It is currently Thu Mar 28, 2024 4:46 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: homosexualitate?
PostPosted: Thu Oct 19, 2006 4:50 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
as vrea sa va intreb, in astrograma unul baiat, conjuntia lilith -luna (pe casa 11) in opozitie cu uranus de pe casa 5 ar putea fi un semn de homosexualitate?

atasez mai jos harta:

[img][img]http://img135.imageshack.us/img135/2541/arnbs7.gif[/img][/img]


inca ceva, copilul s-a nascut cand marte era in tranzit peste lilith-ul mamei (mama avand lilith in casa a 5-a).

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: homosexualitate?
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 7:11 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Sigur, in exemplul oferit de tine poate fi semn de homosexualitate indiferent ca este barbat sau femeie.
In primul rand Rac-asc Scorpion, apoi Venus in gemeni pe casa VIII si Marte in Leu pe X ofera un temperament contradictoriu, un fel de traicomedie. Viata ii impune alegeri pe care apoi si le revendica. Homosexualitatea poate fi una dintre ele. Venus in VIII si Pluton din II aduce si experiente nefaste legate de sexualitate pe care trebuie sa le abordeze temperat. Orice expunere ii aduce prejudicii. Marte din X pt ca face trigon cu Pluton din II va considera ca atentia pe care o se acorda exprimarilor cu nota de superioritate este semn de evolutie si libertate. Aici se inseala. Acestea doar ii vor spori drama vietii lui.
Nu alegerea lui este gresita, nu sunt in masura sa judec asta, nu am nici un drept, insa modul in care integreaza alegerile personale si conditionarile vietii in personalitatea sa ne indica noua, celor pasionati de astrologie, ca preferintele sale sexuale sunt alese pe trauma, nu pe dorinta de libertate sau de atingere a unor limite. Cu cat neaga asta sau refuza sa fie sincer fata de sine, cu atat mai mult viata sa va avea o nota tragica evidenta.
Acestea se alatura aspectului indicat de tine...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: homosexualitate?
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 7:42 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
coser wrote:
exemplul oferit de tine poate fi semn de homosexualitate indiferent ca este barbat sau femeie


Chiar citeam pe un site ca toate studiile in caz de homosexualitate s-au facut pe barbati... Mey, da de lesbiene nu se ocupa nimeni? :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: homosexualitate?
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 8:11 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
CORECT!!!! :wink:
Bine, Veronica a intrebat pentru ca o interesa pe ea personal asta, nu ca propune studiului, dar n-ar strica o astfel de propunere.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 1:21 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
:)

stati ca aveam pe undeva datele unei tipe bisexuale:

9 iunie 1987, 19:50, ploiesti

si gheorghita, multumesc mult pentru raspuns.

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: homosexualitate?
PostPosted: Mon Oct 23, 2006 8:27 pm 
Mihnea wrote:
Chiar citeam pe un site ca toate studiile in caz de homosexualitate s-au facut pe barbati... Mey, da de lesbiene nu se ocupa nimeni? :lol:


Eu aveam impresia ca homosexualitatea la barbati si lesbianismul la femei, cel putin dpdv astrologic ar fi aproximativ acelasi lucru si anume atractia pentru persoane de acelasi sex. Insa cu siguranta lucrurile sunt mult mai complexe si profunde si cred ca exista diferente de la caz la caz.

Uite si doua lesbiene celebre:

Jodie Foster, 19.XI. 1962, Los Angeles, California, USA
Martina Navratilova, 18.X.1956, Praga, Cehia

Si doi homosexuali celebri:

Elton John, 25.03.1947
Giani Versace, 2.XII.1946


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 12:21 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Mihaela, totusi sunt diferente in functie de sex, chiar la interpretarea hartii. Uite de ex Luna, pt un barbat poate inseamna o femeie din viata lui, iar pt o femeie se interpreteaza mai mult dpdv medical, dand starea de sanatate etc. Sau Soarele pt barbati reprezinta ochiul drept, pt femei cel stang etc. care va sa zica diferente exista.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 1:14 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
ar fi interesant sa studiem homosexualitatea, eventual sa facem o pararela intre homosexualitatea la barbati si homosexualitatea la femei. insa ne mai trebuie subiectii :). ar fi frumos sa avem si orele de nastere, ceea ce in cazul personalitatilor nu-i niciodata sigur. din pacate, singura data cu ora pe care o am e cea de mai sus. poate mai aveti voi altele?

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 2:23 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Eu sunt de acord... chiar ar fi foarte interesanta sa observam pa lanaga ceea ce a indicat veronica si posibile cauze poate chiar de natura karmica...

haide-ti sa adunam aici o lista cu persoane sa vedem daca am putea sa obtinem suficnte date incat sa puteme emite pareri si concluzii pertinente.

celebrul cuplu:
Portia De Rossi - 31.01.1973 (ora necunoscuta) Melbourne (Australia)
Ellen DeGeneres - 26.01.1958 ora 3.30 Metairie (LA) (USA)

SURSA: www.astrotheme.fr

PS... eu de Jodie Foster nu stiam ca ar fi... dar cu Lilith pe casa X nu m-a mir ca ar putea avea parte de scandaluri sociale cu substrat sexual. Stiam, tot neoficial, ca ar fi avut niste experinete nefiresti, inca de mica.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 6:06 pm 
coser wrote:
PS... eu de Jodie Foster nu stiam ca ar fi... dar cu Lilith pe casa X nu m-a mir ca ar putea avea parte de scandaluri sociale cu substrat sexual. Stiam, tot neoficial, ca ar fi avut niste experinete nefiresti, inca de mica.


Gheorghita, nici eu nu stiu sa fi recunoscut ea public asta. Insa cu siguranta am citit ca ar fi.
Si cred intr-adevar ca ar trebui sa studiem doar cazuri de persoane care se declara ei homosexuali sau lesbiene, unde sa nu existe dubii. Poate stie cineva datele tipului acela de la ACCEPT. Florin Buhuceanu parca. Ala chiar se bate cu pumnul in piept :lol:, si ar putea fi un caz reprezentativ, cred.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Oct 24, 2006 7:50 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
mihaela01 wrote:
Florin Buhuceanu parca. Ala chiar se bate cu pumnul in piept :lol:, si ar putea fi un caz reprezentativ, cred.


Da, ar fi util pentru un anumit segment al analizei. Stiu doar ca este nascut in 1971... atat! ...dar e cam putin



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 25, 2006 9:55 am 
User avatar

Joined: Thu Aug 04, 2005 1:20 pm
Posts: 59
Am datele unei persoane pe care o cunosc foarte bine.Daca va intereseaza, pot da si amanunte despre ea.Este barbat nascut in 18 iunie 1966 ora 11:00pm, Braila.




Image


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group