It is currently Tue Apr 16, 2024 8:45 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: solicitare astrograma
PostPosted: Wed Sep 06, 2006 12:53 pm 

Joined: Wed Sep 06, 2006 12:49 pm
Posts: 5
Buna ziua,
vin la dvs cu rugamintea de a-mi interpreta si mie astrograma: 10.08.1977, ora 15.45, Simleu Silvaniei.
M-ar intersa in mod deosebit casa si familia, cariera. De asemenea eventuale momente de cumpana.
Cu multumiri!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 7:45 pm 
Astrograma pentru Margareta:

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 4:41 pm 
Margareta este Leu cu ascendent in Sagetator.
Leul este semn de foc, masculin, fix.
Prin intermediul acestei zodii guvernata de Soare spiritul emana lumina si caldura. Reactiile sunt prompte, frenetice asemenea unui fulger prin care personalitatea se afirma spectaculos. Dorinta de cucerire devine certitudine in momentul in care s-a nascut (ea dorinta) pt ca vitalitatea si increderea in fortele proprii permit folosirea pe deplin a inteligentei si vointei. Zodia in sine asigura o soarta avantajoasa plina de stralucire desi uneori poate fi lipsita de substanta.
In orice caz obstacolele se aseaza in cale doar pt a fi spulberate :lol:.

Margareta spune lucrurilor pe nume fara teama si cu indrazneala ( aproape toate planetele in emisfera sud).
Ascendentul in Sagetator nu stiu cat de mult avantajeaza aici. As inclina sa cred ca acest ascendent vine sa accentueze mai mult partile negative ale Leului. Si anume dorinta de aventura poate duce la o rebeliune fara cauza si poate genera acordarea atentiei fata de forma si nu de fond. Ceea ce ar trebui sa fie flacara devine un foc de artificii.

Stelium in casa 7 si descendent in Gemeni indica instabilitatea si superficialitatea uniunilor care nu ofera chiar cea mai mare satisfactie. Luna si Jupiter care ar trebui sa ofere armonie, farmec si elevare prin casatorie sunt neaspectati. Deci pur si simplu nu contribuie, nu se exprima. Ramane Venus care ar asigura ceva de genul relatie afectuoasa si favorabila insa este afectata de Pluton si in felul acesta ea va iubi intr-un context frustrant si dureros desi pasional. Mult zbucium sufletesc si final nefericit, si nu lipsesc nici tradarile (Lilith).
Isi exprima agresiv nemultumirile pe care le resimte(Marte) iar dorinta aproape acuta de a avea un camin (Venus in Rac) va aduce alte oportunitati.
Raman insa avantajele materiale obtinute in urma oricarei uniuni sau asocieri (Soare si Saturn in casa VIII).

Si dorinta de afirmare in cariera si pe plan social este la fel de mare(Pluton), si va veni in urma unor compromisuri relationale sau a unor asocieri care esueaza.

-Guvernatorul casei 7 este in casa 9.
-Guvernatorul casei 9 este tot in 9.
-Cuspida casei 9 este in Fecioara, iar Mercur e in casa 9.
Toate acestea cumulate fac din strainatate un element care apare cu regularitate in viata ei. Parteneri straini, drumuri lungi si frecvente sau afaceri peste granita vor fi evenimente prezente.
Insa exista si pericolul unor afaceri inselatoare care in final se dovedesc a fi paguboase, desi initial pareau bune. Deci exista si stres mare in domeniul acesta deoarece Mercur face parte dintr-un careu in T cu Marte si Neptun.

NN in Balanta.
Tendinta spre independenta si afirmare ii vine din trecut (NS in Berbec), cand a avut realizari remarcabile. Iar acum ar dori cam acelasi lucru, insa de data aceasta trebuie mai intai sa ofere si abia apoi sa astepte ceva in schimb. Lucrul asta ii creaza anumite frustrari si are mereu senzatia ca ar merita mai mult, in special in sfera relatiilor. Ceea ce dauneaza relatiilor ei este dorinta prea mare de independenta si neacceptarea niciunei constrangeri. Acum trebuie sa realizeze armonia si sa tina cont de interesele celorlalti daca s-ar putea mai mult decat de ale ei. Si evident ca e foarte greu.

Lilith in conjunctie cu Marte---Intr-un manual de astrologie am intalnit o explicatie destul de comica pt acest aspect. Si anume: "ostilitate fata de barbati si tendinta de a-i castra si chinui". Oricum eu cred ca nu e adevarat :lol: :lol: :lol:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 11:20 am 

Joined: Wed Sep 06, 2006 12:49 pm
Posts: 5
Multumesc pentru interpretare. Putin am fost socata; chiar sa fiu atat de instabila si superficiala?! Poate superficiala...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 5:33 pm 
Margareta n-am avut nici cea mai mica intentie sa te sochez :oops:.
Quote:
Stelium in casa 7 si descendent in Gemeni indica instabilitatea si superficialitatea uniunilor

Din citatul de mai sus reiese ca eu ma refeream la uniuni si nu la tine. Adica evenimentele pe care iti este dat sa le experimentezi duc la situatii instabile. Atata tot. Sper ca nu te superi :)


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group