It is currently Tue Apr 16, 2024 7:58 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma si interpretare
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 3:30 pm 

Joined: Sat Aug 05, 2006 6:57 pm
Posts: 3
buna!sunt nascuta pe 14.01.1970 si doresc sa imi faceti o astrograma dar doresc si interpretarea daca se paote.nu am cunostinte prea multe de astrologie dar ma intereseaza acest domeniu.multam.
ps am uita ce este mai important.ora 10,00 am.bucuresti


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 8:03 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Se poate :) de ce nu !

Image

Dintr-o harta natala se pot extrage f. multe informatii. Voi incerca sa fac o mica interpretare, dar desigur mai ramane loc si pt alte persoane mult mai experimentate decat mine.

Caracterul independent si forta psihica deosebita sunt puse in slujba spiritului de sacrificiu. Esti sincera si ai incredere in bunatatea oamenilor. Constiinta profesionala interactioneaza cu devotamentul. Vrei sa faci totul singura si esti capabila sa-ti recunosti propriile greseli. Cauzele pe care le aperi sunt intotdeauna juste si esti convinsa ca dreptatea va fi intotdeauna recunoscuta mai devreme sau mai tarziu.
Esti inclinata spre actiune si apta de a profita de ocaziile ivite. Treci usor si repede de la conceptia unui plan la realizarea lui si esti dispusa sa experimentezi noi idei, dar preferi sa lucrezi oarecum "in spatele scenei" . Totusi esti tentata sa muncesti mai mult pt tine decat pt altii. Vei avea succes pt. ca ai un caracter de "fauritor" , dar cu pretul unor eforturi dure si dupa ce ai fost ranita de nenumarate dificultati.
Pastrezi cu gelozie secretul vietii sentimentale si detesti confidentele. Afectivitatea este tulburata de multe incertitudini, dar daca te vei potrivi cu partenerul iubirea ta va dura.
Pt a evita regrete tardive ar trebui sa cauti sfaturile unor persoane avizate.
Poti fi un bun psiholog sau poti lucra cu succes in spitale ori institutii de binefacere.


Last edited by SKORPIA on Sun Aug 20, 2006 8:49 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 9:58 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Skorpia, am o rugaminte la tine pe viitor. Ca sa fie mai usor sa urmarim interpretarea, te rog zi-ne si de ce se intampla toate astea, adica ce planeta, aspect etc dau caracteristicile respective.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: cu placere,
PostPosted: Mon Aug 14, 2006 5:16 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
am folosit urm. indicii :
- cer diurn majoritar
- cer oriental majoritar
- predominanta elementului pamant in semne
- predominanta caselor cardinale
- interpretarea elementelor AS/Soare : apa/pamant
- soare in capricorn cu ascendent in pesti
- NN in casa 1
- soarele in capricorn al 3-lea decan , are drept caracteristica "Moralistul"


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 15, 2006 9:16 pm 

Joined: Sat Aug 05, 2006 6:57 pm
Posts: 3
multumesc pentru raspuns.m-a asteptam sa participe mai multe pareri inclusiv coser.
ce intelegi prin forta psihica deosebita, si mesajul"Pt a evita regrete tardive ar trebui sa cauti sfaturile unor persoane avizate"la cine sa ma adresez pentru sfaturile unor persoane avizate .
am inteles ca sunt niste date generale.putem intra in amanunt?
am inteles ca exista 12 case guvernate de catre o zodie respectiv planeta.poate spun prostii pentru versati, dar vreau sa inteleg cat de cat mecanismul.
ce se intampla pe partea cu casatoria , (nu prea exista relatii) ce sa intampla si eu nu constientizez si in legatura cu cariera
am inteles ca exista si astrograma Karmica. ce am de invatat din trecut si cum pot rezolva in prezent acest lucru.ce spune fiecare casa pentru astrograma mea.multam si astept cu mult interes.
p.s. in mare parte este adevarat ce mi s-a spus.multam inca odata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 12:37 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Privind astrograma Gabrielei nu stiu de ce mi-a venit in cap ideea actiunii reflexe a planetelor, in zodiile opuse. Adevarul e ca nu am prea tinut cont de aceasta lege pana acum, dar e interesant de analizat.

Sa luam Luna in Berbec, de ex. Dpdv karmic, inseamna ca Gabriela a avut parte de o viata de familie (Luna) plina de discutii, certuri, luari de par (Berbec) - in vietile anterioare, desigur. In general deci, daca analizam karmic vedem lucruri rele, ce trebuiesc indreptate. Certurile respective normal ca n-au cazut prea bine vietii de familie (Balanta), lucru ce trebuie indreptat in aceasta viata. Cum? Reluand lectia data de Luna in Berbec dar de data asta in sens pozitiv, pe drumul cel drept. Deci in clipa in care impulsivitatea, firea autoritara excesiva, dorinta de a fi in fruntea altora prin mijloace neortodoxe etc va fi strunita, si viata de familie va capata aspecte favorabile (adica ne referim acum la Balanta). Cu alte cuvinte Luna arata cu degetul spre viata de familie, spre relatii, care trebuie atent supravegheate, pt a nu se mai repeta greseala anterioara.

Sa-l vedem pe Marte in Pesti. Energie depusa in lumea ideilor, religiei, dar nu in sens pozitiv, ceva a fost facut gresit, ma rog... Acest lucru a afectat planul practic (Fecioara), nefericindu-i pe cei din preajma Gabrielei. Marte indica deci necesitatea de a indrepta greseala, prin orientarea spre lucrurile practice, materiale ale Fecioarei.

Si asa am ajuns din Marte in Pesti (care da un caracter instabil, indecis, actiuni bazate pe credinta mai mult decat pe ratiune) la necesitatea de a face ceva practic, adica opusul lui Marte in Pesti...

Sunt plecat cu sorcova? :cry:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 8:52 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Desigur, ceea ce am scris eu sunt generalitati . Cand am scris ca e bine sa ceri parerea unor persoane avizate, nu am spus de la mine, asa scrie pt nativi capricorn cu asc. in pesti, si cred ca se refera la cariera (persoane cu mai multa experienta). Nu am incercat sa intru in analiza caselor, eu sunt incepatoare si ma tem sa nu spun prostii. Mai am inca multe de invatat .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 16, 2006 1:25 pm 

Joined: Wed Aug 16, 2006 1:17 pm
Posts: 1
Buna ziua la toata lumea!
As dori si eu daca se poate interpretarea astrogramei mele...ma intereseaza si o alta parere decat cele pe care le-am auzit pana acum. Datele mele sunt: 3 martie 1982 ora 18:35 localitate Onesti, jud. Bacau.
Va multumesc si astept cu interes raspunsurile d-voastra!


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 4:23 pm 

Joined: Sat Aug 05, 2006 6:57 pm
Posts: 3
multumesc in continuare pentru raspunsuri.
catre cine ma indreptati pentru mai multe date si mai concrete? nu sunt in starein acest moment sa invat astologie paote mai tarziu.dar vreau sa evoluez spiritual. in acest moment am gasit si aceasta cale de a primi niste raspunsuri. dar nu cunosc prea multi avizati.
am citit din astrologia karmica de alexandru nicolici.
bineinteles ca sunt generalitati.am inteles ca este important acest lucru.daca nu imi cunsoc greselile din trecut si le resimt acum , cum pot achimba lucrurlie?
printr-un program de astro.am aflat despre NN si celelalte planete, case si altele.
in multe chiar ma regasesc.dar vroiam parerea cuiva mai avizat.
din nou revin cu rugamintea si catre d-l coser pentru amanunte despre astrograma karmica.
ce am de invatat?poate sunt subiectiva in ceea ce ma priveste nu vad dincolo de <nas>. glumesc.
multumesc inca odata.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group