It is currently Thu Apr 18, 2024 10:02 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: despre obstacole si aptitudini..
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 9:28 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 9:22 pm
Posts: 5
Ma numesc Alina...De curand am aflat despre acest subiect..astrograma..Mi s-a parut foarte interesant si am decis sa apelez la dumneavoastra pentru a afla interpretarea astrogramei natale .Data nasterii:20iulie 1988 ,ora 12.00(pranz) in Bucuresti...
As dori sa aflu care-mi sunt aptitudinile ..spre ce cariera m-as putea indrepta..cu atat mai mult cu cat ma asteapta examenul de Bacalaureat anul viitor..in iunie2007.
De asemeni am un prieten nascut pe 24 ianuarie 1985 in Bucuresti la ora 12.30 noaptea...
Daca imi puteti explica ce spun astrele despre relatia noastra..
Va multumesc!



leena


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: deocamdata astrogramele
PostPosted: Thu Aug 17, 2006 6:38 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
harta ta:

Image



cea a prietenului tau:

Image


si sinastria:

Image


Last edited by SKORPIA on Tue Aug 22, 2006 12:43 am, edited 4 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: In incercarea de a dezlega astrograma...
PostPosted: Thu Aug 17, 2006 3:16 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 9:22 pm
Posts: 5
Va multumesc frumos pentru astrograme...:) in limita timpului dvstra disponibil...as dori si o dezlegare a astrogramelor..si revin cu dorinta de a afla aptitudinile mele..si nu in ultimul rand evolutia mea intelectuala in anul 2007


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 2:54 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Dupa zodiacul chinezesc, esti Dragon de Pamant, AS - Cocos, MC - Cal. Acesta este un indiciu pt o cariera schimbatoare sau care implica o mare variatie. Ex: avocatura justitie, sport, ziaristica, impresariat artistic, invatamant, diplomatie.

Privind la astrograma, vedem pe cuspida casei a 6-a pestii, deci : talent pt. diplomatie, munca didactica, de ingrijire medicala, munca in domeniul artistic. Si din aceasta pozitie se vede ca ai talente variate si vei fi fericita daca vei avea variatie in munca.

Cu marte in berbec (domiciliu) : posezi o energie creativa ce trebuie sa-si gaseasca exprimarea. Aceasta pozitie a lui marte este una creativa , caracteristica unei persoane ce incepe multe proiecte noi. Ai abilitate de conducator, esti capabila sa iei initiativa si sa insufli entuziasm celorlalti. Ai o mare dorinta de a fi prima, dar iti lipseste priceperea organizatorica a capricornului, mai ales ca marte face aspect de cuadratura cu saturn, retrograd la tine. Exista deci pericolul de a nu-ti duce proiectele pana la finalizare. Esti uneori incapatanata si prea independenta (cuadratura cu uranus, si el retrograd). Trebuie sa te inveti sa termini ceea ce incepi.
De asemeni NN in casa 6 indica faptul ca esti o persoana complexata si traiesti starile emotionale f. intens. In aceasta viata va trebui sa inveti sa muncesti corect si metodic si mai ales sa privesti viata intr-un mod constructiv si pozitiv. Iti vei petrece mult timp in spitale, probabil vei avea o cariera in medicina. Iar NN in pesti vorbeste despre daruirea de sine. Karma actuala consta in dezvoltarea cunoasterii personale.


Last edited by SKORPIA on Tue Aug 22, 2006 9:54 am, edited 2 times in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 3:29 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 9:22 pm
Posts: 5
Va multumesc respectuos pentru raspuns..si ce m-ar interesa pe viitor ar fi de ce prezic astrele pe viitor in anul 2007 lunile iunie si iulie...cand voi avea examne importante pentru viitorul meu...
Sunt ceva blocaje sau va fi bine??Oricum eu invat :)
Va multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 4:26 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Aici chiar m-ai blocat. Nu am citit prea multe despre astrologia previzionala. Poate te va ajuta cineva mai experimentat.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 9:32 pm 
Skorpia, pe 20 iulie 1988 era orar de vara, asa incat modifica te rog astrograma pt leena, caci apar mici deplasari ale planetelor in case:)


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:31 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
:) Multumesc Mihaela ca m-ai tras de atentie! N-am vazut de ochi! :oops: Am corectat.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: multumesc..
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:09 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 9:22 pm
Posts: 5
Sa inteleg ca aptitudinile mele raman aceleasi??multumesc pentru corectare


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:29 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Am corectat si interpretarile. Diferenta consta in pozitia NN care era in casa 5 acum e in 6. Din nou, scuze.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 9:18 pm 
Leena, esti Rac cu ascendent in Balanta si cu Soarele in casa 10. Adica o persoana foarte placuta, care emana caldura sufleteasca prin toti porii, adaptabila, sociabila, intr-un cuvant populara.
Luna pe ascendent te face pe langa toate acestea intuitiva.

Destinul ar trebui, cu Soarele in casa 10, sa fie unul cu un succes general, cu celebritate, apreciere publica si cu charisma asupra maselor. Succesele se vor evidentia mai ales in profesie si indeosebi in sfera sociala.
Si pentru ca succesul atrage de cele mai multe ori invidie, atentie la prieteni, deoarece Lilith in casa 11 poate aduce multi falsi prieteni si dezamagiri de pe urma lor. Mai ales ca ai Mercur in Rac care te face sa-ti doresti extrem de mult ca ceilalti sa aiba o parere buna despre tine.
Cu Marte in casa 6 si in Berbec, ai o energie debordanta, esti muncitoare pana aproape de suprasolicitare, si pretinzi si colegilor de munca sa faca la fel. Dar fiindca nu toti oamenii sunt dispusi sa se speteasca muncind poti avea la locul de munca diverse certuri, conflicte. Iar tu nu accepti sa nu fii ascultata, asa incat atentie la accesele de furie care pot degenera in certuri violente datorita cuadraturii Marte-Saturn.

Cu Saturn-Uranus in Sagetator si casa 3, si de asemenea casa 3 in Sagetator, gandirea ta este serioasa, profunda cu accente grave inclinate catre filozofie si spiritualitate. As spune chiar prea grave. In sensul ca mintea ta se umple uneori de ganduri triste care nu-ti plac si iti creaza nelinisti si chiar descurajari.
Personal consider ca Leena este un spirit evoluat (NN in Pesti adica posibil la ultima incarnare), care a venit aici cu dorinta arzatoare de a schimba conceptiile filozofice, religioase, spirituale care inca stapanesc omenirea. De asemenea opozitia pe casele 3-9 intre Chiron si Saturn-Uranus este sursa de cautari intense care nu-i dau pace si chiar ii provoaca suferinta. Saturn in Sagetator e indiciul ca vrea sa faca ceva spre binele public.

Desi tema prezinta cuadraturi, o cruce cosmica de toata frumusetea, opozitii si careuri in T, aceste aspecte in cazul tau au doar rol dinamizator, si anume acela de a te determina sa-ti duci la indeplinire destinul propus.
Este imbucurator ca tanara generatie se apropie de astrologie si de spiritualitate. Cred ca e evident ca era Varsatorului e foarte aproape.

In privinta examenului de bac nu e cazul sa-ti faci griji (asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la invatat), insa anul viitor in iunie Jupiter iti va tranzita casa 3, deci vei avea ajutor din partea marelui benefic. Insa trebuie si tu sa depui eforturi, stii doar :).


  
 
 Post subject: multumesc!
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:05 pm 

Joined: Sun Aug 13, 2006 9:22 pm
Posts: 5
Multumesc extrem de mult...mi se pare ca ma regasesc in ceea ce mi-ati spus..intr`adevar este fooarte interesanta astrologia...si va felicit pentru felul in care abordati fiecare cerere...cu seriozitate si pot spune..cu o amabilitate excelenta!
Va multumesc din suflet dra(dna )MIhaela...
NOrmal ca o sa invat..si va multumesc inca o data...
leena


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:22 pm 
Cu multa placere Leena, dar pe viitor, te rog mult renunta la d-na/d-ra :). Asta e marele merit al internetului, ca iti arata omul exact asa cum este, fara invelisul social, sau alte lucruri care sa modifice perceptia.
Iti urez mult succes si te mai asteptam pe aici :)


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 13 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group