It is currently Fri Mar 29, 2024 1:25 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: un sfat
PostPosted: Thu Sep 14, 2006 11:37 pm 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
va rog mult, cine poate, cine are timp sa arunce un ochi pe astrograma fostului meu sot.. vrea sa plece la New York foarte curand, pentru cateva luni.. si pentru ca INTOTDEAUNA cand a plecat din tzara a intrat numai in belele (a pierdut bani sau prieteni sau si una si alta, s-a rasturnat cu masina) si pentru ca este cel mai nehotarat om din lume, as vrea sa-l ajut cu un sfat... are rost sa faca acest drum sau mai bine-si vede de treaba?

multumesc.


Image



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 15, 2006 12:28 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Mai bine sa-si vada de treaba. Acum este mai rau ca oricand.
Este foarte curios. El ar fi trebuit sa inteleaga asta pana acum. Are un soi de superficialitate in a descifra indiciile din viata sa.
Sa-ti explic astrologic. Luna guvernatoarea casei calatoriilor se afla ea in Sagetator (strainatatea) insa realizeaza cuadratura cu Soare/Pluton/Uranus provocand devitalizare in momentul in care el incepe o calatorie. Aceasta devitalizare nu se manifesta neaparat asupra lui, ci poate sa se manifeste energetic negativ asupra obiectelor ce-l inconjoara sau il insotesc. Poate pleca chiar si in concediu, si cum trece granita, masina nu mai merge, inexplicabil. Soare/Pluton/Uranus sunt in Fecioara si presupun piedici. Careul in T in care intra si Kiron, face ca pe masura ce sotul tau nu intelege mesajele, avertizarile sa devina din ce in ce mai dure.
Daca el are NN in casa a VIII-a si are parte de accidente, inseamna ca nu este de vina numai opozitia de la Lilith in Sagetator sau conjunctia sa cu NS, care ilustreaza datorii materiale,financiare fata de prieteni sau cunostinte de care el a "fugit departe" si s-a ascuns cat se poate de bine in existenta anterioara, respectiv in strainatate, ci si faptul ca si in aceasta viata greseste si intarzie sa vada calea cea dreapta.
Venus de pe casa strainatatii este o iluzie, pentru ca el guverneaza casa a XII-a a incercarilor si a eliberarilor karmice, ii cuadrateaza AS in Scorpion ceea ce presupune scadenta iminenta, plus plata dobanzilor, iar Marte in Rac pe casa a IX-a nu este bun decat in privinta explorarii spirituale a sufletului sau.
Din pacate Luna in Sagetator pe casa a II-a il face atasat de aventurile sale legate de strainatate, si nu vede alta cale de a merge acolo, deoarece simte impulsuri puternice. Poate ca omul chiar vrea sa-si traiasca penitentele, cine stie.

Vezi ca el nici aici nu gaseste neaparat liniste, dar asta este pentru ca acele calatorii pe care le are de facut sunt intai de toate in sfera spiritualului, unde isi poate arde karma constient prin intelegerea legaturilor karmice pe care le are cu diversi indivizi, si abia apoi poate calatori, aproximativ fara incidente majore. Neplacerile pot ramane, insa absolut minore. Acum Pluton ce tranziteaza NS/Lilith, mi se pare sincer absolut periculos, cu atat mai mult cu cat Pluton cuadrateaza Soarele si Uranus in tranzit cuadrateaza Luna. Elementele vitale sunt amenintate. Uranus, guv. casei a IV, mi se pare ca prevesteste ceva probleme cu avionul sau karma colectiva in strainatate cuadratand Luna guvernatoarea strainatatii, caci el are 42 de ani si Uranus face jumatate de cerc, aflandu-se in opozitie cu Uranusul natal.

Daca are vreo datorie financiara sa si-o plateasca. Daca face ceva ilegal, sa nu mai faca. Daca a facut vreo magarie in adolescenta sa faca un canon sau sa faca o donatie. Ajuta-l putin pe calea spiritualitatii. Momentan nici daca s-ar hotari sa plece in Tibet nu cred ca i-ar fi de foarte bun augur. Daca va vrea sa mai paraseasca acest teritoriu, s-o faca cu lectiile invatate.

Daca nu intelege, leaga-l de calorifer sau da-i foc la pasaport. Parerea mea.


Last edited by witch on Fri Sep 15, 2006 10:34 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 15, 2006 10:05 am 

Joined: Sun Jul 31, 2005 1:01 pm
Posts: 193
Location: München
Quote:
witch:Daca nu intelege, leaga-l de calorifer sau da-i foc la pasaport. Parerea mea.


:lol: esti tare simpatica


ma impresioneaza tot mai mult cit ne poate ajuta astrologia in viata.
cit de util poate fi, sa stim cu ce am gresit si unde avem de invatat..


laura


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 15, 2006 10:14 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Multzumesc mult Witch... Da, este o combinatzie de extreme in el.. este ori foarte rau ori foarte bun, ori foarte sensibil ori de neinduplecat... In ceea ce priveste viatza lui.. "I love truble" ar fi ideea generala... totzi utili, nimeni indispensabil.. daca simte mirosul banilor nu mai conteaza nimic, adrenalina provocata de ilegalitate il face sa se simta barbat, nu are stare, nu-si gaseste locul, multzumirea nicicand, nu poate functiona in nici un cadru organizat ... iar strainatatea i-a adus intotdeauna numai necazuri... Sper sa se tzina departe de data asta..



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group