispretuiesc cele doua elemente,dar culmea le dispretuiam la partenerii mei,si de fapt imi apartineau mie.
Acum realizez ca imi si spuneau cele doua lucruri si mama,mama ce ma enervau,cand eu pe ei ii vedem asa.
Stiu de acele aspecte si de cand mi le-ai semnalat,incet incet se destrama ceata, dar mai a ramas ceva.

Chiar asa ma vad ca razboinic,in evul mediu,am observat asta de cate ori mergeam la biserica,ma gandeam ca-mi venea sa ingenunchiez ca un cavaler din evul mediu ,sa pun doar un genunchi jos,si ce-mi placea acea postura :lol: [in mintea mea ma si vedeam in armura]

Problema cu iertarea asupra mea,nici nu mi-a trecut prin cap...O sa mai citesc de vreo 15 ori mesajele voastre, sa inteleg
mai bine prblema cu datoria si iertarea si luatul taurului de coarne.

Mii de multumiri


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 8:27 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Mihnea wrote:
Pai ce faci, iar vrei sa fugi?


Pai e mai la-ndemana ,daca toata viata asta am exersat :lol: :lol: :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 10:00 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Mai mult decat ce faci acum, nu ai ce sa faci. Este ok, decat ca este un substitut. A nu lua bani de la unii pacienti pe care ii ai si cu care vii in contact, inseamna ca te implici. Te simti datoare fata de ei? Te-ai nascut cu vreun har? Tu nu ai dat bani pe cartile pe care le-ai studiat? Sau mai bine zis, cine ti-a bagat in cap ideile astea, mie mi se par putin idealiste si idealismul are si el prapastia lui.
Cine stie, poate ca aceasta implicare tine intr-un fel loc de acea casa a VII-a, insa ma mir cum nu te apuca nervii cateodata (mie chiar mi se pare ca esti instabila), sau cum rezisti, atata vreme cat nu actul terapeutic este punctul tau forte si cat tu esti un Berbec veritabil. Eu nu stiu nici unul foarte calm. Care este punctul tau de echilibru in acest caz?
Ceea ce faci este superior destinul tau actual, foarte curios. :roll: Parca te temi de consecintele axei interceptate Fecioara-Pesti pe casele VI-XII. Stii cum e? Daca eu cer cuiva sa-mi faca un serviciu si acea persoana imi face 10 servicii pe care nu le-am cerut, numai pe ala de care aveam nevoie nu mi-l face, pentru ca nu-i place sa faca acel lucru. Eu nu pot sa-i fac nimic, ca a fost prea de treaba, dar pe mine nu m-a ajutat si in sinea mea tot ma supar.
Deci te afli intr-o situatie de compensare in care fie:
-incerci sa sari niste etape evolutive,
-fie actionezi in baza karmei tale, de unde vii cu ceva pe constiinta,
pentru ca Berbecul este o linie de start, un nou inceput, care fie te descurajeaza, caci ai cale lunga inainte si atunci te repezi sa termini mai repede, fie nu te lasa sa te desprinzi de ceea ce a fost intr-o alta epoca.

Harta ta are chiar conotatia unei vaduve, decat unei femei care nu s-a maritat niciodata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 11:08 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Witch,multumesc

Credeam ca ma lasi in plata Domnului,cu insistentele mele cu tot.

Terapeut am fost [o perioada scurta] si nici acum nu-mi vine sa cred ca am ajutat si eu cu ceva,[adica am fost si eu un canal de comunicare pt. entitatile superioare] tot mai cred ca afost o intamplare.
Dar nu ma vad terapeut,cred ca a functionat o perioada de gratie,atunci,si ma aflam intr-un proces de transformare intr-un grup foarte omogen,caci altfel nu stiu cum sa-i spun.In acea perioada pot sa spun ca l-am redescoperit pe Dumnezeu.

Terapie n-am mai facut dar vizualizarile mai functioneaza si acum,cand am probleme cu o persoana,iar transformarea este evidenta si vad ca dureaza.
Mai mult ma chinuie Astrologia,pe care as lasa-o eu [caci nu am rabdare sa aprofundez] dar nu stiu de ce nu ma lasa ea.Fac ce fac si tot la astro ma intorc,desi nu-mi vad nici un aspect semnificativ in tema.
Daca ar fi dupa mine cred ca cu cristalele as fi mai in largul meu.

Deci nici nu se pune problema banilor caci nu fac nimic.

Nu cred ca rezist,cat repede o dau pe gluma.Imi place sa rad si sa-i fac pe altii sa rada.Imi sare mustarul f. repede,dar de cand l-am citit pe Castaneda mi-e mult mai usor,caci incerc sa practic un stalking de zile mari si rad in sinea mea,caci imi amintesc de don Juan in cele mai comice momente.Nu cred ca umorul meu e grozav,dar nu se incheie o zi fara sa dezamorsez tensiunea cu hohote de ras,mai ales cu mama

Ref.la conotatia hartii mele ,este ceva adevar,in sensul ca un prieten de care am fost mult timp atasata,a murit.Si numai dupa acest eveniment am simtit cat de mult imi lipseste,si ce gol a lasat in suflet,mai ales ca niciodata nu l-am luat prea in serios cand isi exprima sentimentele.

Dupa o noapte de gandire,am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac ceva in directia indicata de voi [va multumesc inca o data ,m-ati ajutat chiar f. mult],nu stiu cum, necum, dar voi incerca.

Dar daca tot mi-ai dat un deget,mai imi dai unul?Vrei putin,te rog ,sa-mi explici treaba cu axa Fe-Pe?De ce spui ca parca ma tem de ea?Cam il vad pe Pluton acolo,stiu ceva,dar eu ma gandeam ca ajutand pe ici pe colo,incerc s-o mai inteleg.Si ma gandeam ca doar evolutia spirituala ma mai salveaza,ma ajuta sa rez.ac.axa.

Dar vorba ta,pot sa fac 99 de lucruri,daca nu-l fac pe cel care mi de cere...


Last edited by aries on Tue Aug 29, 2006 10:24 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 11:18 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
witch wrote:
pentru ca Berbecul este o linie de start, un nou inceput, care fie te descurajeaza, caci ai cale lunga inainte si atunci te repezi sa termini mai repede, fie nu te lasa sa te desprinzi de ceea ce a fost intr-o alta epoca.


Da, acesta este marele chin al berbecilor, poate de aceia ei idealizeaza mult mai usor decat altele semne si se incapataneaza sa urmeze o cale chiar si atunci cand nu mai este cazul chiar deloc sa faca asta.
Aceasta cumpana intre cicluri este pregnanta la berbeci pentru ca daca adolescentii berbecii au impresia ca pot face orice si ca dispun de o energie pe care altii nu o au, cand se maturizeaza berbecii uita ca viata aduce experienta tuturor si ori se cred cei mai indreptatiti sa vorbeasca celorlalti despre experientele vietii, pentru ca nesabuinta tineretii i-a impins spre experiente multiple si inedite, fie pentru ca ajung sa creada ca daca dinamismul lor nu le-a adus nimic major inseamna ca nimanui viata nu-i poate oferi nimic. Prin urmare berbecii pot deveni peste noapte niste spini in tapla sau niste exemple de oameni resemnati in fata vietii.
Dezamagirea este un element greu de inteles la berbeci, dar usor de explicat. Orice explozie este urmata de un vid... intreaga a viata a berbecilor este o suita de explozii urmate de momente de vid. Golurile acestea pot fi pentru unii momente de constientizarea in absenta energiei necontrolate care s-a consumat in explozie, iar pentru unii momente de depresie si dezamagire.
Ii poti cere unui berbec sa se linisteasca dar nu trebuie sa te astepti sa si faca asta. El va trebui sa inteleaga mai mult decat alte semne ca prin aceste explozii repetate el isi consuma vitalitatea, atat de necesara in mentinerea echilibrului.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 11:32 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Poate ca "efectul pocnitoare" e amplificat la Aries si de gradul in care e Soarele, e aproape de 29, adica gradul Anaretic. Se pare ca o planeta aflata la coada semnului sufera de inconstanta in luarea deciziilor...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 11:53 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, se merge chiar pana la a spune ca persoanele nascute pe finalul zodiile sunt niste mici intelepti pentru ca au puterea sa inteleaga destul de bine semnul dar, eventuala inconstanta in decizii vine din faptul ca apropierea de semnul urmator le poate crea nortalgia noilor inceputuri, oferindu-le iluzia unei vieti mai bune.... si ca sa fim in totalitate sinceri, iluzia unei vieti mai bune pe cine nu cucereste?
Insa noi stim deja ca doar tema in ansamblu ne poate spune daca nativul isi intelege semnul natal sau nu, daca este pe calea ce o indica sufletul sau si nu faptul ca s-a nascut impreuna cu alte sute de mii oameni pe finalul unei zodii. Evident nasterea sa pe final de zodie inseamna ceva si trebuie sa tinem cont de ceea ce indica.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: ARIES
PostPosted: Fri Jun 02, 2006 12:16 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
witch wrote:
In 1983 s-a intamplat ceva care te-a facut sa te temi de implicarea intr-o relatie, teama de a pierde pe cineva. Si prin 1963, cand nu implinisesi 9 ani, mi se pare ca a fost un episod ciudat care ti-a marcat existenta.


Am tot cautat, am tranzitionat, am revolutionat, am facut tumbe... degeaba... Witch draga, cum ai gasit datele astea? Offf, m-ai innebunit...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 02, 2006 12:31 am 

Joined: Thu May 11, 2006 2:58 pm
Posts: 26
Location: ct
dh


Last edited by Ilonna on Mon Feb 12, 2007 4:09 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 1:30 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
nu as putea sa compensez ,totusi, altfel acest segment?


Tu ce faci in viata ta de zi cu zi?

Un remediu impotriva karmei tale este sa mergi la munte (NN in Capricorn) cu cineva, sa va propuneti un traseu dificil si care presupune rezistenta si curaj (Berbecul), sa te iei la intrecere cu aceasta persoana (competitia - casa a VII-a) si sa te straduiesti sa ajungi prima (Berbecul) in varf (Capricornul).


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 8:34 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Plecatul de nebun pe munte ar putea sa fie una dintre solutii mai ales ca berbecilor in general le place aventura, dinamismul si, mai ales, le plac provocarile. Totusi cu Saturn retrograd guv NN conjunct cu Luna in Scorpion este dificil sa treci de la o tempratura la alta si sa nu resimti, e greu ca apa corpului tau sa nu comporte schimbari si este destul de greu ca tu sa poti controla ceea ce ti se intampla. Retrogradarea lui Saturn pare sa aduca, prin conjunctia cu Luna, teama de singuratate, tristetea neimplinirilor, traite intr-un tot unitar (adica ultima se adauga la celelalte unite intr-un intreg).
Eu as recomanda mai mult o dezvoltare a gandirii, o cultivarea a lui Mercur de pe ascendent, o aprofundare a intuitiilor pe care Marte in Capricorn ti le aduce si sa rezisti dorintei de solitudine pentru a raspunde promt provocarilor saturniene.
Muntele ti-ar accentua fragilitatea si daca mercur de pe ascendent si marte de pe MC nu se exprima pozitiv (adica daca nu ai informatie - mercur, si energie - marte) si te duci pe munte de distractie, dau aventura, evenimentele te vor lua pe nepregatite...
Recomandarea lui Witch este corecta insa pentru asta iti trebuie o pregatire preliminara - sa stii sa lucrezi cu mercur si marte. Acesta nu este doar secretul tau ci, in general, secretul scorpionilor (tu ai Saturn retrograd in Scorpion) - un Scorpion care nu are istetime si energie este un exemplar care sfarseste prin a se intepa singur - deci de a se autodistruge in incapacitatea sa de a-si accepta limitele si in manie.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 8:57 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Io as recomanda bungee jumping. Te cateri sus de tot si traiesti cateva secunde palpitante pana ajungi jos. Risc minim, senzatii maxime... :lol:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 9:17 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu as incepe cu asta :D :D .. nu ca mi-ar fi frica de bungee jumping, dar e bine ca pregatirile sa aiba un inceput lipsit in totalitate de pericole.

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 9:36 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Dap, trebuie maaaare atentie :lol:

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 9:47 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
:lol: :lol: :lol: SUPER TAREEEEE!!!

Coser,Witch,Mihnea,sunteti cei mai grozavi ,sunteti totali.O sa le-ncerc pe toate si va spun care a fost cea mai tare :lol:

Dar parca varianta lui Coser e mai aproape,mai la-ndemana :lol: :lol:

V amultumesc la toti din suflet.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jun 03, 2006 9:56 pm 
Mai Mihnea, esti nebun de tot!!! Ma chinui sa scriu un mesaj si nu pot pt ca scap laptopul din brate de ras :lol: :lol:))))


Last edited by mihaela01 on Sun Jun 04, 2006 5:53 pm, edited 1 time in total.

  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jun 04, 2006 5:10 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
dap.....se observa tenta umoristica a caricaturii(doar E caricatura :p )DAR e cam sexista :?



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group