It is currently Fri Mar 29, 2024 12:12 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 19 posts ] 
Author Message
 Post subject: Vreau sa ma inteleg pt a-i intelege pe ceilalti
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 2:40 pm 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
Sunt nascuta pe 31 Mai 1977, ora 23:45 la Roman si va rog sa ma ajutati sa-mi cunosc cat mai bine interpretarea astrogramei. Ma intereseaza in special planul sentimental si profesional. Imi cer scuze ca am intrat pe topicul altei colege.Multumesc Scorpiei ca m-a atentionat.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 6:38 pm 
Deocamdata astrograma:

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 8:47 pm 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
multumesc Mihaela. Astrograma e identica cu ale mele. Eu am folosit Astrolog 5.40 si 5.41G.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 23, 2006 10:58 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu NN in Balanta in aceasta viata trebuie sa-i asculti pe altii, trebuie sa te sacrifici pentru altul. Lectia ta consta in respectarea nevoilor si alegerilor altora. In aceasta existenta trebuie sa inveti cooperarea si uniunea, mai ales casatoria care reprezinta o experienta capitala. Trebuie sa cauti echilibrul in toate.
Cu NN in casa VIII pastrezi o latura materialista din existentele anterioare,in viata ta te bazezi magnetismul tau , esti interesata de esoterism, de tot ceea ce este misterios.Menirea ta spirituala este de a invata sa transformi activitatea sexuala grosiera intr-o adevarata arta elevata a amorului caci sexualitatea este pura, sacra si divina, daca nu ne-ar fi trebuit, Dumnezeu nu ne-ar fi daruit-o. Cunoasterea ei reala si profunda poate fi o sansa de eliberare spirituala pentru tine.
Pentru a-ti realiza NN trebuie sa daruiesti din toata inima, sa-ti maresti consideratia fata de cei din jur, sa te detasezi de preocuparea excesiva fata de propria imagine.Trebuie sa-ti canalizezi energiile catre o casatorie in care sa investesti sentimente si proiecte de viitor.
Cu ascendentul in Varsator, esti un om care nu prea stie sa se prefaca, sincera, directa, cam dintr-o "bucata".
Esti mereu preocupata de compania prietenilor, de anturaj,esti cam influentabila, fiind atrasa de aventura si de necunoscut. Ai o memorie buna si esti atrasa de progres,originalitate,de tot ceea ce este nou.Ai un curaj nebun, un spirit de libertate foarte mare, detesti legea, ordinea si orice fel de constrangere.
Venus in casa II indica un succes financiar in viata, fiind foarte populara si-ti ajuti prietenii.
Pe langa castiguri financiare ai si o predispozitie spre cheltuieli exagerate. Poti obtine bani din activitati de turism, prestari servicii. Iubesti mult banii, ii obtii usor si-i cheltui foarte repede.
Cu Venus in Berbec ai o fire pasionala, arzatoare si cam influentabila. Esti generoasa,cheltuitoare, iti place sa te imbraci elegant , esti pasionata de muzica si arta, iubesti viata sociala.
Conjunctia Venus cu Marte iti da un aspect atragator, atractie spre sport si distractii, o mare incredere in tine.Acest aspect te face sa reincepi o iubire mai veche.
Marte in casa II indica mari castiguri financiare dar care le risipesti usor, esti atrasa de avere, ai idei multe. Esti abila
si talentata in a cheltui banii barbatilor si de a profita de ei.
Marte in berbec arata ca esti o fire agresiva, sigura pe tine, deschisa, independenta. Vrei sa-ti realizezi scopurile instantaneu daca se poate.
Cu Mercur in casa III iubesti calatoriile, studiul, cercetarea si schimbarea.Esti curioasa, activa, neobosita, excelent dotata pentru comert, literatura, invatamant, turism. Cu Mercur in Taur esti amabila,sociabila, succes in dragoste dar de care nu te vei bucura pe deplin. Trebuie sa inveti sa-ti infranezi indaratnicia.
Careul Mercur-Saturn arata ca esti cam incapatinata, critica excesiva, capricioasa si ca poti avea prieteni inselatori.

Chiron in Berbec arata ca iti cauti adevarata identitate , vrei sa te autodepasesti. Trebuie sa-ti controlezi agresivitatea si autoritatea.
Cu Chiron in casa II ai o lectie de invatat in privinta banilor si posesiunilor:ceea ce te motiveaza cel mai mult este satisfacerea dorintelor tale, dar trebuie sa-i ajuti si pe cei stramtorati.
Lilith in Gemeni arata ca ai tendinta de a spiritualiza si a privi intelectual sentimentele si viata erotica.Iubesti platonic, sentimentele tale sunt subordonate ratiunii si intelectului, ceea ce distruge dragostea.
Soarele in Gemeni arata ca ai o fire schimbatoare , comunici usor, ai inclinatii spre sriinta, literatura, comert, educatie.Te adaptezi usor, dar ai reactii ciudate si esti dependenta de capriciile tale.
Din punct de vedere karmic, soarele in Gemeni arata ca in vietile trecute ti-ai dezvoltat calitati mentale pentru a oferi cunostinte altuia. Acum esti in cautarea cunostintelor tale anterioare, iar calitatile tale intelectuale te fac sa abordezi
o mie si unu de subiecte. Trebuie sa-ti stapanesti mentalul pentru a excela in actul comunicarii.
Lectia Soarelui in casa IV consta in a intelege ca trebuie sa ai incredere in tine, sa-ti oferi singura siguranta de care ai nevoie, neastepand ca altcineva sa-ti aduca aceasta siguranta.

Jupiter in Gemeni d.p.d.v. karmic arata dorinta de a calatori, exagerand in importanta schimbarilor intelectuale in detrimentul exprimarii sentimentelor.
Jupiter in casa IV iti da o karma pozitiva importanta care se poate manifesta la diferite nivele:familie, camin, bani.
Casa V - casa iubirii si a relatiilor in Gemeni arata ca nu-ti este caracteristica pasiunea in dragoste, preferand compania oamenilor inteligenti cu care poti stabili relatii foarte apropiate.
Saturn in casa VII indica o casatorie tarzie, cu un partener rece , posomorat si melancolic, putin comunicativ, dar constant in sentimente si fidel.
Saturn in LEU indica ambitie, vointa , replici acide si prompte.Esti inclinata sa-ti sacrifici sentimentele in favoarea succesului social.
Pluton retrograd in Balanta arata ca nu-ti folosesti tot timpul vointa , fugi de responsabilitati, eviti sa iei decizii.Te implici in rezolvarea problemelor sociale, dar te aliezi cu cel care ofera avantaje mai mari.Trebuie sa-ti perfectionezi conduita morala si sa nu mai faci nici un fel de compromis.
Pluton retrograd in casa VIII este una dintre cele mai puternice pozitii ale lui Pluton care ilustreaza greseli grave in domeniul cercetarii spirituale. (in vietile anterioare ai beneficiat de o vointa foarte puternica si ai luat decizii care au afectat pe foarte multi oameni).Trebuie sa folosesti cu mare grija vointa pe care o ai demonstrand ca stii cand sa ierti si cand sa pedepsesti.
Uranus retrograd indica ca in vietile anterioare ai incalcat libertatea de expresie si ai impiedicat manifestarea liberului arbitru ai celor din jurul tau.
Uranus retrograd in Scorpion arata ca esti originala si liberala, ai un spirit justitiar excesiv, asumandu-ti rolul de judecator.Trebuie sa-i lasi pe oameni in pace sa aiba incredere in justitie sau macar in justitia divina.
Neptun retrograd arata ca in vietile anterioare ai muncit mult ajungand la un inalt nivel spiritual,dar ai folosit aceste capacitati impotriva celorlalti.Si in aceasta viata iti pastrezi perceptiile si fortele oculte si trebuie sa demonstrezi ca poti sa le folosesti in mod constructiv , in slujba celor care au nevoie.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 6:39 am 
Draga Adria este laudabil ca atat tu cat si Skorpia va straduiti sa scrieti definitiile planetelor in semne si case, insa eu as vrea sa spun ca doar definitiile luate separat si rupte de context NU reprezinta interpretarea unei astrograme.
Deci fara suparare pt ca eu acum chiar nu vreau sa supar pe cineva ci doresc sa spun ca o astrograma reprezinta un om. Iar oamenii sunt diferiti unii de altii, de fapt fiecare om e unic. Asta inseamna ca desi intr-o anumita zi se nasc multi oameni, fiecare e total diferit si fiecare are un alt destin. Oricum destinul e inscris in astrograma, iar descifrarea este ceva care tine de un anumit talent, intuitie si nu doar memorarea si invatarea unor notiuni. Iar pozitia planetelor in semne si case poate fi diferita de la caz la caz in functie de celelalte elemente din astrograma.

In primul rand, nu se incepe cu NN, ci cu Soarele, Luna, ascendentul si guvernatorul ascendentului. NN este un element karmic si indica mai mult menirea spirituala a unui nativ, nu este o trasatura de caracter si este un element destul de subtil.

Deci eu spun toate aceste lucruri luand in considerare faptul ca cei care scriu aici au deja cartile de astrologie care contin definitiile si elementele teoretice de baza. Ceea ce cred eu, ar fi mai interesant si mai util ar fi aplicarea in practica a acestor notiuni teoretice. Adica diferentierea si nuantarea de la caz la caz, si eventual nota particulara de interpretare a unor astrograme. Eu zic ca e mult mai util sa incercam sa invatam cu totii, decat sa oferim celor care solicita niste notiuni generale copiate cuvant cu cuvant din cartea lui Ciuperca.
Avand astrogramele putem exersa mai ales ca omul poate oricand sa ne confirme sau sa infirme.

Spun asta pentru ca eu mai de demult am solocitat si eu ca orice om (aproape) o astrograma de la un astrolog, si am primit o insiruire de definitii copiate de prin manuale si care erau extrem de contradictorii pt ca o astrograma are atat elemente bune cat si mai rele. Dar impletirea lor este ceva ce nu oricine poate obtine si in orice caz este nevoie de multi ani de studiu. Si abia cand reusesti sa vezi o persoana intr-o astrograma poti spune ca stapanesti cat de cat o interpretare.

Personal consider ca forumul trebuie sa fie un loc in care cei ce doresc sa studieze astrologia si sa se cunoasca mai bine prin intermediul ei pot gasi un loc adecvat in care sa se ridice probleme si nelamuriri. Mai ales ca Gheorghita ne poate lamuri.
Iar cei care doresc un ajutor iar astrologia il poate oferi pot sa-l primeasca.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 9:17 am 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cu parere de rau as vrea sa nu mai faci comparatii cu nimeni , in special in ceea ce ma priveste pe mine; in primul rand nu ma cunosti si nu stii nimic despre mine.
stiu foarte bine cu ce incepe citirea unei astrograme , si nu am copiat pur si simplu niste definitii.
Daca stii sa le nuantezi asa bine de ce nu ai interpretat si astriograma?
Parerea mea este ca nu s-a nascut nimeni invatat si nu-mi place deloc tonul tau de "cunoscator universal".
Daca as fi primit observatii de la Gheorghita as fi inteles ...
Am postat la inceput Karma data de NN fiindca asa am considerat eu ca este bine...(este lectia esentiala a vietii prezente)
acuma vii tu si faci comparatii si vrei sa insirui cuvinte din neant?
toti astrologii au citit de undeva, sau tu te-ai nascut cu astrologia in cap?
Eu am vrut doar sa ajut, dar vad ca fitele tale continua pe acest forum....
Pastreaza-ti parerea buna despre tine pentru alt colt si lasa-i si pe altii sa-si spuna punctul de vedere...
Apropo, mie imi plac tare mult oamenii cu mult bun simt, si care isi vad lungul nasului....
Un om daca este destept nu trebuie sa urle: priviti cine sunt eu....
Cuvintele tale cam "suna din coada"....


Last edited by ADRIA on Thu Aug 24, 2006 11:52 am, edited 4 times in total.

Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 9:24 am 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
Neata Adria! Neata tuturor! M-am regasit in interpretarea ta si nu conteaza pt mine cu ce ai inceput. Le inteleg. Sunt deschisa spre orice forma de interpretare pt ca vreau sa ma cunosc cat mai bine pt a ma intelege. Orice informatii sunt bine venite.
Astept din partea tuturor oricat de putine cunostinte ati avea,orice informetie referitoare la astrograma mea.Va multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 10:24 am 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
Adria, Chiron in harta mea natala e in gradul 3 taur,nu in berbec.
M-ar interesa care e interpretarea conjunctiei lui Venus-Marte-Chiron pe casa a 2a, a lui Saturn pe casa a 7a,referitoare la regasirea Karmica cu sotul. In prezent iubesc un barbat care are soarele in gradul 12 leu,in conjunctie cu saturnul meu. Ce sunt sufletele surori,tinand cont ca el are marte si lilith in conjunctie cu soarele meu natal.Cum as putea folosi Astrolog 5.41g sau 5.40 pt a realiza sinastrii? Se poate?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 12:40 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
[quote="mihaela01"




"Spun asta pentru ca eu mai de demult am solocitat si eu ca orice om (aproape) o astrograma de la un astrolog, si am primit o insiruire de definitii copiate de prin manuale si care erau extrem de contradictorii pt ca o astrograma are atat elemente bune cat si mai rele. Dar impletirea lor este ceva ce nu oricine poate obtine si in orice caz este nevoie de multi ani de studiu. Si abia cand reusesti sa vezi o persoana intr-o astrograma poti spune ca stapanesti cat de cat o interpretare."

nu stiu daca asa zisele definitii copiate de mine sunt contradictorii, am incercat ca incepator ce sunt sa-i raspud la intrebare,Michy ne-a rugat sa o ajutam sa se cunoasca mai bine, nu ne-a rugar sa-i spunem ca o sa se marite cu Badea Vasile, o sa aiba o caruta de copii si ca o sa primeasca vreo mostenire de la o matusa.Inca nu am pretentii de la mine ca stiu sa impletesc atat de bine mesajele astrelor, dar va veni si ziua aceea, cat mai curand.Cred ca nu esti cea mai in masura sa-mi spui ca trebuie sa invat 20 se ani din cartile de astrologie si abia apoi sa deschid gura; si ca sa-mi spun parerea mea despre tine intr-un mod cat mai simplist, tu esti ca un "iepuras" care topaie de la un topic la altul si nu spune mare lucru, doar ca stii sa invalui lucrurile ceea ce te face sa te crezi "tare".


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 12:54 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
micky_luca77 wrote:
Adria, Chiron in harta mea natala e in gradul 3 taur,nu in berbec.
M-ar interesa care e interpretarea conjunctiei lui Venus-Marte-Chiron pe casa a 2a, a lui Saturn pe casa a 7a,referitoare la regasirea Karmica cu sotul. In prezent iubesc un barbat care are soarele in gradul 12 leu,in conjunctie cu saturnul meu. Ce sunt sufletele surori,tinand cont ca el are marte si lilith in conjunctie cu soarele meu natal.Cum as putea folosi Astrolog 5.41g sau 5.40 pt a realiza sinastrii? Se poate?


mii de scuze.
Chiron in taur iti da un simt unic al valorilor, ai nevoie de securitate materiala.
Chiron in conjunctie cu Venus arata ca esti legata de nevoia de a atrage, de a seduce, de constiinta estetica.
Esti foarte sensibila la nevoile altora, oferi iubire fara nimic in schimb.

O sa mai revin spre seara fiindca totusi muncesc la o Centrala Nucleara.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 12:57 pm 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
Servici usor Adria si astept restul interpretarii tale.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 6:02 pm 
ADRIA wrote:
Eu am vrut doar sa ajut, dar vad ca fitele tale continua pe acest forum....
Pastreaza-ti parerea buna despre tine pentru alt colt si lasa-i si pe altii sa-si spuna punctul de vedere...


Draga Adria, te asigur ca nu voi intra in disputa si certuri cu tine pt ca n-am absolut nici un motiv. E dreptul fiecaruia sa-si spuna parerea iar eu asta am facut. Pur si simplu asta cred! Nu vreau sa citesc pe forum ceea ce pot citi si din cartile de astrologie. Iar pe forumul asta la un moment dat chiar era mai mult.
Si nu-mi mai spune tu mie de fitze si alte chestii pt ca daca am fitze e treaba mea si n-o sa ma opresti tu!!!!!!


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 6:41 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
ADRIA wrote:
Cu parere de rau as vrea sa nu mai faci comparatii cu nimeni , in special in ceea ce ma priveste pe mine; in primul rand nu ma cunosti si nu stii nimic despre mine.
stiu foarte bine cu ce incepe citirea unei astrograme , si nu am copiat pur si simplu niste definitii.
Daca stii sa le nuantezi asa bine de ce nu ai interpretat si astriograma?
Parerea mea este ca nu s-a nascut nimeni invatat si nu-mi place deloc tonul tau de "cunoscator universal".
Daca as fi primit observatii de la Gheorghita as fi inteles ...


hei hei, Adria mai usor... te aprinzi cam repede si din nimic...
Informatia este importanta cand exista nu numai cand vine de la mine. Ceea ce a spus Mihaela este perfect adevarat si prin ce a spus nu te-a combatut pe tine. Mihaela nu a facut decat sa spuna ceea ce aici pe forum se spune de mult... ca interpretarea sintetica este cea mai importanta si tie remarca ei trebuie sa-ti sune ca o completare adusa interpretarii tale. Aici nimeni nu se da destept, deci chiar ai jignit-o pe Mihaela ceea ce eu consider ca este foarte urat.
Daca ai fi avut rabdare sa citesti ceea ce a scris Mihaela ai fi vazut ca si daca ar fi dorit sa corecteze ceva ar fi fost indreptatita pentru cadispune de cunostinte de astrologie solide iar logica ei este una foarte bune si corecta.
Asadar ia mai citeste o data ceea ce a scris Mihaela si spune-ne si noua ce intelegi de data asta... TE ROG!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 8:07 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Imi pare rau Gheorghita, dar in problema asta trebuia sa fii impartial;ea a inceput si eu am continuat, daca tu ii tii partea asta-i treaba ta, dar nu ma pune pe mine sa-i cer scuze ca nu am de ce.
Aseara eu am muncit trei ore ca sa scriu ceea ce am scris, si vine Mihaela01 si-mi spune ca trebuia sa incep cu ascendentul;hei bine eu o sa-mi formez stilul meu propriu si o sa incep tot timpul cu NN CARE PENTRU MINE REPREZINTA ESENTA VIETII PREZENTE.

Sa stii ca am citit de mai multe ori ceea ce a scris Mihaela si o rog sa-si etaleze cunostintele astrologice fara nici o grija ,eu nu prea i-am vazut logica ei pe nicaieri ,imi pare rau....


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 8:20 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
mihaela01 wrote:
ADRIA wrote:
Eu am vrut doar sa ajut, dar vad ca fitele tale continua pe acest forum....
Pastreaza-ti parerea buna despre tine pentru alt colt si lasa-i si pe altii sa-si spuna punctul de vedere...


Draga Adria, te asigur ca nu voi intra in disputa si certuri cu tine pt ca n-am absolut nici un motiv. E dreptul fiecaruia sa-si spuna parerea iar eu asta am facut. Pur si simplu asta cred! Nu vreau sa citesc pe forum ceea ce pot citi si din cartile de astrologie. Iar pe forumul asta la un moment dat chiar era mai mult.
Si nu-mi mai spune tu mie de fitze si alte chestii pt ca daca am fitze e treaba mea si n-o sa ma opresti tu!!!!!!


In general eu nu ma cert cu nimeni draga Mihaela, dar daca eu am inceput cu ABC-ul astrogramei , de ce nu ai continuat tu cu astrologia ta avansata , ca eu nu ma suparam, chiar as fi avut de invatat daca tu iti etalai cunostintele si era benefic pentru toata lumea.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 8:32 pm 
ADRIA wrote:
ea a inceput si eu am continuat,

Mai Adria, eu n-am inceput nimic, vreau sa-ti fie clar! Sau nu e logic pt tine? Deci eu mi-am spus parerea despre cum vad eu o interpretare, da? In nici un caz ca o insiruire rupta de context in care se dau definitiile planetelor in semn si in case.
Iar tu sari la mine cu jigniri si cu tipete isterice!!!!!

Si vrei sa insinuezi ca nici Gheorghita n-are logica, nu? Vezi ca atitudinea ta lasa mult de dorit!


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 24, 2006 9:26 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
fetita draga cred ca tu esti aia isterica, eu nu am nici un motiv, dar la tine apar cam multe semne de exclamatie.....
Aceste semne de exclamatie trebuiesc folosite cu moderatie, nu crezi?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 25, 2006 12:12 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Te rog termina cu cearta! Copilariile astea cu a inceput primul si a terminat ultimul, cu a fi sau nu de partea cuiva aici nu au rost. Multumim frumos ca ai stat 3 ore sa scrii a fost si bine, dar nu am mai vazut pe cineva pana acum care sa contorizeze cate ore scrie si ce aprecieri are...
Eu te-am rugat sa mai citesti o data ceea ce ti-a spus Mihaela mai sus... adica postul acela care te-a ofuscat... acolo se vede clar ca nici macar nu te-a criticat ... este firect sa intervin... la fel as fi intervenit si daca ai fi fost tu in locul ei.
Informatia astrologica pe care o oferi apare in dreptul numelui tau iti aduce merite doar tie... in momentul in care un partener de discutie iti spune cu alte cuvinte "hai sa cautam esenta din ceea ce sui tu" nu inseamna ca anuleaza ce ai spus CI DIMPOTRIVA inseamna ca acel "ceva" pe care il prezinti tu ARE o esente, care trebuie doar cautata.
Eu te-as ruga sa nu rastalmacesti ce spun eu si sa lasi maniile copilaresti la o parte.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 25, 2006 11:12 am 

Joined: Wed Aug 23, 2006 12:02 pm
Posts: 10
Neata,tuturor! Ce interpretare dati lui lilith pe cuspida casei 4 in gemeni?


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 19 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group