It is currently Thu Apr 18, 2024 7:34 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: NN casa a-2-a fecioara
PostPosted: Fri Aug 25, 2006 5:39 pm 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
buna-seara tuturor! intrebarea mea este legata de NN IN CASA a-2- in zodia fecioarei alaturi de acesta este si jupiter R, cum se interpreteaza?nodul sud este in casa a-8-a? ;
o alta intrebare: atunci cand o planeta se afla la sfarsitul unei case se interpreteaza in casa urmatoare, va pastra totusi si anumite caracteristici din casa din care provine de fapt?(marte 2/3 si soarele 6/7).
datele mele: 23.01.1980, 17:10, Bucuresti.
va multumesc!



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Aug 25, 2006 9:11 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
NN in Fecioara in casa II arata ca menirea ta spirituala este de a invata sa-ti faci viata dupa propriile tale concepte, nu trebuie sa te adaptezi vremurilor;in aceasta viata vei avea de cules multe roade bune.
Casa arata unde anume trebuie sa inveti lectiile indicate de semnul zodiacal, ea este ca un invelis-mediul de care ai nevoie sa sustii continutul semnului.
Daca NN este in casa II care este casa castigurilor obtinute prin efort propriu, vor aparea blocaje legate de propria siguranta materiala, putand manifesta risipa, lacomie sau zgarcenie . Daca NN are ca forma de manifestare lacomia, atunci vei acumula de la obiecte foarte scumpe la bunuri reconditionate, aceste bunuri fiind folosite pentru a-ti alina slabiciunea constitutionala sau pentru a-ti etala siguranta materiala din prezent drept compensatie pentru eventualele lipsuri din copilarie.
Daca NN are ca forma de manifestare zgarcenia, este posibil ca in copilarie sa fi fost privata de o importanta forma de securitate materiala.Cu aceasta pozitie nodala, tanjesti dupa ceva care sa fie numai al tau.
Singura cale ca sa-ti realizezi scopurile este de a-ti organiza viata in felul in care tu ai nevoie , acest lucru iti va da incredere,siguranta si putere.Poti fi un excelent medic,stomatolog, terapeut, dietetician,contabil.Esti foarte sensibila , usor de ranit si atenta sa nu produci altora suferinta.
Datorita vietilor anterioare in care ai trait retrasa , izolata de societate, esti obisnuita ca altcineva sa-ti organizeze timpul, de aceea este posibil sa ai probleme cu punctualitatea, de a te integra armonios in societate.Datorita izolarii din vietile anterioare stii sa-ti tii companie prin puterea mintii si a imaginatiei dar acest lucru in aceasta viata iti va dauna.
Trebuie sa eviti sa visezi cu ochii deschisi, sa ai fantasme; fantasma ta principala are legatura cu familia, mai ales cu parintii .
Domeniul calculatoarelor este excelent pentru tine fiindca te tine concentrata asupra momentului prezent.
Ai o compasiune deosebita fata de durerile altora , chiar daca cineva greseste fata de altcineva, tu ii intelegi de regula pe amandoi, fiindca ai tendinta innascuta de a nu judeca pe nimeni.Ai de invatat sa ajuti oamenii din compasiune si nu din obligatie, viata ta devenind un sir permanent de fapte magice si tamaduitoar


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 28, 2006 10:28 am 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
multumesc mult Adria, :D



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 28, 2006 10:44 am 

Joined: Thu May 11, 2006 4:03 pm
Posts: 65
Location: Bucuresti
referitor la cea de-a 2-a intrebare: de ce o planeta care se afla la sf. unei case este interpretata la inceputul urmatoarei?va pastra caracteristici si din cea din care provine de fapt? eu am soarele la sf casei a-6-a (6/7) si marte la sf casei a-2-a (2/3).



_________________
numai daca sti sa ierti si sa iubesti poti trece mai departe!
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group