It is currently Wed Apr 24, 2024 1:35 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 26 posts ] 
Author Message
 Post subject: calatorii
PostPosted: Thu Jun 29, 2006 10:26 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
va rog sa-mi spuneti si mie cum iti poti da seama dintr-o rev solara daca vei face calatorii in afara tarii in anul respectiv, ma gandesc ca prin analiza caselor 3 si 9 (in 3 - Pluton in sagetator, venus in capricorn si fortuna; iar casa 9 il are pe vesta ), trebuie sa mai tin cont si de alte aspecte din astrograma?
multumesc
:)



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 30, 2006 8:05 pm 
Pentru calatorii in strainatate se ia in calcul mai mult casa 9. De asemenea se studiaza guvernatorul casei 9, locul unde este situat si aspectele pe care le face. Si Jupiter, care este guvernatorul analogic al casei 9. Dar oricum ar fi conteaza mult tema in ansamblu, si de asemenea se tine cont de mesajul dat de tema natala in privinta drumurilor in strainatate.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 30, 2006 10:30 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
multumesc pt raspuns, eu in tema natala am casa a9a goala fara planete decat cu 2 asteroizi:Pholu in Pesti si Eros in Berbec, Jupiter este in casa a2a retrograd in fecioara, in rest ...........mai bine te rog pe tine Mihaela daca poti sa-mi spui cateva cuvinte sau sa faci cateva corelatii, 23.01.1980, 17:00, Rosiori de Vede dar locuiesc in Bucuresti.
multumesc



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 01, 2006 7:59 pm 
Adry_23, in tema ta natala cuspida casei 9 este in Pesti, ceea ce inseamna ca vei avea oarece intarzieri si obstacole de depasit pt efectuarea calatoriilor lungi. Iar Neptun este in casa 5, deci tu crezi ca poti gasi in strainatate satisfactie si eventual succes sentimental, insa pot exista reale pericole deoarece Neptun primeste 3 cuadraturi de la cei 3 malefici si anume Saturn, Marte si Lilith.

In ceea ce priveste Revolutia Solara pt 2006, casa 9 este in Gemeni, insa axa Rac-Capricorn este interceptata tocmai pe casele 3 si 9. Mercur adica guvernatorul casei 9 este in casa 3.
Cu alte cuvinte, ar fi create conditiile insa se ivesc piedici.
Este favorizat studiul si intelectualitatea, poate exista o corespondenta intensa cu strainatatea, eventual pe teme sentimentale, si care iti alimenteaza obsesia plecarii (Venus in casa 3 insa retrograda), si ar putea fi si calatorii lungi insa Mercur este in axa interceptata si mai face si opozitie cu Saturn.
Cred ca trebuie sa-ti doresti mult pt a reusi, nu este chiar imposibil, insa se impune luarea in calcul a eventualelor riscuri.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 02, 2006 6:09 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
multumesc foarte mult mihaela esti o dulce, am primit de ceva timp o invitatie in strainatate de la un prieten si desi imi doream foarte mult sa plec totusi aveam si am inca un bad feeling: ca nu ar fii cea mai inteleapta decizie, iar cele 3 cuadraturi primite de Neptun ma fac sa cred ca mai bine nu ar trebui sa ma expun inutil riscurilor (mai ales ca ar fii prima oara cand as pleca singura din tara), dar spunem ar putea fii favorizate relatiile sentimentale cu cei straini?sau si aici exista piedici?
multumesc



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 02, 2006 8:35 pm 
Adry_23, tie Marte in Fecioara iti da o inclinare de a cerceta cu migala orice idee, si pt ca este retrograd uneori iti intorci pe toate partile necazuri inexistente :). De altfel steliumul din Fecioara te face extrem de analitica si precauta, ceea ce nu e rau deloc, insa de multe ori actiunile nu sunt duse pana la final, deoarece sunt prea mult supuse analizei.

Relatiile sentimentale cu strainatatea sunt favorizate, caci Neptun, guvernatorul casei 9 este situat in casa 5, care e casa relatiilor sentimentale...
Exista in tema ta o tendinta de sublimare a instinctului erotic, care e foarte puternic in subconstient. Venus in Pesti si Lilith in Fecioara cred ca sunt responsabile cu aceasta sublimare...


  
 
 Post subject: calatorii
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 12:25 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 1:13 pm
Posts: 25
Mihaela, sunt tentata sa spun si eu ceva despre calatoriile in strainatate. Mi-am dorit enorm toata tineretea sa pot calatorii in strainatate dar atunci nu se putea. Dupa 1990 cand drumurile ni s-au cam deschis, am sesizat o infranare totala in a da curs acestei mari dorinte.
Pe horoscopul natal (16.10.1960 H=5.00 AM Bucuresti ), C9 sete pe gemeni, iar pe sagetator este C3, cu jupiter in domiciliu, adica in sagetator. Pe gemeni nu se afla nicio planeta, iar mercur se afla in scorpion in C2. Am vazut multe astrograme in acesti ultimi ani ale unor persoane care calatoresc destul de des in starinatate, astrograme pe care n-am sesizat ca zodia sagetatorului sa fie pusa in valoare sau jupiter.
Desi pentru mine ramane o mare suferinta, acel jupiter in domiciliu dar pe C3 a facut ca timp de aproape 30 de ani sa lucrez numai pe relatie cu strainatatea fara sa caut asta in mod special, asa s-a intamplat. Inainte de 1990 am lucrat intr-o firma de comert exterior, iar dupa '90 numai pentru firme romanesti cu capital grecesc si patroni la fel.
Nu inteleg de ce nici atunci cand jupiter mi-a tranzitat C9 nu am putut efectua o calatorie in strainatate. Strainatatea pentru mine parca este ferecata cu un lacat imens. Horoscopul meu natal chiar indica asta, tu ce crezi? ca eu n-am reusit sa inteleg pana acum.
Parerea mea este ca ar fi trebuit sa am sanse si totusi nu este asa.
Scuze daca mesajul meu este alambicat dar l-am scris in graba.
Mercic mult


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 2:30 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Am descoperit cu mare placere acest forum, marturisesc ca ma pasionat astrologia de cand am aflat de existenta ei, am facut si niste cursuri prin corespondenta. Din pacate timpul nu mi-a permis sa aprofundez aceste cunostinte. Gasesc o mare asemanare , dar si deosebiri, intre harta mea astrala si cea a Marinei, si ma refer aici la axa caselor 3-9. Iata datele mele: 05.11.1965, h:04 am, m-am nascut la Onesti , Bacau, dar locuiesc in Galati. Din calculele mele , in harta mea natala, am pe Jupiter retrograd in casa a 9-a, dar in Gemeni, si pe Mercur in casa a 3-a , dar in Sagetator. As dori si eu sa stiu, cum se traduce asta in viata mea?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 3:24 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Mihaela, te rog daca poti sa ma ajuti si pe mine cu o interpretare: guvernator de casa VII este Luna care se afla in Scorpion pe casa IX in cj cu Uranus din Balanta; Venus guvernator de casa IX este chiar pe Descendent in Rac in cj cu Saturn iar Jupiter guvernator XI este pe cuspida cadei III in Berbec. Toatea astea conduc cumva la ipoteza ca as putea sa ma casatoresc in strainatate sau cu un strain?! Acum, dupa ce am divortat am inceput sa-mi doresc sa ajung dincolo; inainte nu eram interesata de asa ceva.
Multumesc.
Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 5:24 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
mihaela vreau sa-ti multumesc pentru raspunsurile tale, te pupic :D



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 10:09 pm 
Marina, la tine intr-adevar casa 9 este in Gemeni, iar Mercur este in Scorpion, casa 2. Ceea ce inseamna ca veniturile tale vin din activitati sau slujbe care au legatura cu strainatatea.
Iar tu Balanta cu ascendent in Balanta, si Soare in casa 1, esti o persoana deosebit de agreabila in anturaj, originala (Luna conjuncta cu Uranus) si care se straduieste mereu sa fie in top (Luna in Fecioara, Marte in casa 10). Partea buna este ca chiar ai insusirile necesare pt asa ceva. In special trigonul Marte-Mercur care uneste casele 2 si 10, te ajuta sa-ti impui punctul de vedere cu convingere si aproape firesc, intr-un mod armonios, si exista capacitatea de a duce lucrurile la bun sfarsit.
Deci daca te-ai fi hotarat sa pleci, ai fi reusit sa te descurci. Acuma problema balantelor este faptul ca de fapt nu reusesc sa se hotarasca :roll: :).

Atentie mare la tentatiile evazioniste (Neptun in casa 2), pt ca tu intr-un fel esti obligata sa respecti legile; in caz contrar intra in actiune opozitia Marte-Saturn, cu care nu e de glumit deoarece e malefica rau :evil:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 10:12 pm 
Ina22us, mai bine scrie datele nasterii.
SKORPIA, nu am inteles ora nasterii.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 03, 2006 11:10 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Ora de nastere scrisa de mine este patru dimineata, dar e pus-a oarecum dupa ureche, deoarece, mama nu mai tine minte decat ca era "noaptea spre dimineata" . Am mai luat in calcul faptul ca la randul meu am nascut 2 copii la ora asta, nu stiu daca are vre-o legatura, dar asta cred ca e ora , totusi. Multumesc mult Mihaela!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 04, 2006 12:56 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
uite harta mea......... cu multumiri :)
Ina

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: calatorii
PostPosted: Tue Jul 04, 2006 3:53 pm 

Joined: Thu Jul 21, 2005 1:13 pm
Posts: 25
Draga mea Mihaela, mai intai iti multumesc ca te-ai uitat pe astrograma mea

Asa este, pana la urma imi impun punctul de vedere si intr-adevar o fac cu convingere, doar ca asta se intampla mereu dupa o lunga, dar lunga, perioada de timp, atunci cand nu mai rezist presiunile sefului - pozitia lui marte in C10 iti spune exact cam de ce sefi am avut parte -

Pana la varsta de 36 de ani am fost o tipa foarte hotarata in tot ce doream sa fac dar toate necazurile ulterioare au sapat adanc si m-au remodelat, iar acum asa este sunt cam nehotarata in multe......nehotarare care sunt sigura ca de fapt este o permanenta teama.....teama de esec.

Nu prea stiu ce sa spun despre neptun in C2 dar tentatii evazioniste n-am avut niciodata. Intotdeauna am lucrat numai cu bani si cu banci, iar cartea mea de vizita pot spune ca este corctitudinea totala ( care te rog sa ma crezi ca merge pana la prostie )si eu am crezut ca aceasta este influenta lui jupiter.
Mi-am dorit cu inversunare sa dorm mereu linistita cu capul pe perna si asa a fost.
Apoi, acord o mare importanta respectului de sine si am dorit mereu sa pot privi oamenii in ochi. Demnitatea.....da, acesta este cuvantul, n-am renuntat la ea niciodata. Si cand am pierdut in lupta cu viata cred ca tot cu demnitate am trecut peste perioadele grele. Oare nu de la saturn in domiciliu, in capricorn o fi si asta?

o seara placuta:))


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 8:15 am 
Ina, inclin sa cred ca la tine strainatatea este si nu este bine aspectata. Prezenta lui Uranus in casa 9 nu este chiar de bun augur, desi Uranus nu este atat de malefic, da o mare instabilitate sectorului unde este situat.
Apoi guvernatorul casei 9, Venus, este situat in casa 6. Chiar daca este conjunct cu cuspida casei 7. Venus este la 14Rac30'50", iar cuspida casei 7 este la 15Rac24'03".
Deci toate ar fi bune si frumoase, ti-ai putea gasi ceva frumos de lucru acolo (Venus), daca nu ar fi atat de prost aspectata. Si anume: conjunctie Venus-Saturn, adica altii s-ar putea folosi de tine; cuadratura Venus-Jupiter, adica reaua credinta a altora ti-ar putea aduce pierderi; si cuadratura Pluton-Venus, ceea ce ar putea insemna boli.
Dar eu nu spun acum ca totul se poate desfasura astfel, ca scenariul e batut in cuie. Tu singura poti mai bine sa-ti conduci corabia stiind ce pericole ai in drumul tau.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 8:30 am 
SKORPIA, esti Scorpion (sper ca nu esti skorpie asa cum te autointitulezi-glumesc :)), cu ascendent in Balanta, si desi e mare tensiune in tema ta, ascendentul impreuna cu Venus vin sa-ti salveze un pic situatia. Venus, guvernatorul ascendentului, conjuncta cu Marte vine sa mai atenueze din impulsivitate si te mai fereste de ceva neplaceri. Oricum esti o fire usor de provocat (conjunctie Uranus-Pluton), si ai intalnit schimbari bruste in viata, sau rasturnari de situatie.
Ai sesizat bine asemanarea cu harta Marinei, si anume guvernatorul casei 9 este in 2, adica ocupatii sau job-uri care tin intr-un fel de strainatate.

In cazul tau desi Jupiter este in 9, as inclina sa cred ca te indeamna mai mult spre spiritualitate sau spiritualizare, decat spre calatorii lungi. In primul rand pt ca e retrograd, apoi pt ca e in exaltare.
Si fiind cam prost aspectat (cuadratura cu Luna si opozitie cu Venus-Marte) poti suferi discreditari.
Ai un careu in T teribil, format din Pluton, Marte si Luna. Deci Luna in Pesti si casa 6 care face opozitie cu Pluton si cuadratura cu Venus si Marte iti aduce mari neplaceri mai ales la locul de munca, iar tu reactionezi la orice constrangeri.
Si vreau sa spun ca punctul reflex al careului in T, adica solutia pentru detensionare este tocmai Jupiter din casa 9. Adica credinta si spiritualizarea vietii tale.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 8:57 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Mihaela, multumesc f. mult pt. raspuns. Userul l-am ales tinand cont de zodia mea si de asemeni imi place sa ma autoironizez uneori, dar si pt ca ma grabeam sa ma inregistrez si nu aveam alta inspiratie pe moment. Am descoperit acest forum intamplator (sau poate nu) si-mi place f. mult. In privinta tensiunilor de la munca si a faptului ca sunt usor de provocat, ai perfecta dreptate. Am avut diverse experiente din care am invatat ca trebuie sa am mai multa rabdare , totusi nu stiu daca am depasit aceasta problema si pot sa spun ca mi-e teama de o noua incercare. Spiritualitatea a fost o problema in toata viata mea si inca mai am intrebari fara raspunsuri. Multumesc


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 10:44 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Draga Mihaela, iti multumesc pentru raspuns, chiar mi-ai explicat pe intelesul meu. Stiu ca harta predispune dar in final noi suntem cei care facem alegerile. Am mai zis ca inainte nu eram motivata sa plec dincolo insa acum dupa ce am divortat si am ramas doar cu hainele si o rata la banca pe 3 ani am inceput sa ma gandesc si la aceasta varianta. Saturn la revenirea sa in pozitia natala mi-a dat mult de furca ba chiar mi-a schimbat viata radical, in toate sectoarele si daca am inceput sa-mi doresc sa ajung dincolo am facut-o si datorita faptului ca sora mea este acolo si m-ar putea ajuta. Uranus stiu ca da instabilitate acolo unde se afla iar la mine mai e si in Via Combusta. Cat despre cei care s-ar folosi de mine nu am simtit asta in privinta casei VI ci mai degraba a casei VII, mereu am facut servicii altora si m-am ocupat de probleme care nu sunt ale mele.
Toate cele bune!
Ina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 9:00 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
mihaela01 wrote:
Apoi guvernatorul casei 9, Venus, este situat in casa 6. Chiar daca este conjunct cu cuspida casei 7. Venus este la 14Rac30'50", iar cuspida casei 7 este la 15Rac24'03".


Mihaela, aici un astrolog de acum 2000 de ani te-ar contrazice, el sustinand sus si tare ca Venus e in VII, pt ca e in VI, dar la mai putin de 5 grade de cuspida VII, care va sa zica e in VII... Dpdv al ridicarii moralului macar, decat munca in strainatate, mai bine un sot frumos si cu bani, e adevarat ca putin mai in varsta (da astia au bani, nu?) :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 9:54 pm 
Da Mihnea, poate ca un astrolog de acum 2000 de ani ar considera asa cum spui tu, insa eu am discutat (cu alta ocazie) aceasta problema cu un astrolog din zilele noastre si anume cu Gheorghita :)) lol:

Iar in cazul acesta guvernatorul casei 9 si anume Venus daca il consideram ca fiind in 7, ar insemna ca o eventuala uniune cu cineva din strainatate ar fi insotita de procese si multe neplaceri, deoarece Venus e prost aspectata. In primul rand e conjuncta cu Saturn in 7 ceea ce nu inseamna prea multa armonie in relatii. Ca sa nu mai spun ca la Ina axa Leu-Varsator e interceptata pe axele 1-7.
Iar guvernatorul casei 1 este in 7. Totul ar fi bine daca nu ar fi vorba de Saturn. Fiind vorba de o planeta malefica se poate inregistra divort, ceea ce s-a si intamplat dupa cum a spus chiar Ina.

Dar asta nu inseamna ca Ina nu are toata viata inainte, iar daca lectia a fost invatata iar Saturn a sanctionat, totul poate fi mult mai bine de acum inainte :)


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 05, 2006 10:01 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Mda, cam asa e. Ina, am incercat eu s-o dreg cumva, da nu tine... asa ca hai, la munca, nu la-ntins mana! :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 06, 2006 5:10 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Mihnea wrote:
Mda, cam asa e. Ina, am incercat eu s-o dreg cumva, da nu tine... asa ca hai, la munca, nu la-ntins mana! :lol:


Mihnea multumesc pentru interventie dar despre ceea ce ai scris mai sus sper ca a fost doar asa de dragul exprimarii pentru ca eu am inceput sa muncesc imediat dupa ce am terminat liceul si mereu mi-am luat munca in serios (am pe cartea de munca in jur de 10 ani vechime). Iar daca am inceput sa ma gandesc ca as putea ajunge dincolo nu m-am referit la faptul ca o sa fac o casnicie din interes si gata...stau cu burta la soare; am avut si asemenea sanse, una dintre ele cu cineva mai in varsta si chiar de a ajunge in U.S.A. insa am refuzat categoric pentru ca mie trebuie sa imi si placa persoana; nu sunt o materialista.

Mihaela iti multumesc si tie pentru explicatii. Ai mentionat ca am axa Leu-Varsator interceptata pe casele I-VII si Saturn acolo si am inteles ca aceasta axa se poate debloca prin diferite metode dar eu nu prea stiu cum; tu ai cunostinte despre asa ceva?

Toate cele bune!
Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 06, 2006 10:00 pm 
Ina, intr-adevar o axa interceptata indica un blocaj. Dar nu cred ca as putea sa-ti dau sfaturi, iar tu intelegand astrograma ta si continuand studiul astrologic vei gasi, in cunostinta de cauza, solutiile cele mai bune.
In orice caz pentru oricine este valabil faptul ca la primele descifrari ale astrogramei proprii e posibil sa sufere shocuri si intristari la depistarea lucrurilor mai neplacute. Si mie mi s-a intamplat. Dar incetisor iti accepti destinul pt ca altceva nu prea ne ramane de facut, din pacate.

Si aici vreau sa-l citez din memorie pe Aivanhov, care spunea ca pt viata actuala lucrurile sunt aranjate, dar noi putem incepe sa ne pregatim viata urmatoare, pt a ne putea elibera la un moment dat de aceasta karma.

Pentru depasirea unei axe interceptate eu cred ca este nevoie de un efort imens. De ex in cazul acesta cu Leul interceptat in casa 7, cred ca ar trebui sa nu fii deloc dominatoare in casnicie, sa fii foarte toleranta, sa te situezi mereu pe un loc secund, adica sa fii exact invers decat sunt tendintele date de acest aspect. Este ca si cum i-ai cere unui Leu sa fie umil si docil, cand de fapt el are tendinta de a fi mereu dominator.


  
 
 Post subject: CALATORII
PostPosted: Thu Jul 06, 2006 11:32 pm 

Joined: Wed May 03, 2006 7:51 pm
Posts: 32
Location: Resita
Calatorii
Pentru cei care vor sa calatoreasca este bine sa se calculeze Revolutia Solara
tinand cont de coordonatele localitatii unde vor sa plece.S-ar putea sa fie un
moment mai bun sau mai putin bun de a pleca in calatorii.
Pe de alta parte nu-i acelasi lucru sa fii la Milano sau in San Francisco .
Am observat ca sunt persoane care o duc foarte bine cand pleaca in strainatate.
Sunt in schimb alte persoane care o duc mai bine cand sunt acasa si se desprind
greu de locurile natale.
Daca Ascendentul Revolutiei solare cade in casa a IX atemei natale atunci principalele
preocupari vor fi relatiile cu strainatatea,calatoriile,studiile.
Pentru o analiza complexa e nevoie de multa munca si de multa intuitie .
Eu doresc tuturor care vor sa calatoreasca sa ia cea mai buna decizie si
sa va intoarceti sanatosi acasa.
Maria


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 07, 2006 12:47 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Da Mihaela, am avut si eu socul acela cand am inceput sa-mi descifrez harta dar l-am depasit si acceptat plus ca mai am inca multe de descoperit si inteles. Asa e si cu casa VII interceptata in Leu, am fost dominatoare insa am invatat pe propria piele ca trebuie sa ma schimb; Saturn m-a sanctionat si stiu ca pe harta mea este in cea mai proasta pozitie a lui, bine macar ca nu e si retrograd.
Multumesc pentru amabilitatea ta si raspunsurile date ..... iti doresc numai bine!
Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 26 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group