It is currently Wed Apr 17, 2024 12:15 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: in ce directie sa ma indrept?
PostPosted: Mon Sep 11, 2006 10:25 pm 

Joined: Mon Sep 11, 2006 10:02 pm
Posts: 1
As dori ,daca se poate,sa-mi faceti o analiza a hartii mele natale si o analiza Karmica. Datele mele sunt:02.07.1976, Bucuresti,intre 14.30-15.30(nu stiu exact ora si precizez ca m-am nascut prin cezariana). Stiu ca fiecare are un "rol" in aceasta viata si as vrea sa stiu care este al meu. Multumesc mult anticipat. O seara buna tururor!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 17, 2006 6:11 pm 
Astrograma pentru teia:

Image


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 18, 2006 7:25 pm 
Teia este Rac cu ascendent in Scorpion. Racul este semn feminin, de apa, cardinal. Natura este intuitiva, interiorizata si schimbatoare, asemanatoare unei miscari de revenire si retragere care alterneaza asemenea tumultului unei ape. La raci exista capacitatea de a recepta situatiile exterioare, simtind. Pentru ca 'ei simt' cu usurinta si astfel se creaza o dependenta pentru stabilitate prin oferirea unei iubiri protectoare.

Are o personalitate optimista, chiar exaltata uneori, sociabila si care spune fara prea mari ocolisuri ceea ce gandeste (aproape toate planetele sunt in emisfera sud.

Ascendentul in Scorpion vine sa accentueze senzitivitatea si poate canaliza capacitatea de a simti spre latura erotica, insa este dornica deopotriva de afectiune impartasita.
Luna in Fecioara si casa 10 ii confera impulsul de a se oferi sa acorde ajutor. Reuseste sa mentina in echilibru sentimentele care nu se vor manifesta decat prin prisma analizei fiind supuse un pic si ratiunii.
Isi impune uneori cam agresiv punctul de vedere. Iar ca subordonat, este unul dificil de tinut in frau, insa cu toate acestea colectivul in care lucreaza nu se va supara datorita unui magnetism fermecator oferit de Marte in Leu si casa 10, asa incat poate alege sa faca ce doreste fara sa tina cont de ceilalti, iar acest lucru va fi acceptat. Se foloseste in acelasi timp si de capacitatile mari de comunicare si de abilitatea de a clarifica toate problemele ce se pot ivi (Mercur in Gemeni), intr-un mod convingator si acceptat.

Venus in casa 9 si Rac, vine sa intareasca atractia pentru viata de familie care are mari sanse de fericire conjugala (Jupiter in 7).

Cariera stralucita nu prea are sanse mari de izbanda (guvernatorul MC este in casa VIII), insa i s-ar potrivi avocatura , domeniul politic chiar, insa nu pe post de lider, sau orice ar putea sa implice convingerea unui auditoriu.
Pentru a-si sustine punctele de vedere poate sa apeleze la un cortegiu intreg de mijloace, interesul primordial fiind dorinta de a-i convinge pe ceilalti cu orice pret fara sa conteze prea mult daca ea insasi crede cu adevarat in cauza pe care o sustine. (Saturn in Leu si casa 9).

Soare in Rac si Jupiter in Taur si casa 7 vor determina dorinta de a asigura bunastarea caminului propriu. Va prefera sa-si asigure lui si familiei o viata lipsita de griji si fara lipsuri in detrimentul afirmarii pe scena publica. Nu are dorinta de a risca (de altfel daca ar face-o ar pierde) si va prefera realizari medii dar sigure.

Aceasta tendinta ii vine din existentele trecute (NS in Taur) cand a dus o viata imbelsugata, insa teama de risc si dorinta de a acumula cat mai multe bunuri materiale au impiedicat-o sa se dezvolte spiritual. Acum este posibil sa fie nevoita sa-si schimbe modul de viata de mai multe ori, tocmai pentru ca la un moment dat trebuie sa se produca acel declic care o va determina sa se indrepte catre valorile spirituale. NN in Scorpion o va purta mereu spre o transformare continua care ar trebui sa fie ascendenta, astfel incat atunci cand ceva moare, renasterea sa fie pe o treapta superioara.


  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group