It is currently Sat Apr 20, 2024 2:17 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: analiza karmica
PostPosted: Thu Sep 07, 2006 10:25 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
:) o zi buna va doresc...,

m-ar interesa o interpretare karmica si tema sufletului ,
si ma simt penibil sa cer de la cineva sa-mi jertfeasca timpul si energia sa.
am cautat pe aici astrologi profesionisti..dar efectiv nu am gasit ..pe nimeni cu care sa fiu pe o unda...
de obicei spun numai lucruri generale pe care le stiu si eu din literatura.

caut acest lucru nu numai din curiozitate..binenteles care exista in fiecare om..am probleme acumulate de sanantate..
fac boli ciudate ..netipice..tumori..chisturi .medicii vor numai sa opereze..(am deja 7operatii )si asta de la virsta de trei luni (am fost sugar)...
asta se repeta..in termeni regulati mi se intimpla cite o nenorocire..
daca nu boala..sentimentala..sau pierdere financiara.
am impresia ca am un refuz interior al bucuriei..si as-i vrea sa inteleg de ce..
poate trebuie sa-mi corectezi coordinatele...
eu nu cred ca ne putem arde karma doar prin suferinta..ci si prin intelegere si iubire.

care sint domenile care trebuie corectate..cu cine si cu ce trebuie sa ma confrunt.
stiu ca am o karma familiala.care sint membrii de familie de la care am de invatat.?

simt in sufletul meu ca mai am o chemare...
daca este asa, as-i vrea sa ma pregatesc...
stiu ca am o bioenergie foarte mare.
interesant este ca isi face efect foarte pozitiv asupra celorlalti mai deloc la mine insusi.

multe intrebari :oops:

va multumesc la toti..
la cei care imi raspund si celor care m-au ascultat :oops: :)

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: analiza karmica
PostPosted: Thu Sep 07, 2006 10:27 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
laura

24.03.1966 ora 10:37 am Viseu de Sus /Romania


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 07, 2006 10:11 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 8:35 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Laura, eu nu sunt astrolog profesionist, insa referitor la bolile ciudate, una din explicatii este si pozitionarea lui Neptun in casa a VI-a, pozitie care iti poate afecta sanatatea, cu atat mai mult cu cat iti face cuadratura la Venus. Esti predispusa la maladii ciudate, posibil sa fie cauzate de execesele pe care le-ai putea face. Tie in mod special iti este indicat sa consulti mai multi doctori cand ai o problema mai serioasa de sanatate, pentru ca riscul unor confuzii este mare. Aceasta pozitionare arata si o posibila mediumitate, dar negativa, datorata lipsei de spiritualitate -Venus este in casa a IX-a, iar cuadratura pe care o face arata ca de aici poate veni greseala. Cuadratul pe care il face Jupiter la Chiron imi intareste aceasta convingere. Nu iti este permis sa oscilezi, daca vei cadea, la tine e posibil sa fie greu sau imposibil sa te ridici. Fereste-te de haos, de excese si de autoindulgenta. Ai si aspecte bune (Chiron trigon Neptun, Venus trigon Jupiter), care arata ca esti un om deosebit si generos, depinde numai de tine sa depasesti aspectele negative.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 11:13 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
marta :)

Quote:
Aceasta pozitionare arata si o posibila mediumitate, dar negativa, datorata lipsei de spiritualitate -Venus este in casa a IX-a, iar cuadratura pe care o face arata ca de aici poate veni greseala.


venus in casa IX = lipsa de spiritualitate

ceva nou pentru mine :?
cel putin nu ma vad asa... nu ma duc la biserica (dar am prieteni preoti )
dar sint un om credincios..cel putin incerc sa traiesc credinta si nu numai sa ma laud numai cu ea...
venusul in varsator ma facut, sa am (de copil ) sentimentul ca toti sint fratii mei..si imparteam totul cu toti copii de pe strada (mama cita baie am luat pentru asta :lol: )

multumesc mult

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 2:30 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Laura, este foarte bine daca ai constientizat aceste lucruri...astrograma ta arata pericolul care ar fi fost daca nu gandeai asa- probleme grave de sanatate si chiar si in viata sentimentala- Venus inseamna pana la urma iubire. Adica in momentul in care te abati de la reguli, esti taxata in acest fel.
Iti urez numai bine.

Marta


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 2:56 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
multumesc marta :)


laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 5:40 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Saturn in Pesti conjunct cu Kiron este un factor corector prea drastic, serios si puternic, pentru maineastamparatul Soare in Berbec, ce incearca sa si-l atraga de partea sa pe Mercur retrograd din Pesti. Mercurul cateodata gandeste, simte, intelege, se pleaca in fata intelepciunii Saturniene, cateodata oboseste de atata gandire, incepe sa traga chiulul, fiind ademenit de zarva pe care o face toata ceata de copii din Bebec. Conjunctia Marte, Soare, Mercur, Kiron, Saturn, arata ca si cum fie niste copii de 5 ani si-ar lua bunicii reumatici sa joace tontoroiul, fie bunicii i-ar pune pe nepotii lor sa le asculte sau sa le rezolve poverile cu care s-au pricopsit o viata intreaga.
Luna (instinctele tale) in Berbec detasata de acest tablou are impulsul libertatii si nu-si doreste, interior vorbind, o impovarare. Vrea sa faca totul de capul ei. Este sora mai mare a copiilor cei mici, insa nu este nici ea suficient de matura sa-si poarte de grija. Cu toate astea este obligata. Bunicii ar vrea sa isi fereasca nepotii de greseli si de consecintele lor, invatandu-i cum sa nu le repete greselile, insa acestia nu ii asculta, pana nu trec si ei prin experientele lor personale.
Luna, sora mai mare, s-a imprietenit cu o fata periculoasa (Lilith la 29 grade in Varsator, pe casa a IX). Desi prietena ei a trecut prin multe incercari, fiind prea indrazneata, prea lipsita de simtul moralitatii si prea nepasatoare cu cei din jurul sau, Luna se simte puternic atrasa de frumusetea, farmecul si liberatea prietenei sale. Ar putea sa ramana detasata de greselile lui Lilith, insa Luna nu poate rezista ispitei puternice de a o insoti in escapadele sale. Genul de greseli in care Lilith o ademeneste sunt acelea care ii marcheaza puternic karma si destinul (Lilith cuadratura NN).
Luna fiind singura in putere din toata familia, pentru ca fratiorii ei sunt prea mici, parintii i-au parasit si buncii sunt prea batrani sa mai faca ceva, ar trebui sa munceasca si sa-i ajute pe toti (Luna in Berbec pe casa a IX-a-putere, independenta materiala -casa a II de la a X-a, ajutor oferit, dar si naivitate si dependenta de prieteni). Mandra de prietena ei, aceasta o invita pe Lilith in sanul familiei, unde cei mici sunt fascinati si influentati de ea, iar batranii o privesc ingrijorati, presimtind urmari nefaste. O roaga cu cerul si cu pamantul sa renunte la prietenia ei si ii spun tot felul de povesti care sa o faca sa priveasca mai lucida situatia.
In scurt timp Lilith o atrage pe Luna si comit impreuna un fapt ilegal cu consecite nefaste pentru mai multe persoane care raman fara ocupatie. O razbunare, o distrugere impotriva unei persoane puternice, care avea mai multi subordonati si care din pacate raman pe drumuri. La fel si familia Lunii (AS in Rac-responsabilitate sporita fata de membrii familiei), insa totul pare sa fie prea tarziu.
Luna se pune rau cu justitia, insa oamenii legii si dau o pedeapsa usoara (Venus de pe casa a IX-a), pentru ca nu ar fi avut cine sa aiba grija de copii si de bunici. Luna nu prea intelege insa nimic din toata aceasta intamplare, ba chiar ramane cu iluzia (Venus cuadratura de le Neptun), ca e norocoasa si ca "ia uite ce usor am scapat!"

Insa au mai ramas multe de platit si desi nu poti fi inchis intr-o viata pentru greselile din alta viata, exista tot soiul de penitente care pot tine locul de inchisoare. (NN in XII si in Taur arata rabdarea cu care trebuie sa le treci pe toate in aceasta viata, chiar daca nu le intelegi).

Intr-adevar ai capacitati bioterapeutice (Jupiter in XII si pe Gemeni- har de vindecare prin brate, palme, vorbire). Kiron/Saturn in Pesti pe casa a X-a arata un rol social major si inclinatia catre meserii grele, cu responsabilitati mari sau rezovarea unor probleme limita, acolo unde nu se mai acorda nici o sansa. In momentul in care ai fost pusa in situatia unei operatii, trebuia sa iti descoperi forta propriei vindecari sau sa gasesti un subterfugiu intr-o terapie non invaziva. Eu am scapat/fugit de trei ori de cutit si s-au intamplat ulterior doua miracole si o situatie alternativa la una dintre operatii. Am simtit de fiecare data ca ma intaresc, ca devin mai puternica si ca Dumnezeu imi arata mereu alte cai. Daca m-as fi lasat taiata, m-as fi considerat slaba, naiva si manipulata. Stii si faci multe lucruri, insa de multe ori problemele esentiale le tratezi cu superficialitate (axa Gemeni-Sagetator interceptata pe axa VI-XII) sau cu impulsivitatea Berbecului. Ar trebui sa fii un om cu performante de care sa fii mandra, dar cu care sa nu te lauzi, adica sa faci totul ca si cum ai fi numai tu cu Dumnezeu. Cand ai sa faci tot ceea ce ti-ai propus si ai sa iti folosesti toata zestrea astrala care ti s-a daruit, poate tot ai sa mai suferi putin, dar asta se va intampla doar ca sa nu mai ai niciodata senzatia ca poti scapa usor si ca o iei de la capat cu alte fleacuri, pentru ca bunicul Saturn vrea sa te fereasca sau sa iti corecteze orice greseala, in asa fel incat totul sa te mentina intr-un echilibru spiritual, fie ca vrei, fie ca nu vrei, cu mintea ta de pe pamant.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 08, 2006 11:55 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
draga witch,
mai intii tin sa-ti multumesc din inima pentru pentru ajutorul acordat :)

este extrem de interesanta interpretarea ta..si am gasit multe paralele in viata mea.
in primul rind mi-a lipsit copilaria care a fost impovorata cu prea multa raspundere.
din cauza imprejurarilori am trebuit sa o cresc pe sora mea (eu aveam 12 ani...si de la 21 de ani am crescut fratii fostului meu sot ). Pe baietii mei (trei :D ) i-am crescut singura.
ii iubesc pe toti ca ochii din cap si ii multumesc lui dumnezeu pentru experienta asta, care sigur nu a fost usoara dar satisfacatoare caci mi-a umplut sufletul de iubire.

ce priveste operatile:
dumnezeu ma ajutat sa gasesc o cale (chiar daca nu credeti..aici pe forum :D )
am primit un sfat care ma scapat de cutit..asta sa intimplat in ianuarie, anul acesta.


Quote:
Stii si faci multe lucruri, insa de multe ori problemele esentiale le tratezi cu superficialitate (axa Gemeni-Sagetator interceptata pe axa VI-XII) sau cu impulsivitatea Berbecului


da ..acesta este un punct slab la mine...mai ales cind ma simt epuizata :oops:

Quote:
Intr-adevar ai capacitati bioterapeutice (Jupiter in XII si pe Gemeni- har de vindecare prin brate, palme, vorbire). Kiron/Saturn in Pesti pe casa a X-a arata un rol social major si inclinatia catre meserii grele, cu responsabilitati mari sau rezovarea unor probleme limita, acolo unde nu se mai acorda nici o sansa


nici nu iti dai seama cit de exact ai raspuns la intrebarea ce priveste tema sufletului :!:
prietenul meu sa imbolnavit de cancer. ma preocupat mult tema asta.
si am ajuns sa vizitez un hospitz (spital de muribunzi) acolo ajung oameni cind la spitaluri nu le mai dau nici o sansa.
se duc acolo sa moara. ma impresionat foarte mult atmosfera aia. si am simtit un impuls de fericire in suflet.
acolo muncesc oameni speciali..medici..asistente..surori.. fara plata.
ajuta oamenii sa moara cu demnitate si fara frica.
la asta m-am gindit cind am zis ca vreau sa ma pregatesc... vreau sa incep sa invat medicina.
copii mei sint deja marisori..si cind nu vor mai avea atita nevoie de mine as dori sa lucrez acolo.

Quote:
poate tot ai sa mai suferi putin, dar asta se va intampla doar ca sa nu mai ai niciodata senzatia ca poti scapa usor si ca o iei de la capat cu alte fleacuri, pentru ca bunicul Saturn vrea sa te fereasca sau sa iti corecteze orice greseala, in asa fel incat totul sa te mentina intr-un echilibru spiritual, fie ca vrei, fie ca nu vrei, cu mintea ta de pe pamant.


am sa incerc sa-i multumesc bunicului saturn pentru grija lui :oops:

totusi mai am o intrebare :
se vede in astrograma care sint membri de familia la care am o datorie karmica?

inca o data...nu pot decit sa-ti multumesc

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 09, 2006 8:35 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Careul mobil in T format din:
-conjunctia Uranus/Pluton retrograde Fecioara casa a IV-a a maternitatii impuse, obligatorii, neasteptate, anevoioase, de sacrificiu face din tine o mama sociala, dar neintrebata, fara drept de alegere. E bine ca ai trei copii si ai avut grija si de altii. Sa-ti traiasca si sa fie sanatosi. Datoria este fata de ei si fata de mamele celorlalti pe care i-ai crescut.
-conjunctia Saturn/Kiron Pesti casa a X-a reprezinta intentia ta de a controla ce ai crescut si opozitia de pe casa a IV-a, nu te fereste de dezamagiri din partea acelora fata de care ai datoriile karmice
-Jupiter in Gemeni casa a XII-a arata puterea binefacerii tale si asigurarea ca nu gresesti ocupandu-te de acele persoane pana la varsta adolescentei, insa prezinta si o posibila alta cale pentru tine, in care puteai de exemplu sa fii un fel de invatator sau profesor al unor copii sau adolescenti aflati in situatii speciale de detentie, internare in case de corectie sau cu probleme diverse de sanatate, cum ar fi exemplul dat la un alt topic, al fetitei cu autism.

DAR, acest careu in T fiind mobil, nu esti intotdeauna convinsa de aceasta cale a ta si dezamagirile te trimit in cealalta extrema a ta, a persoanei care se mai si satura de toata aceasta corvoada si continua sa se intrebe daca e bine sau rau ce face.

Datoria ta karmica este intai de toate legata de parinti (mama, tata), sot prin guvernatorul casei mariajului Saturn in pozitia sa speciala, fata de copii datorita AS in Rac. In treburile celorlalte rude nu te bagi decat daca esti rugata. De aceea se si numesc rude de gradul I, II, III samd. Datoria familiala este impusa, datoria sociala ti-o poti alege singura, cu toate ca puteau in trecut aparea dificultati legate de alegerea studiilor superioare, fie din lipsa de inspiratie, fie din pregatire slaba, fie datorita unor conditii impuse la vremea respectiva. Insa sunt sigura ca asta se putea rezolva ulterior.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 10, 2006 12:25 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
:) multumesc witch..,

o ultima intrebare..promit :oops:

in tema compusa reprezinta saturn in casa si zodie, relatia karmica ?

de exemplu cu mama il am pe saturn in casa 12 in taur,(conj.-luna, quadrat-jupiter,quadrat-pluto, sextil venus)

cu unul din fii mei in casa 12 in varsator,(quadrat cu soarele,trigon- pluto, sextil- luna,sextil- neptun)

fata de aceste doua persoane m-am simit intotdeauna cel mai vulnerabil..



laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 10, 2006 1:06 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Saturn compus pe casa a XII-a presupune o legatura karmica foarte stransa intre doi oameni, insa tot atatea dificultati de depasit in relatie. Intre doi soti Saturn compus in XII inseamna ca unul distruge si altul construieste, relatia nu este niciodata sigura si mereu traverseaza situatii limita. Unul dintre ei se poate considera sacrificat. Saturn creeaza prapastii de intelegere, dar legaturile karmice si energetice sunt deosebit de intense. Sentimentele insa se racesc usor. Desi relatia avanseaza greoi, este totusi o relatie de durata. Explicatia? casa a XII-a este casa de final, iar Saturn este incetinitorul. Asadar finalul vine greu, incetinit, viata lunga a cuplului fiind prelungita. Problemele acestora pot fi insa create nu neaparat de relatia dintre ei, ci si de situatii din afara cuplului boala, razboi, deplasari, detentie etc.
In Taur aduce o raceala afectiva si dificultati materiale, insa este posibil ca pe mama sa o multumesti creandu-i un confort material de care are nevoie.
In Varsator, fiul tau alearga prea tare, pentru ca tu sa ii poti prinde din urma conceptiile despre viata. Ai mereu nevoie de readaptare, relatia fiind obositoare.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 10, 2006 1:44 pm 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
:)

multumesc witch..

din pacate nu gasesc aici emoticons cu "pupicuri" :P

laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: pentru witch
PostPosted: Fri Sep 29, 2006 11:51 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
:) hallo witch,

stiu ca nu e bine sa incepi o propozitie asa:

dar am o problema :lol:

mi-am rectificat ora de nastere( nu eu binenteles ) si am ajuns in loc de 10:37 , la ora 11:51

am vazut ca planetele si-au schimbat acum casele:
acum este venus in casa VIII, Saturn IX, luna X, neptun V, pluto/uranus III

as-i dori sa stiuce se schimba in analiza karmica :oops:

:? nu vreau sa fiu obositoare..
doar cind o sa ai putin timp.. :wink:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 14 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group