It is currently Tue Apr 16, 2024 7:10 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma mea
PostPosted: Sat Sep 23, 2006 9:12 pm 

Joined: Sat Sep 23, 2006 8:04 pm
Posts: 4
Location: bucharest
buna seara,

cautind in seara asta pe net previziuni astrologice pentru anul in curs am dat peste acest forum si am ramas impresionata de comunitatea voastra.

as dori sa-mi faceti astrograma si sa-mi spuneti cite ceva despre mine, pt a ma cunoaste mai bine sau cel putin pt a-mi elucida anumite aspecte ale vietii mele, karma.

m-am nascut la bucuresti, 10 nov. 1976 ora 11-12 dimineata (mama nu-si mai aduce aminte cu exactitate. o pot afla cumva?).

poate v-ar fi mai usor de interpretat anumite aspecte ale astrogramei daca va si spun cite ceva despre mine.

-intotdeauna am simtit o atractie catre ocultism dar n-am incercat niciodata sa studiez ceva in acest sens.
-am o atractie deosebita pt persoanele din zodia pestilor (indiferent de sex) cu care am relatii deosebite, parca dincolo de aceasta lume.
-primesc de multe ori semnale din viitor, despre mine sau persoane dragi mie, in vis. uneori nu pot deslusi exact limbajul transmis (nu am cunostinte in a-mi citi visele) alteori insa lucrurile se intampla exact cum le-am visat.
-nu stiu cit este de important dar atit parintii mei cit si bunicul meu (nascut in aceeasi zi cu mine) sunt tot scorpioni.

pe parcurs eventual am sa mai scriu cite ceva despre mine daca credeti ca va ajuta la explicarea unor aspecte ale astrogramei mele.

sa ne revedem cu bine


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 02, 2006 7:46 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Buna Oanab_2002, asta e harta ta:

Image



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 12:00 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Eh, ce sa-ti zic mey... Eu cred ca te cunosti destul de bine, ai stat si ai analizat de ce ti se intampla aia si aia. Iti face placere sa-i analizezi si pe altii, sa intri in sufletul lor, sa vezi ce e in mintilica lor. Stai uneori si vorbesti cu cineva nu de dragul vorbei, tu in clipa aia analizezi si cataloghezi. Iti place sa dai ordine, sa faci ordine, te comporti uneori ca un despot. Ai vrea sa transformi vietile celor din jur, poate sa faci o revolutie chiar. Dar exagerezi cu asta, si apar conflicte intre tine si cei din jur. Ii critici prea mult, oamenii nu vor sa se schimbe dupa bunul tau plac. Atunci schimba-te si nu-i mai critica atat. Sunt si ei oameni, nu? Iti vine greu sa-ti exprimi sentimentele pt persoana iubita si atragi in jurul tau persoane taciturne cu care totusi nu te intelegi cum ar trebui. Poti avea probleme cu organele genitale, e posibil sa ai necazuri cu nasterea. Trebuie sa inveti sa-ti stapanesti orgoliul, care e destul de mare. Ai primit o educatie destul de austera, mai ales din partea mamei care te cicalea si te critica, cu toate ca tu erai doar curioasa sa afli lucruri noi. Acum ai aceeasi tendinta la cresterea copiilor tai (asta daca ai copii, nu stiu). Trebuie sa schimbi ceva in mentalitatea ta, pt ca altfel lucrurile or sa mearga prost atat in relatiile cu colegii de servici, cat si in relatia cu partenerul tau.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 5:29 pm 
Quote:
Iti vine greu sa-ti exprimi sentimentele pt persoana iubita si atragi in jurul tau persoane taciturne cu care totusi nu te intelegi cum ar trebui.


Mihnea draga, explica si tu de ce e asa cum spui! Te rog :). Tu erai cel care cerea sa se spuna si aspectul din astrograma care e raspunzator, nu?
E mult mai usor, si daca tot ai facut tu interpretarea, de ce sa ma mai chinui si eu? :wink:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 6:12 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
:oops: Ai dreptate. Pai Saturn e in VII, cam prost aspectat si in exil (daca consideram domiciliul vechi din Varsator), deci va avea parte de persoane de acest gen. E adevarat ca VII e in Rac, dar o planeta intr-o casa atarna mai greu decat guvernatorul casei... Careul cu Soarele nu-i de bun augur in privinta intelegerii, daca consideram Soarele ca fiind barbatul. Iar partea cu sentimentele neexprimate e data de Venus din XII in op cu Luna. Si mai poate fi vorba de iubiri imposibile sa zicem, fata de persoane aflate la mare distanta (Venus in Sagetator).
In fine, nu stiu daca e bine ce am zis... Partea cu problemele genitale e data de steliumul din Scorpion...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 7:44 pm 
Da, si eu as zice ca Saturn in VII este raspunzator de probleme in cuplu. Ca sa nu mai spun ca e in cuadratura cu Marte adica se poate ajunge chiar la violente. Iar guvernatorul casei VII este Luna aflata in casa VI, adica neplaceri in casnicie, iar cuadratura cu Venus din XII poate genera scandaluri extrem de neplacute.

As vrea sa stiu cum se interpreteaza Chiron pe NS.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 6:13 pm 

Joined: Sat Sep 23, 2006 8:04 pm
Posts: 4
Location: bucharest
sunt absolut uimita de tot ce ati scris aici. uimita nu pt ca n-as recunoaste toate astea ci de cit de bine ati "citit in stele".
ai dreptate mihnea cand spui ca ma cunosc destul de bine (desi nu vreau sa cred asta tot timpul, vreau sa cred ca inca imi mai pot oferi mie surprize!) si ca cel mai mare defect al meu este ca ii analizez pe toti din jurul meu si cer de la ei precum un mic despot.
referitor la relatia cu mama a fost si este destul de rece in continuare. comunic cu ea lucruri strict de suprafata si asa a fost dintotdeauna. nu am copii si nici casatorita nu sunt. dealtfel nici nu prea vad sa se intimple vreuna din astea doua in viitorul apropiat. nu m-au incercat niciodata sentimente materne, uneori imi este teama ca-i voi creste (daca ii voi avea!) asa cum am fost eu crescuta sau dimpotriva ma voi baga in viata lor excesiv de mult, cazind in extrema cealalta.
intotdeauna mi-a fost greu sa gasesc un partener iar in ceea ce priveste aratarea sentimentelor sunt foarte rezervata. nu-mi plac si nici nu cred in filmele americane in care ne spunem dimineata, prinz si seara "te iubesc" (oi fi spus cuiva asta vreodata? :roll: ). probabil asta e motivul pt care imi plac persoanele introvertite si taciturne. nici ele nu ma sufoca cu afectiunea.
se poate spune ca am o carenta de afectivitate dar asta nu inseamna ca nu simt. uneori prea mult si prea adinc. :oops:
va multumesc foarte mult si astept sa-mi mai spuneti. orice. despre mine, despre "demonii" (interni sau externi) cu care trebuie sa lupt... orice
va multumesc


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group