It is currently Fri Apr 19, 2024 11:20 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: medicala
PostPosted: Fri Sep 01, 2006 11:43 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
as vrea sa va rog sa va uitati pe tema unei prietene care sufera de trombocitopenie (o boala destul de rara a sangelui, care se manifesta prin scaderea capacitatii de coagulare a sangelui si duce la hemoragii necontrolate, anemie, risc foarte crescut de hemoragii interne si/sau cerebrale). momentan o tine sub control cu un cocktail de medicamente, insa nu exista un tratament clar, totul e pe incercatelea. nu se stie ce a declansat boala si nici cum va evolua. va sunt recunoscatoare pentru orice parere.

datele ei: 3 iulie 1966, 17:30 craiova.

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 02, 2006 9:10 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Image

Tratamentul medical nu este suficient in cazul ei, fara o incercare de a corecta aceasta boala la nivelul corpurilor subtile, acolo unde isi are cauza. NN in Scorpion pe casa a XII-a arata o culpabilitate karmica deosebita, Neptun retrograd tot acolo indica o incercare de a evolua in viata ei anterioara, un efort de a lua la cunostinta despre fenomene spirituale complexe si apoi o cadere, in contextul in care ea era constienta de erorile pe care le comite. Aspectele de pe zodiile de apa arata ca ea a provocat efecte iremediabile in corpul cauzal al unor persoane pe care a incercat sa le manipuleze cu o invatatura periculoasa, pesemne magia. Aceste efecte s-au raspandit la vremea aceea cu o viteza uluitoare provocand mai multe distrugeri.
Prietena ta si-a ales o viata mult prea usoara acum, de frica incercarilor si acest lucru a generat boala care sa o forteze sa evolueze. Sagetatorul presupune incercarea de a evolua, Jupiter guverneaza sangele si conjunctia cu Soarele pe casa a VIII-a a mortii si renasterii, arata rascumpararea greselilor ei si a familiei ei, prin aceasta boala sangvina, care parerea mea ca este corelata si cu anumite disfunctii endocrine, in special limfatice.

Se observa insa clar ca ea a incercat sa se pacaleasca pe ea venind pe lume intr-o zi cu prea multe sextile si trigoane, insa familia ei are o karma de asemenea negativa si o trage in jos, iar din cauza aspectelor benefice, ea nu prea reuseste sa gaseasca acea cale de a iesi pe portita salvatoare a unui destin sublimat prin identificarea menirii. Saturn la 29 grade pe casa a IV-a, daca intr-adevar el este pe casa a IV-a, arata ca pana acum a putut da vina pe o traditie a familiei, in care poate nu a fost educata in spiritul unui credinte pure, concentrata nu pe doctrina religioasa, ci pe bunatate, intelegere, smerenie, modestie si ajutor neconditionat cultivate in suflet, in instincte, in sange. In aceasta viata vorbele goale sunt de prisos. Lilith, Kiron si Saturn in Pesti arata manifestarea unor extreme in ceea ce priveste conceptele sale spirituale, sarind cu usurinta de la credinta la adevarate manifestari demonice (exemplul tigancilor care umbla cu cartile acelea soioase sa ia banii la fraieri si le zic ca si le-au sfintit la biserica sau sustin sus si tare niste utopii religioase, in timp ce intarata cete intregi de diavoli). Marea problema este ca ea a propagat o astfel de cunoastere unor persoane poate mai periculoase decat ea.
Boala, suferinta poate ca sunt singurele cai de constientizare in ceea ce o priveste si ea este cu atat mai dificila cu cat, cauzele sunt si karmice si familiale.
Parerea mea este ca mai mult ar trebui sa astepte si sa faca in asa fel sa merite o minune de la Dumnezeu.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 03, 2006 2:03 am 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
witch,

multumesc, speram sa raspunzi :).
e adevarat ca are si probleme endocrine (tiroida) si e adevarat ca exista un trecut cam urat pe linie paterna (bunica din partea tatalui ar fi fugit din grecia pe fundalul unei revolte ce s-a lasat cu mult sange).

inca o data multumesc pentru raspuns,

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group