It is currently Fri Mar 29, 2024 1:20 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: incotro sa apuc si eu?
PostPosted: Fri Aug 18, 2006 5:28 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
Sunt la o rascruce profesionala si spirituala totodata si as dori sa aflu ce predispun astrele din acest punct de vedere. Sunt nascuta la Galati pe 25.12.1976 la ora 14:15. Multumesc celor ce din timpul lor rup putin si pentru mine. mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 18, 2006 7:03 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Image

MC in varsator , guvernatorul e uranus prezent in casa 6, in scorpion. Cariera in medicina, posibil chirurgie. Atentie si la propria sanatate, altfel iti poate compromite cariera.
Cred ca iti vei gasi implinirea avand punctul fericirii in casa 10, iar faptul ca acesta face cj cu axa casei 11 cred ca vei avea parte de protectori care iti vor fi de un real ajutor.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:11 am 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
Multumesc , SKorpia pentru raspuns. La varsta mea sa ma mai apuc de medicina....cam greu. Poate fi vorba de terapii complementare...reiki, masaj, bioenergie sau ceva de genul asta?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:33 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
:) Bineinteles ca poate fi vorba si de terapii complementare. Am spus chirurgie , datorita pozitiei lui uranus in scorpion, zodie despre care se spune ca a dat multi chirurgi de geniu. Dar magnetismul scorpionului si posibilitatea sa de transformare, poate favoriza o meserie de genul terapii complementare. Dar , daca ma uit la guvernatorul casei 2 , care este in casa 9 , inclin sa cred, ca vei munci undeva departe, vei face drumuri lungi , poate ca vei pleca sa muncesti afara, poate intr-un spital pe acolo.
Dar de ce spui ca e tarziu? Abia ai 30 de ani. :) Multi inainte.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:49 am 

Joined: Fri Aug 12, 2005 8:27 am
Posts: 37
Location: tg-mures
:) Scorpia,uite,o astfel de configuratie,asemanatoare,pe casa muncii in Scorpion,stiu la cineva care lucreaza in serviciile secrete...ce zici?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 10:52 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Zic ca e f. posibil . :) Scorpionul asta e implicat in tot ce tine de secret, abscons.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 11:19 am 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
multumesc , draga Skorpia pentru aprecieri. e adevarat ca am "doar" 30 de ani , dar si trei ghemotoace intre 1 si 5 ani asa ca mi-ar fi greu sa urmez cursurile unei facultati precum medicina. in schimb sunt atrasa de medicina neconventionala precum si de stiintele oculte(ascunse) dar la nivel de hobby. As dori sa-mi continui studiile, dar nu reusesc sa-mi dau seama care e directia in care trebuie s-o apuc de aceea dorinta mea de a intreba astrele ce mi-au rezervat pentru viitor. din punct de vedere karmic ce ati putea sa-mi spune-ti ? poate aici este cheia.
multumesc
mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 11:29 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
In primul rand sa-ti traiasca "ghemotoacele" . Voi incerca si eu sa-ti raspund , dar nu prea mai am timp azi.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:13 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
ma tot uitam la harta mea si nu stiam ce nu e in regula . acum am observat. ai facut harta pentru anul 1975 si eu sunt nascuta in 1976. :cry:
cu drag, mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 12:26 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Te rog sa ma ierti pt greseala, ma voi stradui sa fiu mai atenta. Voi posta acum harta corectata :


Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 22, 2006 3:28 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
multumesc , draga mea. abia astept sa citesc si interpretarea.
pupici, mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 2:44 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Draga Mihaela, hai sa vedem cum e cu karma ta.

Datorita careului in T ce se formeaza cu : jupiter retr., saturn retr. si venus ---> karma de atasament posesiv.
Sa detaliem :
Saturn retrograd in leu, casa 4 : saturn retrograd , indica o repetare a karmei, in alta viata ai avut o karma de ars, si nu ai reusit, acum se intoarce si este reprezentata de acest saturn retrograd. Semnul ne arata modul in care ai gresit, iar casa indica unde anume . Deci, ai gresit manifestand o vointa excesiva, ai vrut sa te impui, sa impresionezi prin forta. Nu ai fost prea toleranta si nu ai putut colabora de pe pozitii de egalitate.
Acum vei avea nevoie de colegi cu care sa formezi o echipa. Trebuie sa inveti cand este nevoie sa-ti impui vointa , luand o decizie rapida intr-o situatie critica, dar mai ales va trebui sa inveti a tine in frau aceasta puternica personalitate, fiind toleranta si intelegatoare. Pozitia acestui saturn retr. in casa 4, indica faptul ca in trecut ai avut de suferit la cap. trairi emotionale.In trecut e posibil sa-ti fi renegat parintii, sau ai avut parinti neglijenti care nu s-au preocupat de tine, sau nu ai beneficiat de dragostea ambilor parinti. Astfel echilibrul tau emotional a fost afectat si au aparut unele traume si blocaje. In general esti dispusa sa muncesti din greu , pt ca vrei sa ajungi cat mai sus in societate, dar iti ascunzi starile sufletesti.
In aceasta viata esti o persona care se naste "fara familie" pt ca din start ti-ai blocat relatia cu familia.
O astfel de pozitie iti ofera un potential urias, pt ca in vietile anterioare ai beneficiat de o inalta initiere, iar in prezent te-ai nascut cu o importanta misiune sociala. Marii initiati au o slaba legatura cu familia, poporul din care provin, ei se simt legati de toate fiintele existente. O misiune importanta este aceea de ai ajuta pe cei din jur sa-si dezvolte corect trairile sufletesti.
Jupiter retr. in taur casa a 12.
Cand jupiter este retrograd, idealismul ia locul pragmatismului. Datorita lui, simti o dorinta teribila de adevar si moralitate.
In viata anterioara ai fost extrem de materialista si te simtea-i terorizata de frica de a nu-ti pierde averea. In viata actuala te urmareste inca aceasta teama, si e posibil sa ajungi la faliment pt a invata sa utilizezi mai corect banii. Simti o acuta nevoie de stabilitate si siguranta si de teama de saracie, ai tendinta de a-ti risipi toata energia pt a aduna. Pt a arde o astfel de karma trebuie sa te apropii de informatia spirituala si sa-ti insusesti adevarata valoare a banilor. Cu cat vei incerca sa aduni mai multi bani, cu atat nu vei avea parte de ei, deoarece in aceasta existenta ti-ai propus sa scapi de acest atasament. Pozitia sa in casa 12 indica faptul ca nu ai incredere in tine, in propriile tale forte, de aceea apelezi la ajutorul celorlalti pt a te cunoaste si pt a fi ghidata in viata. Esti puternic atrasa de religie, dar exista pericolul de a fi atrasa intr-o secta si manipulata de conducatorii lor. Esti intr-o continua cautare pt a gasi o cale corecta de evolutie spirituala. In acelasi timp incerci din greu sa te descurci in plan fizic. Ai nevoie de un mare efort de vointa pt a-ti rezolva problemele. Daca vei gasi o cale de evolutie corecta, si iti vei perfectiona conduita morala, vei reusi sa depasesti toate necazurile.
A treia planeta participanta la configuratie este venus din varsator, casa 10.


Last edited by SKORPIA on Wed Aug 23, 2006 10:29 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 10:29 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Datorita lui venus in aceasta pozitie, esti o persoana prietenoasa, populara, bine vazuta, si ai multi prieteni. Te manifesti cu efervescenta, esti spumoasa si scanteietoare. Felul tau de a intelege moralitatea difera putin de a celorlati oameni. Consideri ca in dragoste si casatorie un factor important trebuie sa fie stimularea intelectuala. Te simti atrasa de persoane excentrice, dar si de cei care te-ar putea ajuta sa te extinzi dpdv social. Iti doresti sincer sa ramai constanta in sentimente, dar esti supusa emotional la schimbari bruste ce pot duce la ruperea relatiilor vechi si contactarea altora noi, aparent fara motiv.
Fiind pozitionata in casa a 10, venus dezvaluie o mare nevoie de afirmare sociala si emotionala. Este de preferat sa activezi intr-o profesie ce tine de arta, sau sa aiba valente estetice. Esti tentata sa gasesti acei parteneri care sa iti ofere un statut social si financiar dorit. Venus faciliteaza prietenia cu superiorii ceea ce iti este de folos in profesiune si cariera.
Aspectele proaste pe care le face venus duc la o superficialitate a valorilor morale, sau te pot face sa uiti de vechii prieteni odata urcat pe scara sociala.

Cum anume poate fi sublimat acest tip de karma ne indica planeta neptun.


Last edited by SKORPIA on Thu Aug 24, 2006 11:01 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 12:39 pm 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
ma puteti ajuta si pe mine? Sunt nascuta pe 31 Mai 1977, ora 23:45, Roman si as vrea sa ma ajutati sa-mi cunosc cat mai bine interpretarea astrogramei. Multumesc tuturor care vor sa ma ajute. M-ar interesa in mod special pe plan sentimental si profesional.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 12:42 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Desigur ca vei primi raspunsuri, voi face si eu ce voi putea, dar trebuie sa termin mai intai ce am inceput. Am o rugaminte, deschide alt topic, sa nu amestecam subiectele.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 8:46 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
foarte interesant ce zici. abia astept continuarea........
pupici, mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 10:55 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Neptun te determina sa idealizezi casnicia si relatiile cu partenerii. In parteneriat si casatorie pot exista legaturi karmice. Calitatile oferite de neptun sunt f importante pt tine, deoarece se afla intr-o casa unghiulara : o mare sensibilitate, capacitatea de a constientiza emotiile celorlalti si o inima mare, capabila sa ofere multa dragoste dezinteresata.
Deci Mihaela draga nu numai ca esti inzestrata pt o activitate privind medicina alternativa, dar cred e chiar necesar sa faci asta pt depasirea karmei si evolutia ta.
Iar NN in scorpion casa a 6-a indica si el acelasi lucru : este necesar sa abandonezi propriile probleme pt a te dedica muncii in folosul celorlalti. Daca vei face asta dezinteresat si cu compasiune, problemele tale de sanatate vor dispare de la sine.
Cu junona in scorpion casa a 6-a : iti doresti un partener misterios, magnetic, senzual, doresti sa studiezi impreuna cu el subiecte esoterice si iti place sa lucrezi cu el.
Pozitia soarelui in casa a 8-a bine aspectat, spune ca ai sau vei avea un sot cu aceste calitati, de asemeni vei avea , sau ai, venituri prin el.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 12:30 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
multumesc mult , draga Skorpia. eu am gradul doi de tehnica radianta si alaturi de alti prieteni dragi ofer, dezinteresat, ajutor celor ce au nevoie in cadrul unui grup de pe yahoo. as vrea sa pot face acest lucru in continuare la fel de dezinteresat, dar trebuie sa ma gandesc si la familie si de aceea e nevoie sa ma gandesc si la o cariera profesionala care sa-mi acorde suportul material pentru cele zilnice.
pupici, mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 25, 2006 12:25 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Draga Mihaela, nu vad de ce nu s-ar putea ca aceasta activitate, altruista, pe care o practici din pasiune, sa-ti aduca si veniturile necesare pt viata de toate zilele, din moment ce timpul tau este ocupat cu asa ceva. Singurul lucru de care cred ca ar trebui sa tii cont, este de a nu conditiona ajutorul tau. Sa fii dispusa a ajuta oricum.

Te rog , unde este aceasta pagina ?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 25, 2006 1:38 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
Aceasta este adresa paginii de care vorbeam
http://health.groups.yahoo.com/group/LU ... E_VINDECA/
sa va fie de folos.
cu lumina,
mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 27, 2006 1:05 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
Ce alte informatii as mai putea afla din aceasta astrograma, in general?
cu iubire,
mihaela


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 06, 2006 1:10 pm 

Joined: Fri Feb 24, 2006 4:06 pm
Posts: 12
Location: galati
mihaela2512 wrote:
Ce alte informatii as mai putea afla din aceasta astrograma, in general?
cu iubire,
mihaela

nimic, nimic? :(


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group