It is currently Fri Mar 29, 2024 4:44 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Stewe Irwin...
PostPosted: Mon Sep 04, 2006 4:03 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
:cry: :cry: :cry: A murit azi vanatorul de crocodili... intzepat de o pisica de mare (care nu-si scoate acul dupa ce il infige in prada ci... smulge). Natura a pierdut un aparator plin de farmec, care impartasea spontan pasiunea pentru tot ce-i viu...

Steve IRWIN
22 februarie 1962

Pacat ca nu-i stim ora pentru a vedea ce i-a adus sfarsitul acestui Peste neinfricat si plin de energie...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 04, 2006 9:24 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Dap... nu mi-a venit sa cred cand am citit prima oara, dar acum vad ca asa e...

"It was extraordinarily bad luck. It's not easy to get spined by a stingray and to be killed by one is very rare," Collin said.

Ce ciudat... dupa ce chiar a infruntat moartea de atatea ori (eu ma ingrozeam de fiecare data cand il vedeam cum apuca serpii aia de coada) a murit stupid, intepat de o pisica de mare care cu greu poate sa omoare pe cineva... Se pare ca a fost intepat chiar in inima, altfel nu se explica...
Eh, Dumnezeu sa-l odihneasca...

Image



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 05, 2006 8:54 am 
Da, si eu am aceeasi parere de rau pt ca il urmaream si eu la fel ca toata lumea ingrozita dar si fascinata si plina de admiratie pentru curajul sau. E mare pacat ca a plecat pentru ca era unic :cry:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 06, 2006 7:24 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, asa este.
Pe Animal planeta mai erau emisiuni cu tot felul de personaje plecate in cautarea animalelor periculoase, insa nimani nu-ti insufla atat de bine dragostea pentru un animal care traieste in habitatul lui natural. Si eu eram fascinat si tot timpul ii spuneam "nebunul ala de pe animal planet", dar uite ca "nebunul" acesta a lasat urme adanci in constiinta mea si ori de cate ori voi vedea un animal periculos nu pot sa nu-mi amintesc de Steve Irwin si de celebra lui expresie "It`s so beautiful". Pe mine m-a invatat sa privesc altfel animalele...mai ales ca am o teribila frica de serpi si greata de broaste, mi-l amintesc cum ii lua de coada si cum gasea cele mai frumoasa cuvinte despre ei cand animalul steatea cu gura deschise sa-si verse tot veninul pt a se apara. Demonstratiile sale nu le-am vazut niciodata ca pe o lectie de vanatorism, ci ca o demonstratie de intelegere si superioritate, o demonstratie ca omul poate sa inteleaga si ca lupta dintre om si tot ceea ce are in jur se poate transforma in explorare.
Dumnezeu sa-l odihneasca!

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group