It is currently Thu Apr 18, 2024 5:17 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: as dori astrograma mea!
PostPosted: Thu Aug 31, 2006 11:19 pm 

Joined: Thu Aug 31, 2006 11:13 pm
Posts: 3
sant nascuta in data de 4 ianuarie 1973, intre orele 20.oo-21.oo Hunedoara
as dori sa stiu daca voi avea copii.va multumesc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: as dori astrograma mea!
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 10:20 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Of Doamne, e greu cu ceea ce vrei tu.
In primul rand ai doua steliumuri pe sagetator si repectiv capricorn si un saturn retrograd in Gemeni ca guvernator al casei V. Evident ca toate aceste detalii sunt neimportante pentru tine, dar retrogradarea lui Saturn in Gemeni indica un semn, un stigmat preluat din nastere la la o femeie din familie. Pentru ca Neptun din IV este guv VIII ma face sa ma gandesc ca e vorba despre o traditie in familia voastra si ca ceva rau se tot mosteneste pe linie feminina.
Venus din sagetator care se opune lui saturn ne spune ca intrebarea ta poate ascunde o disfunctie, ce apare printr-o diminuare a fertilitatii dar in niciun caz anularea ei. Asadar procreerea intarzie, iar cand apare complica viata si poate da peste cap metabolismul construit deja pe hipofunctia existenta deja, dar fertilitatea exista.
NN pe casa V indica procreerea cu un semn de destin. Este important sa aduci pe lume un copil si ar fi cel mai bine sa fie un baiat pentru a canaliza vibratia planetei jupiter pe care o ai pe casa V semn al puterii creatoare si al liderului.
Tema ta este incarcata de ambitie, putere de a reusi si implica in viata sociala, dar si neputinta de a lega reusita sociala de una personala, intima.
Un alt element care este important de consemnat ar fi pe langa hipofunctie amintita anterior si asocierea cu un barbat ce pare sa aiba acelasi tip de problema.
Uitandu-ma la tema ta si observand cele doua steliumuri intelege ca merita efortul de a aduce pe lume un copil pentru ca acest copil va avea pe langa o legatura speciala cu parinti, dar si semne speciale de destin.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 11:30 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Image

Gheorghita spune-ne te rog de unde se vede asocierea cu un barbat ce are aceleasi probleme functionale?



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 12:17 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Multumesc pentru ca ia postat tema, aici unde sunt eu acum nu avem cum...
Pai are guv VII, Neptun, in conjunctie cu Marte si junon pe casa IV si acest steliul vine peste opozitia Venus Saturn - problema ei. Deci avem doua element guv VII si Junon in conjunctie malefica (cu Lilith participanta) pe casa IV....
Daca descendentul vine pe Varsator Uranus din III pe Balanta duce direct spre venus din IV opus cu Saturn si deci la aceiasi probelma.
Cand i-am spus asta am luat in calcul ambele variante.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: va multumesc!
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 11:57 am 

Joined: Thu Aug 31, 2006 11:13 pm
Posts: 3
va multumesc pt interpretare ! cu D-zeu inainte!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group