It is currently Fri Apr 19, 2024 10:05 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: 2 astrograme
PostPosted: Fri Sep 22, 2006 2:09 pm 
User avatar

Joined: Thu Dec 01, 2005 1:24 am
Posts: 111
Location: Nexus Polaris
alta dilema....:lol:;este vorba de astrogramele unui amic unde marea problema e ora nasterii.erau 2 variante :10 dimineata si 8 seara;dar dupa trutinare au iesit orele 10:03 ,respectiv 9:11 pm...si acum chiar nu stiu care i se potriveste..as inclina spre cea cu ascendentul in leu si ce aspecte implica (neglijare mare din partea familiei si probleme imense intr-un trecut dureros,fire sensibila,persoana efeminata,e bolnav de ulcer,si el fizic aduce cu j.depp in tinerete care are si el AC in leu);cea de-a doua chiar ma incetoseaza cu saturn,uranus si neptun retrograde pe casa 1........ :? ce sa fac?:?: data e 19 mai '88.oras=galati ...nu stiu care ora e aceea buna.... :o



_________________
Image
"Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience...Kick the sh** out of him instead!!!"
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: 2 astrograme
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 7:46 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Este clar, ascendentul in rac si Luna in casa XII... Marte in VIII... Conflict pe latura feminina, femeile sunt o sursa de conflict in viata lui ... sufera pentru ca idealizeaza viata intr-un mod tragic si penibil. Cu marte in varsator si mercul in gemeni el trebuie sa fie un personaj puternic si indaznet, fermecator si harnic, dar satun retrograd care i se opune lui venus abia intrata in Rac ii aduce o placeri triste si bucurii traite in izolare. Firea lui este cea mai mare capcana pentru evolutia lui. Cu Pluton in IV si Lilith in II cu Jupiter pe semn feminin ce se opune lui Pluton din IV si Venus si Luna in rac pe XII el chiar are nevoie sa lupte cu viata lui... Tot ceea ce este jurul sau nu-l atrage si toate curiozitatile lui par construite impotriva stilului sau de viata. Da, chiar asa este cu Marte in varsator pe VIII tot ceea ce-l intereseaza ii creaza probleme, dar asta este si ideea... el trebuie sa lupte pentru viata sa mai mult decat altii, acesta este scopul sau... si, evident, sa nu uitam NN in IX - autoeducatia, moralitate, valorile superioare... dar ce ne facem ca regentul karmic de nord - neptun - se opune, din casa VI, lunii si leaga pierderile sale de vitalitate de o neimplinire afectiva ce provoaca mai mult mila decat compasiune sau dorinta de a-l ajuta.
Ii va fi bine cand nu se va mai hrani cu tragedia vietii de zi cu zi.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 25, 2006 3:45 am 

Joined: Wed Aug 09, 2006 6:47 am
Posts: 23
Coser, scuze ca te intreb, dar cumva scriitorul tau preferat este Bacovia?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 25, 2006 6:47 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu, Carlos Castaneda



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group