It is currently Fri Mar 29, 2024 10:02 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sa renunt la iubire sau sa mor.
PostPosted: Sun Aug 20, 2006 3:35 pm 

Joined: Sat Aug 19, 2006 9:52 am
Posts: 2
Location: galati
Fac apel la voi toti care ma puteti auzii,am ceva ani, viata mi-a daruit si bune si rele.La 18 ani cineva a prezis ca am cununiile legate.Nu am crezut. Eram o femeie frumoasa, curtata, inteligenta.Anii au trecut .Destinul meu e ca am grija de doi parinti bolnavi,nu m-am casatorit.Intr-o zi am intalnit un om - m-am indragostit. Pana aici pot spune .DOAR ATAT.
Eu sunt nascuta pe 1.11.1962 ora - nu o stiu, pe la ora 3 dimineata sau poate m-ai tarziu -El 23.04.1963 ora 10.30-11.00 . Am nevoie de o harta pentru amandoi sa stiu ce va fii.Am o luna de cand ma rog sa se faca liniste si lumina in sufletele noastre.Intr-o zi am auzit un glas :COSER - APELEAZA. Nu am stiut ce inseamna .Am trimis mesaje, pe unde am putut, pe la preoti , la cei cu numerologia .Intr-o zi am deschis calculatorul si am inteles ca e un sait de astrologie. Am increderea ca aici gasesc rezolvarea. Sa pot indrepta ceva pentru viata mea si a lui. Sunte-ti o speranta pentru mine .Ma puteti ajuta ? Va rog din suflet. Viata mea e vraiste .POt sa lupt sau sa renunt la tot. AJUTATI-MA .[/b]



_________________
un nou inceput, o sansa
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 8:43 am 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Ai uitat sa precizezi locul nasterii.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 21, 2006 1:40 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Image

In general se spune ca Dumnezeu nu da nimanui mai mult decat poate duce. Ti-ai asumat un destin maret si tu singura ti-ai propus sa termini cu toate probele pamantesti in aceasta existenta (Jupiter in Pesti). Ai de ales din doua probe: vointa sau sacrificiu? La sfarsitul drumului te asteapta o cupa plina de nectar, dar oare nu cumva ai uitat ce ti-ai propus atunci cand te-ai avantat intr-o asa valtoare? Spui ca ai ajuns la concluzia ca destinul tau este sa ingrijesti doi parinti bolnavi, insa asta se intampla pentru ca te caracterizeaza spiritul de sacrificiu si de asta sunt responsabile aspectele din Fecioara. Cu Jupiter/Kiron in Pesti pe casa sanatatii tu ai har de vindecator, cercetator, ar NN in Leu conjunct cu Marte trebuia sa te poarte pe brate in incercarea de a atinge limita superioara a omului ce s-a nascut cu dorinta de a ajuta cat mai multi oameni. Nu tu esti responsabila de greselile parintilor tai (sau cel putin eu nu zaresc nici o planeta pe casele parintilor sau vreo informatie ca tu esti cea care trebuie sa ii vegheze), oricate sfori karmice v-ar lega, tu doar trebuia sa gasesti solutii (acelasi NN si Marte in Leu pe casa XI), pentru a nu te transforma in infirmiera lor. Vad ca ai Soarele si Mercur pe casa banilor, asa ca mai degraba eu te-as fi vazut o femeie de succes, eventual medic (daca erai barbat, te-as fi vazut general de armata si ca femeie in afara de medic, puteai sa mai incerci actoria), care si-ar fi permis sa angajeze o infirmiera pentru parintii ei, iar tu sa iti vezi in continuare de acel destin prea extins pe care ti l-ai asumat.

Lectia iubirii este predominanta. Sentimental ai blocaje serioase (Venus retrograd in exil cuadratat de Jupiter inseamna ghinion in iubire), mai ales ca Saturn se afla pe NS pe casa iubirii, formand careu in T fix cu Soarele si Marte. Asta e rau si inseamna ca pierzi pe cine ti-e drag. Nu pot cosmetiza deloc afirmatia aceasta, oricat as vrea. Cum casa iubirii este si cea a copiilor, as spune ca pentru o femeie este mai bine sa piarda in iubire, decat sa-si piarda un copil (fie ca el pleaca de acasa departe si nu mai vrea sa se intoarca). Daca ai facut avorturi sau ai avut legaturi cu barbati casatoriti, sa nu te intrebi de ce ti-e rau acum(pedepsele pe o asa harta vin inzecite). Cu asteroidul mariajului conjunct cu Pluton pe casa a XII, e mai greu sa te mariti sau sa ramai maritata, decat sa accepti celibatul si sa te dedici unei misiuni de "vindecare" a lumii, in ce fel vei gasi tu de cuviinta. Idealizarea acestui barbat, te da mult inapoi, in primul rand ca nu iti mai permite sa iti utilizezi forta personala.
Trebuie sa lupti in continuare, sa te adaptezi mereu la noile conditii ale vietii, asa ca nici nu intra in discutie faptul ca ar trebui sa mori.

Apropo, daca mori, parintii tai cui raman, la asta nu te-ai gandit?

Da-mi voie sa iti spun, ca Lilith in Balanta pe casa I, te face foarte pesimista si depresiva si in general ai tendinta sa exagerezi niste prioritati. Parerea mea este ca din cauza asta ai pierdut din vedere momente pretioase in care trebuia sa te mobilizezi si sa iei hotarari. Si tu la randul tau ai avut de dat niste raspunsuri in viata pe care nu le-ai dat si acum asta costa. Fa fata la tranzitul Saturnian peste NN, sigur el corecteaza niste greseli din trecutul tau.
Traiesti cu speranta unei fericiri, care sa te echilibreze si sa te faca optimista (Luna in Sagetator). Harta ta nu iti permite sa dormi, nici sa visezi, nici sa te scuzi insa pana atunci. Fericirea, multumirea si implinirea trebuie sa ti le castigi singura, ci nu sa fii la cheremul altora si sa astepti sa ti le dea ei cu pipeta. Si oricum acestea nu sunt stari specifice in exclusivitate planului sentimental.

Daca as fi eu in locul tau si as incerca sa aduc remedii in viata mea, pentru a-mi indupleca destinul si pentru a gusta din acel nectar asa cum vrei tu, as face urmatoarele lucruri:

-as incerca sa scriu dramaturgie (piese de teatru) in care sa descriu drame pasionale, crime, adultere, suferinte, si pildele lor (si asta pentru ca ai Venus si Luna pe casa scrisului si NN in Leu si poti avea de a face cu lumea teatrului)
-as infia un copil sau as ajuta pe cei fara parinti (NN pe casa XI) - inima deschisa, altruism
-as invata sa vindec si m-as dedica acestei cauze

Karma ta este cea a unui om crud ( NS/Saturn pe casa a V-a inseamna om fara inima) si sunt multe durerile prin care trebuie sa treci pentru a reveni la un nivel pe care il doresti. Lilith pe casa I iti mai da tarcoale diavolesti, asa ca nu-l mai mania pe D-zeu cu tendintele tale sinucigase.

Daca mai am timp am sa ma uit si pe harta lui.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: harta lui
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 6:10 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: si sinastria
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 6:12 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Image


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group