It is currently Fri Mar 29, 2024 7:48 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 32 posts ] 
Author Message
 Post subject: Am fost colegi de Maternitate
PostPosted: Sun Jul 23, 2006 7:06 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Primul pas: Poate daca mama nu-mi spunea ca a alaptat un baietel in Maternitate nascut dupa patru zile, nimic nu se intampla...
Al doilea: la cincisprezece ani am gasit in statia de autobuz un buletin al unui baiat nascut la 4 zile dupa mine... (am predat buletinul la casa de bilete :) )
Al treilea: in Lacto-Barul Universitatii, nefiind locuri, eram cunoscuti si necunoscuti la masa dar n-am suportat asta si din joaca, ne-am spus zilele de nastere. Din 9, 7 eram fecioare si noi doi in acelasi an.
Al patrulea: Acum suntem colegi.
Eu, 14.09.1967, Galati, ora 14.20
El, 18.09.1967, Galati, mama spune ca pe la 16.00 a aflat ca a nascut baietel partenera ei de de nastere.
Oare la pasul 0: astrele au avut sedinta? Imi puteti spune ce-au discutat? :wink:
Va multumesc anticipat.



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Am fost colegi de Maternitate
PostPosted: Sun Jul 23, 2006 10:05 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da este foarte interesanta coincidenta si... unica!

Uite deocamdata temele ... revin si cu cateva completari.

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 24, 2006 7:58 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Va multumesc pentru raspuns. Deja ma incearca o pasiune de a aprofunda astrologia. Acum, cand am vazut astrogramele, parca am chef de studiu, sa inteleg toate liniutele alea. Voi fi ochi si ...neuroni la tot ce-mi veti spune. O zi buna!



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 26, 2006 11:03 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
anidor_1,
diferentele de 4 zile si mai ales diferenta de ora orienteaza putin trasaturile celo doua teme spre finalitati diferite.
daca pentru tine dorinta de libertate este motivata de necesitatea unui confort interior, a unei dorinte de a depasi niste limite, de a explora, la el nevoia de libetatea vine pe fondul unei nesigurante, a unei angoase, a unei (culmea!!!) frici tocmai de libertate. Tu esti idealista si vorbareata, el este mai practic si emotional. Tu lupti pentru asocierea el lupta pentru recunoasterea propriei valorii. Tu te risipesti mai usor, el este atent si prevazator. Discutiile lui au intotdeuna un substrat practic si, as putea spune, are chiar o obsesie in ceea ce priveste comportamentul oamenilor. Tu te detasezi usor de concret si aluneci usor spre ideatic. Tie iti plac oamenii care se pot detasa de spiritul practic pentru a intelege sensurile abstracte (cam asta ar fi dovada de inteligenta pentru tine) iar el prefera omul cu care sa imparta secrete dorintele sale ascunse, chiar si teama de singuratate, locuri ascunse si de deposedare. Exista insa un magnestism aparte intre voi si vine si din trigonul celor doi guvernator ce leaga cele doua teme prin doua case complementare. Jupiter din Leu si casa VIII (la tine) face trigon cu Saturn retrograd din Berbec si casa II (la el). Va leaga o datorie karmica pe care o are in mod special el fata de tine. Retrogradarea lui Saturn ca guvernator al temei ii aduce lui complicatii in viata si tie, de cele mai multe ori, solutie la problemele lui.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 27, 2006 2:57 am 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Mulumiri pentru raspuns. Intr-adevar, ma regasesc in descriere. Despre el, totul este asa cum spuneti si eu incerc sa nu recunosc. In tot cursul vietii am fost o "maica Tereza" si simt ca tot dau si nu primesc nimic in schimb. Este persoana pe care o idolatrizez si o ajut si totusi in mine seaca o fantana... . Mi-e prea mila de oamenii cu sufletul bolnav sau nu am curajul de a merge pe un drum drept?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 09, 2006 8:03 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Nu pot deslusi viitorul acestei relatii si pace... . Ma tem ca cealalta baricada nu are sentimente. Ma insel? Ma poate ajuta cineva sa inteleg mai mult din conjunctii, cuadraturi si retrograd-uri?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 09, 2006 8:38 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Cred ca toate fetele din jurul lui ar putea spune acelasi lucru. Hm, tu trebuie sa tii cont ca pe tema lui saturn ii tanziteaza axa interceptata si va trece peste Jupiter si este cam ravasit, ca atunci cand ti se taie maioneza... asa este el in perioada asta in ceea ce priveste relatiile. Ii trebuie putin pentru a se aduna, dar (aici este cheia) nu orice. Saturn in Leu ii da dorinta de putere si el chiar poate sa obtina puterea, dar in perioada asta Saturn se spijina pe niste rezultate din perioada retrogradatiei sale din iarna cand Soarele si suita lui (Mercur si Venus) ii trecerea prin emisfera estica a astrogramei. Atunci a gresit, a creat cauze negative fiind patimas si dornic de reusita imediata si acum ii cam vin efectele. De asta nu te poti atinge de el... si consider ca gresesti ca apreciezi viitorul doar dupa un context, fie el si dur.
Din toamna cand planetele ii trec pe scorpion isi va reveni, pana atunci este bulversat si nu poate lega nimic.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 12, 2006 6:48 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
coser wrote:
...Atunci a gresit, a creat cauze negative fiind patimas si dornic de reusita imediata si acum ii cam vin efectele....


Perfecta dreptate.
Dar se pare ca toleranta ce ma caracterizeaza nu poate trece peste moralitate... la care tin atat de mult.
Explicatiile au fost aidoma celor ce se intampla.
Mai am de terminat proiecte de vara iar pentru toamna am doua: studiul intensiv in astrologie si scoala de soferi.
... apropos! lumea spune ca am o intuitie buna. E de bine pentru un invatacel in astrologie?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: sa ma cunosc prin ochii astrogramei...
PostPosted: Sat Aug 12, 2006 7:10 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
citind un alt topic, am inteles ca nu am inceput bine relatia mea cu astrologia.
"...aici toata lumea recunoaste ceea ce este adevarat (Gh. Coser versus Roua, martie 2006)..."
Oare ceea ce simt eu ca sunt , percep si cei din jurul meu?
(asta, mi-am amintit ca am citit-o la un filozof antic si acum se numeste "oglinda")
Aceasta-i intrebarea! Cum sunt eu, din punct de vedere astrologic?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Aug 12, 2006 7:43 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
anidor_1 wrote:
... apropos! lumea spune ca am o intuitie buna. E de bine pentru un invatacel in astrologie?


Este minunat. Toata lumea are intuitie, asa cum toata lume are ochi, urechi, dinti sau gat. Unii insa si-o folosesc altii nu, unii nu stiu sa si-o foloseasca altii si-o folosesc si obtin si rezultate. Intuitia este un simt - simtul informatiei. Informatia este cea care controleaza totul in natura si care directeaza ordinea si chiar si dezordinea Ea vine de undeva, ne traverseaza si merge in alta parte libera si detasata de efectele pe care le creaza. Intuitia nu obsoarbe continutul informatiei, ci il oglideste si il face accesbil propriei structuri. In cazul acesta este normal sa-ti foloseasca o informatie venita din necunoscut care se adapteaza structurii tale.
...dar informatia oglindita prin intuitie, pentru ca are o vibratie, este si ea supuna rezonantei. Deci am putea ca informatia intuita sa fie ca noi cu aceleasi intentii si dorinte. Daca vom privi in sus vom intui ce vine de sus, daca vom privi in jos vom intui ce vine de jos. Astrologia poate fi practica in ambele directii...si nu raul implicit este problema si senzorul directiei spre care te indrepti ca practicant, ci consistenta informatiei. Cand citesti o tema si esti orientata in sus, iar intuitia ta curge libera ea nu se opune mintii si orice informatiei devine utila, iar utilitatea trebuie sa fie nu numai pentru moment, ci pentru un timp mai indelungat.
A cultiva intuitia si a o folosi pentru a transmite la randul tau o informatie te transforma intr-un releu si este o magie pe care o traiesti efectiv.
Folosirea intuitie este un talent, iar daca il ai trebuie sa fii bucuroasa pentru ca nu este deloc un talent comun.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: intuitia, bat-o vina!
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 9:51 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Sunt deacord cu totul. La mine vine intuitia din gandire logica, cu variabile(deh, de profesie inginer...). Lumea din jurul meu, dupa ce asteapta cu sufletul la gura rezultatul, afla ca din "n" variante i-am ales doar una prin logica. Curiozitatea este ca multe persoane au comparat rezultatul meu cu cel al "zicerilor astrologice" de la tv sau cu rezultatele finale si au fost compatibile.



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 9:56 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Anidor, cum vine intuitia prin logica? Adica ce are una cu alta? Sau te referi la "intuitia" capatata prin experienta?



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 10:13 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
sa nu ne ascundem dupa deget, intituitia este logica pura si chiar mai mult:
Un vraci bun a fost totodata un bun astrolog, logician(chiar daca nu a stiut-o), psiholog si chimist.
Nu exista un om intuitiv fara aceste calitati(parerea mea).
So...



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 10:20 pm 
Parerea mea este ca intuitia este o perceptie psihica in sensul ca "simti" anumite concluzii pe care in cazul logicii le obtii prin gandire rationala si prin argumentatie.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 10:28 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Si chiar mai mult decat atat, intuitia iti poate spune ca ceva e gresit, iar logica iti poate spune ca e tare bun... sau invers, ma rog. Si eu cred ca vorbim de lucruri diferite, intuitia n-are nimic de-a face cu logica, in sensul ca daca te folosesti de logica, atunci nu mai e intuitie, e deja rationament...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 10:42 pm 
Da, adica sunt practic doua cai diferite de a ajunge la o anumita concluzie, fiecare folosind alte mijloace.

Eu una desi sunt Taur deci destul de pragmatica ma folosesc mult de intuitie si ma bazez pe ceea ce simt ca ar fi bine cand trebuie sa iau o decizie. Oricum atunci cand logica e prea batatoare la ochi nu cred ca trebuie neglijata...
Oricum e destul de complicat....


  
 
 Post subject: despre intuitie
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 11:19 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
posibil corect ceea ce spuneti
Dar fac conexiuni logice de la coada la cap, astfel:
5.declar prin vorbe o intuitie;
4.aceste vorbe sunt raspunsul procesului de gandirre;
3.gandirea(sau intuitia) apare ca urmare unei conexiuni neuronale bazata pe simturi;
2.simturile pot fi dezvoltate sau mai putin;
1.perceptorul poate fi oricine

concluzie: intuitia se bazeaza pe cunoastere?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 11:25 pm 
anidor, eu cred ca atat intuitia cat si logica in final se declara prin vorbe.

Iar intuitia se bazeaza pe o cunoastere subconstienta, in timp ce logica se bazeaza pe o cunoastere constienta adica totul luat din lumea exterioara si analizat.

Am zis eu ca-i complicat :)


  
 
 Post subject: fara nici o intuitie, raspund:
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 7:18 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
M-am gandit bine si am concluzionat ca eu n-am facut nimic in viata cu intuitie.
Nu am nici un exemplu.
Mi-am adus aminte insa ca cineva mi-a povestit cum a evitat un posibil accident stand in dreapta si deschizand ochii a spus prompt soferului: "vezi ca asta face dreapta" (fara sa semnalizeze, noaptea). Soferul, atunci, a spus ca asta a fost intuitie si s-a mirat. Acum, iata, cu ocazia prezentei dispute am intrebat pe cel intuitiv ce a fost? Mi-a spus ca in fractiunea de secunda a vazut drumul de camioane la dreapta si si-a inchipuit ca soferul de camion, la doua noaptea, va risca sa nu piarda ocazia intrarii pe el.

Mi-ar place sa discutam despre "secunda intuitiei" cu exemple, poate ma lamuresc daca se bazeaza sau nu in subconstient pe cunoastere sau indicii.



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: fara nici o intuitie, raspund:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 8:44 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu am avut multe astfel de momente... si apar in situatiile in care imi vine sa apun ceva si daca nu spun simt ca mor...
Cel care ma amuza foarte tare s-a petrecut in studentie unde a evitat sa pic un colocviu spre stupoarea profesorului care se convinsese ca nu stiu nimic.
Mi-a arata un ax si cu un suras in barba m-a intrebat ce fel de ax este in timp ce se pregatea sa-mi scrie nota."Hm, da` sigur, spun eu cu aer teatral, este un ax cu caneluri, am raspus"... pot sa spun sigur ca eu nici in ziua de zi nu stiu cum arata un astfel de ax si pana in acel moment nu auzisem vreodata.. Pur si simplu am auzit in cap denumirea asta si i-am spus-o ca daca nu o spuneam mi se punea in nod in stomac si ma lua cu ameteala...
Am promovat colocviu, cu nota minima evident, iar la examen a fost alta poveste...l-am promovat si pe asta de la prima examinare, tot cu nota minima evident... he he!

Intamplarile intuitive sunt simple, dar abia cand extragi informatia intuitiva din context iti dai seama cat de importanta poate fi o intuitie. Acela a fost primul colocviu din studentie, primul examen, dupa sesiunea aceia am luat bursa... he he, bursa de onoare... intrasem cu bursa si m-a bucurat ca dupa asta macar un semetru sa o duc mai departe...
Eh, dar intuitiile astea sunt multe dar nu cred ca vor povesti multi despre ele pentru ca de cele mai multe ori ele sunt intime sau prea intime ca sa poate fi spune aici in mod deschis.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: clasica intuitie...dragoste la prima vedere
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 5:46 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Pentru inceput, nu ma pot abtine de la suras privind patania cu colocviul :)
Asta da amintire din facultate.
Curios, la mine, la un examen de semestru, un profesor de electrotehnica a avut proasta intuitie sa ne trimita acasa pentru motivul ca un coleg a ras la ... prezenta. Acum, cu noua democratie, sunt sigura ca nu am fi plecat toti cei 24 plouati si sa revenim in august!

...dar sa revin la subiect: "dragoste la prima vedere": este sau nu intuitie?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: clasica intuitie...dragoste la prima vedere
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 8:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
anidor_1 wrote:
...dar sa revin la subiect: "dragoste la prima vedere": este sau nu intuitie?


intuitie a ce? ca va stiti de cand lumea, de mult si ca acum va revedeti? ca il vei iubi? ca ati putea ajunge unde speri foarte tare?
la care dintre acestea te-ai referit?


...iar cu colocviul crede-ma aceea a fost o intamplare cuminte rau de tot... eu am fost un norocos prin excelenta, daca invatam 2-3 cursuri aveam mari sanse sa iau nota mare, ca de trecut treceam sigur...
... dar evident am si cateva la care am tras din greu.... vreo 2-3, dar din 60 parca sunt putine... :lol:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: fara legatura cu maternitatea...
PostPosted: Fri Aug 18, 2006 11:37 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
despre intuitia: "dragoste la prima vedere" pot spune ca nu are legatura cu "...colegi de maternitate"
Intrebarea mea chiar cauta raspuns pentru alte persoane care poate au crezut sau cred. Am fost circumspecta intotdeauna la acest subiect si cred ca are legatura cu intuitia. Chiar imi doresc sa aflu pareri, poate ma insel. Astrele au o pozitie anume la asa ceva?



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: am nevoie de intuitia voastra
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 3:07 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Am nevoie de intuitia voastra pentru ca nu ma pot linisti deloc.
Pe 7 septembrie la ora 20.00(ar mai fi o varianta 8 septembrie ora 5.00) plec pentru cel putin 10 zile intr-o calatorie cu autoturismul in Sicilia via: Budapesta, Viena, Ragensburg, Milano, Roma, Catania. Problema vine acum. Ma vad calatorind pe acest drum inclusiv intoarcerea pe coasta de est a Italiei(pe coasta de est am mai caltorit acum 3 ani) pana la Venetia dar nu ma vad mai departe adica Udine, Viena, Budapesta, Galati. Deobicei lucrurile mi-au iesit intotdeauna asa cum le-am programat, gandit si executat. Ma sperie tare gandul acesta de cateva zile si a fost binevenita discutia despre intuitie. Cred ca am mare nevoie de ajutor.
Cu multumiri, Anidor



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 3:24 pm 
Anidor, despre dragostea la prima vedere parerea mea este ca tine foarte mult de aspectul fizic. Adica mi se pare aproape imposibil sa te indragostesti asa la prima vedere de o persoana urata, cocosata, deformata, cu bube pe fata, etc...:)))) Am exagerat tocmai pt a fi mai convingatoare, nu stiu daca mi-a iesit.
Iar daca exista asemenea cazuri, si din cate stiu eu chiar exista si asa ceva, atunci nu stiu cat de profunda e o asemenea 'dragoste'. Dar daca ramanem doar la faptul ca dragostea la prima vedere se poate doar declansa, atunci cred ca e posibil...Comunicarea profunda sufleteasca si mentala cred ca cere mai mult decat o prima vedere...
E un punct de vedere care cred ca poate fi mult completat.

Referitor la ce spui tu eu una nu stiu ce sa inteleg. Esti un fel de clarvazatoare si iti "vezi" actiunile pe care ti le programezi dupa cum doresti? Poate ca partea pe care nu o 'vezi' tine de neprevazut sau de acea parte a viitorului care inca nu a fost construit...


  
 
 Post subject: e mult spus clarvazatoare
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 5:16 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Multumesc Mihaela, regret ca voi sari peste comentariul "dragoste la prima vedere" deoarece ai dreptate, subscriu.

E mult spus clarvazatoare.
Poate sunt o fire prea organizata si nu intreprind nimic daca nu am multe variante. Dupa analiza aleg pe cea viabila dar nu le pierd din vedere si pe celelalte. Presimtirea mea ma necajeste cu atat mai mult cu cat orasul Udine imi place si-mi doresc atat de mult sa-l revad. Acolo am intalnit o ciudatenie horticola as zice: un molid si un palmier Washingtonia vegetand minunat in aceeasi curte.
As vrea sa-mi regasesc energia si febrilitatea pregatirii acestei calatorii.
...mereu intrebarea: "Quo vadis, Domine?"



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 12:29 am 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
o fi tacerea un raspuns... oricum trebuie sa plec in marea calatorie...



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 9:01 am 
Noi nu putem decat sa-ti uram drum bun si toate cele bune :). Sper ca la intoarcere sa ne povestesti cum a fost. Oricum poti sa fii sigura ca te vei imbogati cu experiente noi :wink:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 11:19 am 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
anidor_1 wrote:
o fi tacerea un raspuns... oricum trebuie sa plec in marea calatorie...


Drum bun Anidor si sa sti ca atunci cand pleci la drm cu inima indoita,atunci iese mai bine.Bunica mea spunea si un proverb pe tema asta,dar nu-l mai retin.
De cate ori am plecat fara nici o tragere de inima [din dif.motive],a iesit perfect.
Da voie si neprevazutului sa-si faca treaba din cand in cand.

Asadar, calatorie placuta si bucura-te de tot ce-ti iese in cale.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 31, 2006 12:47 am 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Anidor ...reloaded!

Mihaela, iti multumesc nespus pentru semnele de intrebare privind intuitia si ma bazez acum, daca imi permti, pe a ta. Alaturi de voi, pe acest forum, am aflat ca omul trebuie sa se bazeze si pe altceva decat materie.

Aries, ma bucur de sustinere cu atat mai mult cu cat voi avea o mare problema de rezolvat pe acest drum de 7000 km! Voi incerca sa refac acel proverb al bunicii. Oricum, datele problemei suna bine si voi tine cont de asta.

Va multumesc mult.



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: plec in vacanta
PostPosted: Wed Sep 06, 2006 11:17 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Gata, maine la 10.00 plec la drum. Bucurii tuturor.



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: the end
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 4:16 pm 

Joined: Sun Jul 23, 2006 3:43 pm
Posts: 24
Location: galati
Salve!

Gata si vacanta. Astrele m-au iubit si mi-au daruit o frumoasa calatorie dupa trei ani de munca.
O singura concluzie trista: lumea civilizata e prea departe de noi.
Am aflat vesti triste despre domnul Brucan dar, cu regret, il rectific: vom fi mereu cu un deficit de 20 de ani.

O zi buna tuturor



_________________
mereu optimista
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 32 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group