It is currently Thu Mar 28, 2024 4:07 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: copilul meu...
PostPosted: Wed Aug 30, 2006 6:55 pm 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:20 am
Posts: 4
Buna!As vrea sa stiu cum as putea sa interpretez din pozitia planetelor daca baietelul meu in varsta de 7 ani mi-ar putea fi incredintat mie in urma unui proces de divort. In urma procesului din mai, copilul a fost incredintat fostei mele sotii. Procesul va fi reluat din 12 septembrie si as vrea sa stiu daca as avea succes sau nu. Datele mele sunt : 17 iulie 1975, ora 00:30, Iasi, iar ale baietelului meu 18 aprilie 1999, ora 11 , Iasi. Ce tranzite ar trebui urmarite? Multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:58 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
N-as vrea sa emit judecati simpliste, dar pot sa te intreb de ce copilul nu ar trebui sa ramana cu mama lui? Are aceasta femeie vreun defect major ce ar putea sa dauneze educatiei copilului? El are ascendent in Rac si are mare nevoie de in primul rand de mama, cum ar fi avut nevoie de o familie unita. Ar putea fi o mare greseala din partea voastra sa va rafuiti pe seama lui, pentru ca ii slabiti protectia impotriva unor diverse tipuri de atacuri energetice, oricare ar fi ele. By the way: o mama poate tine intotdeauna loc de tata, dar un tata nu va putea tine niciodata loc de mama, eventual va cauta o alta femeie in viata lui care sa fie o mama pentru copilul sau. Dupa ce imi raspunzi la intrebarea referitoare la sotia ta, ma uit si peste tranzite.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 31, 2006 1:51 pm 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:20 am
Posts: 4
Fosta mea sotie a fost plecata in strainatate de cand copilul avea 2 ani, iar de atunci doar eu l-am crescut si am fost ajutat de mama mea. Cand am insistat sa merg si eu sa muncim in strainatate si sa ne luam copilul, ea a venit si a dat divort. Mi-a fost amenintata familia de catre cineva la care a lucrat ea si sincer sa fiu imi este teama pentru copilul meu sa ajunga in strainatate si in cine stie ce anturaj. Asta ar fi doar unul din motive.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Aug 31, 2006 3:08 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Am inteles. Acum nu merge sa iti postez harta, voi incerca mai tarziu. Insa o am in fata. Am suprapus ziua de 12.09 peste harta ta. Esti Rac cu AS in Taur.
-Guvernatorul casei proceselor, Marte se afla in Balanta, casa a VI-a, ceea ce presupune ca procesul se va desfasura cu piedici si intarzieri, adica este posibil ca sotia ta sa tergiverseze si sa nu se prezinte la proces, desigur la sfatul avocatului ei. Totusi Marte face trigon la MC si iti da tie o relatie buna cu autoritatile.
-Venus guvernatorul tau se afla pe casa V a copiilor, in conjunctie cu Venusul natal, ceea ce face ca sansele tale in obtinerea custodiei copilului sa creasca, insa in semnul Fecioarei, din nou reclama ideea de sacrificiu in numele copilului. Cum Venus are si o conotatie materiala, e bine de discutat cu sotia ta ce ar vrea in schimbul renuntarii la copil, atata vreme cat ea este o persoana destul de puternic orientata catre partea materiala (cam pervers sfatul meu, insa Taurul de pe AS tau vorbeste despre preturile pe care trebuie sa le platesi tu in viata). Daca ea nu este plecata in una din tarile UE, ea nu are dreptul sa ia copilul cu ea fara acordul tau, chiar daca sunteti divortati. Acest lucru se va putea dupa ianuarie 2007 si daca ea pleaca in una din aceste tari. In caz contrar nu esti obligat sa semnezi pe pasaportul copilului.
-in jur de 20 octombrie, are loc o dubla miscare astrale in favoarea ta: Jupiter marele benefic iti intra pe casa proceselor si te ajuta doar daca nu ai facut si tu ceva care sa poata fi folosit impotriva ta (si ma intreb oare de ce totusi instanta a hotarat in favoarea sotiei tale) si Lilith iese de pe casa copiilor, luandu-ti o grija. Teoretic Jupiter te-ar sustine daca esti si joci cinstit.
-Ma tem de Marte care face o conj. cu Pluton ambele in tranzit in Ianuarie (sfatul meu este sa te imbolnavesti prin ianuarie si sa nu te prezinti la procese), pe casa a VIII-a si dau pierderi din procese, facand cuadratura cu Plutonul natal peste care sta Lilith in tranzit. Tot atunci NN tranziteaza Lilithul natal in Peste provocand o suferinta, iar Saturn intra pe casa a V-a, face cuadratura la AS tau, poate amanand inca o data decizia finala din varii motive si punandu-ti totodata rabdarea la incercare. Deci daca il sari pe ianuarie siprima jumatate a lui februarie, eu zic ca poti avea castig de cauza.
-karmic ai multi dusmani si anumite blocaje in comunicare care te impiedica sa rezolvi pe cale amiabila o problema atat de sensibila ca aceasta.

Si schimba-ti avocatul, daca in prima faza nu a reusit sa te ajute.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 7:35 am 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:20 am
Posts: 4
Multumesc tare mult!! Tergiversari au fost si la celalalt proces, dar sper sa fie bine pentru copilul meu si mai tin sa precizez ca el a fost intrebat in instanta, desi are 7 ani, cu cine vrea sa ramana si a zis ca vrea cu mine si nu s- a tinut cont de asta. Si acum el spune acelasi lucru. Sa dea Domnul sa fie bine!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 11:20 am 

Joined: Wed Aug 30, 2006 9:20 am
Posts: 4
Totusi de unde ti-ai dat seama ca este interesata de planul material? Eu cred ca ea a intervenit in luarea deciziei judecatoarei. Daca ma mai poti ajuta datele ei sunt 22 mai 1975, ora 12:30 PM in Iasi. Multumesc inca o data!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group