It is currently Thu Apr 18, 2024 11:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: despre mine ....va rog
PostPosted: Sun Aug 27, 2006 2:36 pm 

Joined: Sun Aug 27, 2006 2:20 pm
Posts: 2
Location: targu mures
desi nu sunt la varsta adolescentei , inca mai descopar lucruri noi despre mine, unele placute, altele mai putin :lol: :cry:
cu siguranta unele sunt inca ascunse :!: va rog sa ma ajutati sa ma cunosc mai bine. m-ar interesa o caracterizare si analiza vietii sentimentale care este mai mult decat tulbure .... este un dezastru si nu cred ca sunt singura vinovata . profesional , sunt ok , dar banii cand vor veni ? pentru ca satisfactiile in planul profesional sunt invers proportionale cu cele de ordin material - desi muncesc din greu.

ma preocupa ca nu am inca o locuinta a mea , ca nu am o familie a mea , ca nu am o relatie stabila ....

datele mele sunt : Ludus- jud. Mures , 28.05.1966, ora 18.00 , sambata


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Aug 28, 2006 8:35 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Viktoria, primul lucru care l-am vazut pe harta ta a fost NN in casa a VII-a, a partenerului, in conjunctie cu Marte....Aici este lectia de viata pe care trebuie sa ti-o insusesti, e o zona delicata.Conjunctia nodului nord cu Marte din casa casatoriei iti arata ca trebuie sa-ti folosesti energia in scopuri elevate si sa eviti rezolvarea problemelor printr-o metoda agresiva- asa cum ai fi tentata sa faci. Sansele sa fie bine si sa-ti gasesti armonia sunt mari, dar totul depinde de tine.In acelasi sector ai si o frumoasa conjunctie Soare- Mercur, insa cuadratul pe care il face Mercur la Uranusul din casa a X-a sociala te avertizeaza de posibile discutii legate de viata sociala, adesea conflicte in lupta pentru putere. Faptul ca patronul ascendentului tau se afla in casa a X-a arata ca cea atrasa de putere sau de pozitia sociala ai putea fi tu, iar acest lucru ti-ar putea creea anumite prejudicii cu partenerul- eventual iti petreci cea mai mare parte din timp la serviciu, iar el iti reproseaza acest lucru.
In legatura cu satisfactiile pe plan material, se pare ca prin propria munca este destul de greu sa castigi mult, Jupiter, patronul casei a II-a se afla in casa a VIII-a, a mostenirilor ( :) ), insa face cuadrat la Saturn, iti vin greu banii, atentie si pe ce-i cheltuiesti, si parca nu reusesti sa faci economii niciodata.
Vad ca Marte si nodul nord din Taur din casa a VII-a iti fac opozitie la Neptun din casa I- ai putea fi cam posesiva, si uneori confuza, evita sa fii geloasa cand nu este cazul si ai grija sa nu-ti pierzi capul, incearca sa fii cat poti de lucida.
Lilith si Marte in tranzit sunt acum peste Luna ta, e de inteles de ce nu iti este bine acum si ai impresia ca totul e catastrofal, in special viata sociala ti se pare cea mai nemultumitoare, insa va trece- important e ca odata cu acest tranzit sa constientizezi anumite lucruri pe care Lilith le aduce la suprafata, nemultumiri pe care le tineai undeva ascunse si sa incerci sa le rezolvi. Succes, nu uita ca ce nu ne doboara ne face mai puternici.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 29, 2006 7:12 pm 

Joined: Sun Aug 27, 2006 2:20 pm
Posts: 2
Location: targu mures
multumesc, marta si pentru interpretari si pentru incurajari !

si multumesc anticipat :) tuturor celor care se incumeta sa aduca noi precizari si care ma vor ajuta sa ma luminez, pentru ca recunosc am mare nevoie de clarificari sau macar de indicii ....iar timpul si profesia nu-mi permit- din pacate- sa incep sa invat singura astrologia .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 29, 2006 8:12 pm 
Sa vedem si astrograma pt Viktoria:

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Aug 29, 2006 9:14 pm 
Viktoria, esti Gemeni cu ascendentul in Scorpion. Steliumul din casa 7 indica din partea ta o atractie subconstienta catre orice fel de uniune, adica tinzi catre celalalt (prin casatorie sau alte asocieri) aproape pana la pierderea identitatii proprii prin identificarea cu partenerul. In acelasi timp exista si un fel de atractie catre persoane care din anumite puncte de vedere iti pot fi inferioare, insa acestea cred ca pot sa-ti ofere lectia de viata pe care NN in Taur te obliga sa o traiesti, si care este una dintre cele mai grele karme.
Prezenta lui Marte in steliumul din casa 7 nu usureaza situatia, ci dimpotriva o face exploziva si impetuoasa, plina de ciocniri, conflicte si violentze domestice. Iar mentinerea in aceasta situatie o face Lilith in casa 4 si in Pesti, care te determina sa te sacrifici inutil pt dragoste si sa suporti tot felul de situatii dureroase aparent fara nici un sens. Pentru ceilalti totul pare fara rost.
De asemenea Neptun in casa 1 si conjunct cu ascendentul, iti slabeste si mai mult bruma de pragmatism, iar in felul acesta nimeni nu va sti exact ce se intampla cu tine totul fiind invaluit intr-o confuzie cetzoasa.

Spre planul carierei insa, s-ar parea ca se scurge toata vointa cu care esti inzestrata si pe care aici o folosesti din plin. Pluton in casa 10 si MC in Leu iti ofera o baza pt o ascensiune deosebita. Insa dorinta de putere poate deveni lesne atasament, asa incat si aici vor fi niste rasturnari de situatie datorate lui Uranus in casa 10.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 5:14 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
mihaela, poti sa dezvolti ideea despre NN ? de ce este mai grea karma celui cu NN ?multumesc .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 8:53 pm 
mee wrote:
mihaela, poti sa dezvolti ideea despre NN ? de ce este mai grea karma celui cu NN ?multumesc .


Deci persoanele cu NN in Taur au una din cele mai grele karme pt ca totul pleaca de la NS in Scorpion. Iar eu vad lucrul acesta ca si cum spiritul a trecut putin prin infern, iar acum vrea sa se purifice. Iar orice purificare se face doar cu suferinta. Trebuie sa se produca debarasarea de instinctele, impulsurile si patimile din trecut, cand dorinta excesiva de putere l-a facut sa se foloseasca in mod egoist de oameni fiind in stare sa calce peste cadavre fara prea mari remuscari. Adica in conditiile in care a trait intr-un tumult patimas si de cele mai multe ori periculos, acum trebuie sa realizeze pace, liniste si armonie. Trebuie sa-i ajute pe ceilalti, sa fie sprijin pt familie si sa-i multumeasca pe ceilalti in modul cel mai altruist posibil. Si de cele mai multe ori nativul este obligat de imprejurari sa stea intr-o situatie in care trebuie sa ofere un ajutor tocmai pt a invata aceasta lectie a altruismului.
Desigur unii oameni mai intelepti isi accepta destinul fiind multumiti cu situatia fara a se razvrati reusind sa inteleaga de ce li se intampla totul. Pentru ca lectia trebuie invatata si cu cat se invata mai repede, cu atat e mai bine.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 10:54 pm 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
inca o intrebare, mihaela , ba nu , doua : :D

poate sa amelioreze trigonul lui kiron si al lui saturn din pesti cu neptun de pe ascendent pericolul de a cadea o astfel de persoana in autoamagiri sau iluzii ?

cum ar putea fi interpretat trigonul dintre lilith in pesti casa iv si jupiter in rac casa VIII ? de fapt , este ameliorata influenta Lunii negre sau este viciata puterea lui jupiter ?

iarasi, multumesc :D


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 11:39 pm 
In cazul trigonului Neptun-Saturn eu as zice ca nu cade in autoiluzie ci mai degraba ar genera un fel de simt practic. Insa dintre cele doua planete Neptun e mai puternica fiind in Scorpion deci trigonocratie, iar Saturn e in Pesti adica peregrin. Asadar asa zisul simt practic se va situa in zona intuitiei, dar iluziile vor fi controlate intr-o destul de mare masura. Toate acestea pot duce foarte bine spre zona filozofica sau spirituala, cautand si chiar gasind in domeniul acesta satisfactii intelectuale. Poate fi aspectul care sa o faca sa inteleaga multe lucruri si ar putea fi un aspect salvator.Insa toate ar fi mult mai bune fara cuadratura Lilith-Mercur in conditiile in care Mercur e ars de Soare. Acest aspect insa implica casele 4 si 7, adica parteneriatul.

In privinta trigonului Lilith-Jupiter eu consider ca nici un aspect pe care il face Lilith nu este bun, ea venind ca un strop de cerneala intr-o galeata cu apa cristalina. Adica viciaza cam tot ce atinge.


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group