It is currently Fri Mar 29, 2024 4:09 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Lilith si Nodul Sud conjuncte si in tranzit
PostPosted: Thu Sep 21, 2006 4:12 pm 

Joined: Tue Sep 19, 2006 6:32 pm
Posts: 11
Bun gasit la toata lumea!
As vrea sa ma ajutati intr-o problema. Eu nu ma pricep sa interpretez foarte bine tranzitele, asa ca va intreb ce semnificatie are Lilith care tocmai se pregateste sa paraseasca C10 si sa intre in C11 si, totodata, conjuncta cu Nodul Sud in tranzit.

Va intreb pentru ca mi s-a ivit ocazia pe neasteptate sa dau un interviu pentru schimbarea locului de munca - maine, 22 septembrie, intre orele 9 - 12.
Ideea este ca nu as vrea sa-mi fac iluzii. Job-ul pe care il am in prezent nu imi ofera satisfactii materiale (salariul este mic), dar este foarte sigur, ceea ce pentru mine conteaza foarte mult ( am crucea formata din AS-DS/FC-MS pe semne fixe).

Datele mele sunt 14 februarie 1977, ora 12,20 am, Barlad.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Lilith si Nodul Sud conjuncte si in tranzit
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 8:15 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Lilith in tranzit prin casa X, am mai spus asta, este inainte de toate semn de scandal public de insertie intr-un loc periculos, de agresiune sau autoagresiune impotriva unei moralitati solide, stabile, traditionale. Daca succesul tau este determinat de Lilith in X atunci noul post este o tentatie si va fi o grea incercare pentru tine, daca nu atunci vor exista piedici care vor face in asa fe incat succesul tau sa fie pervertit, apreciat gresit sau minimalizat.
Tema ta indica aceasta perioada ca o oportunitate, o deschidere multipla ... ai multe ganduri, iti vine sa incerci in toate locurile, dar nu stii ce sa alegi. Lilit pe X iti tulbur alegerea si mai ales intuitia si simtul tau practic. Intotdeauna ai fost sigura pe tine si ti-ai controlat emotiile, acum te iau fricile si indoielie ca a trecut o perioada favorabila pe care nu ai putut sa o valorifici. NS intra in X si ori te vei intoarce la ceea ce ai mai lucrat ori vin cu intarziere solutii... Gandeste-te ca va trebuie sa faci un compromis, unul mic dar greu pentru tine... de a sta in prezenta unor oameni de conditie morala inferioara tie cu care chiar sa lucrezi sa colaborezi... si trebuie sa-ti mai temperezi din usurinta cu care ii broschezi verbal pe cei din jur... Tu nu prea trebuie sa te joci cu destinul si faptul ca esti usor remarcata si apreciata te induce in eroare. Se intampla asta pentru nu prea indraznesc multi sa-ti opuna frontal rezistenta... si ti se cam spune ceea ce vrei sa auzi. Nu te lua dupa aprente... daca iti vei diminua curajul acesta nerafinat vei gasi in jurul tau exact sinceritatea de care ai nevoie pentru a reusi. Pana atunci devii victima propriei puterii.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Lilith si Nodul Sud conjuncte si in tranzit
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 3:37 pm 

Joined: Tue Sep 19, 2006 6:32 pm
Posts: 11
Coser, iti multumesc pentru raspunsul tau, care m-a pus pe ganduri, mai ales partea finala.

coser wrote:
Daca succesul tau este determinat de Lilith in X atunci noul post este o tentatie si va fi o grea incercare pentru tine, daca nu atunci vor exista piedici care vor face in asa fe incat succesul tau sa fie pervertit, apreciat gresit sau minimalizat.

Intr-adevar, am ales sa raman pe pozitie, ,,sa nu dau vrabia din mana pe cioara de pe gard", daca se poate spune asa.

Quote:
NS intra in X si ori te vei intoarce la ceea ce ai mai lucrat ori vin cu intarziere solutii...
.... urmeaza sa ma intorc la serviciu, desi nu imi place dar trebuie sa o fac (acum inca sunt in concediu de crestere copil). E vorba de acel compromis de care spuneai , de micile rautati, rivalitati si carcoteli de la locul de munca.

Quote:
Tema ta indica aceasta perioada ca o oportunitate, o deschidere multipla ... ai multe ganduri, iti vine sa incerci in toate locurile, dar nu stii ce sa alegi. Lilit pe X iti tulbur alegerea si mai ales intuitia si simtul tau practic. Intotdeauna ai fost sigura pe tine si ti-ai controlat emotiile, acum te iau fricile si indoielie ca a trecut o perioada favorabila pe care nu ai putut sa o valorifici.
Adevarat!

Am inceput sa studiez astrologia abia in vara asta, un domeniu de care am fost atrasa mai demult, dar nu m-am aplecat suficient asupra lui. Cred ca Uranus in tranzit in trigon cu Uranus natal conjunct cu Ascendentul (in Scorpion) m-a facut sa iau decizia aceasta - daca gresesc te rog sa ma corectezi, ca sunt o incepatoare. Ideea e ca am unele mustrari de constiinta ca nu am inceput mai demult si ca a trecut timpul pe langa mine, ca am irosit aproape 2 ani cat am stat acasa cu copilul.

Dar as vrea sa revin la ultimele tale afirmatii.
Quote:
... si trebuie sa-ti mai temperezi din usurinta cu care ii broschezi verbal pe cei din jur... Tu nu prea trebuie sa te joci cu destinul si faptul ca esti usor remarcata si apreciata te induce in eroare. Se intampla asta pentru nu prea indraznesc multi sa-ti opuna frontal rezistenta... si ti se cam spune ceea ce vrei sa auzi. Nu te lua dupa aprente... daca iti vei diminua curajul acesta nerafinat vei gasi in jurul tau exact sinceritatea de care ai nevoie pentru a reusi. Pana atunci devii victima propriei puterii.

E vorba de conjunctia Mercur-Marte in Varsator, C3? si opozitia Pluton-Venus? Te intreb ca un invatacel, pentru ca tot ce mi-ai spus e foarte adevarat.[/quote]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Lilith si Nodul Sud conjuncte si in tranzit
PostPosted: Sun Sep 24, 2006 9:17 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
lori99ursu wrote:
E vorba de conjunctia Mercur-Marte in Varsator, C3? si opozitia Pluton-Venus? Te intreb ca un invatacel, pentru ca tot ce mi-ai spus e foarte adevarat.


Da si de faptul ca ai un Venus in Berbec, pozitie delicata in opozitia cu PLuton...
... si, evident, de tema in ansamblu...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group