It is currently Fri Apr 19, 2024 4:19 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Tranzite Noduri lunare
PostPosted: Tue Sep 19, 2006 7:13 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Ce schimbari poate sa aduca NN peste NS natal in pesti in casa I si NS peste NN natal in fecioara in casa VII :?:


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Sep 20, 2006 9:45 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Atunci cand NN tranziteaza NS natal si invers, pentru persoana in cauza va fi o perioada in care viata ia o intorsatura implicand intr-un mod mai accentuat casele in care se realizeaza acest aspect. De asemenea NS natal ar trebui sa fie bine stapanit astfel incat individul sa se poata concentra pe NN; se stie ca o planeta incorect utilizata va avea efect in casa opusa.
Acest aspect se formeaza la 9, 28, 47, 65 si 84 ani. Personal, am trait acest tranzit si pot spune ca viata mi s-a schimbat complet: incepand cu locul de munca, spatiul de locuit, statut marital pana si aspectul fizic.
Iti doresc sa-l treci cu bine si sa faci cele mai bune alegeri pentru tine.

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 21, 2006 2:06 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Multumesc Ina pentru raspuns . Acest tranzit este pentru o prietena de-a mea, care a facut schimbari majore in viata ei inca de anul trecut ; aceste schimbari in viata ei s-au dovedit a fi destul de proaste in sensul ca s-a imbolnavit , a ajuns intr-un colaps financiar, iar la servici toata lumea o cam ocoleste.
Inteleg din ce-ai scris tu ca acum urmeaza sa-si schimbe din nou drumul in viata?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 21, 2006 2:30 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Pai... tranzitul nodurilor se realizeaza destul de lent deci schimbarile nu se fac peste noapte, acum depinde si de ea ce alegeri face si ce alte planete mai sunt implicate ( vezi Saturn la aprox 28 ani ).

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 21, 2006 5:20 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Am citit ca atunci cand NS tranziteaza pozitia NN natal (si invers) va fi o perioada de turnura in viata persoanei respective, fiind accentuate casele in care se situeaza nodurile lunare, deci aceasta prietena a mea va fi nevoita sa -si faca altfel viata?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 30, 2006 7:37 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Revin cu o intrebare referitoare la NN in miscare directa; am citit ca aceste perioade sunt privite ca aducatoare de ghinion,sunt privite ca perioade nefaste.
Atunci cand la nastere o persoana are NN direct inseamna ca va trai vesnic intr-o stare de confuzie?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 3:02 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Adria, uite aici gasesti ce te intereseaza.

http://astro.coser.ro/phpBB2/viewtopic. ... a363a29778


Ina.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 6:29 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Multumesc Ina.
De cand citesc si incerc sa inteleg astrologia care ma atrage ca un magnet , am inceput sa studiez hartile natale la cei cat de cat apropiati mie.
Ce m-a surprins a fost ca la doua persoane dragi mie pe care le acceptam cu toate rautatile lor , chiar daca in aparenta ei par
'painea lui Dumnezeu" au NN in mers direct.
Am constatat ca aceste persoane sunt egoiste, indecise, neincreazatoare, in cautare mereu de un anumit gen de confort care sa le confirme ca totul va fi bine.
Sunt genul de persoane care pentru a le fie lor "bine" sunt in stare de orice.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 01, 2006 9:42 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
ADRIA wrote:
Am constatat ca aceste persoane sunt egoiste, indecise, neincreazatoare, in cautare mereu de un anumit gen de confort care sa le confirme ca totul va fi bine.
Sunt genul de persoane care pentru a le fie lor "bine" sunt in stare de orice.


Adria, cred ca alta este cauza pentru care persoanele de care vorbesti sunt asa cum le prezinti, si nu mersul direct aa NN :roll: . Spun asta deoarece cunosc al naiba de bine o asemenea persoana si nu se incadreaza absolut deloc in ceea ce spui tu!


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group