It is currently Fri Mar 29, 2024 2:45 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: va rog...astrograma
PostPosted: Sun Nov 05, 2006 9:03 pm 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
Buna,
V-am descoperit de putin timp si am fost surprinsa va vad cate cunoasteti in acest domeniu.
Am si eu o rugaminte, as dori sa aflu cate ceva despre traseul meu astral, viata profesionala, lectia de viata si mai ales ce ma ingrijoreaza cel mai tare: desi sunt casatorita de 6 ani nu am ramas insarcinata :( .
Si eu si sotul meu ne dorim foarte mult un copil.

Pana acum am trecut prin perioade nu prea usoare ( decesul tatalui, pierderi materiale ) dar pot sa spun ca de cativa ani e bine.

Data nasterii: 15 decembrie 1975. Orastie, jud. Hunedoara, ora 15,00.

Pe curand, CRY


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 3:09 pm 

Joined: Tue Aug 01, 2006 4:44 am
Posts: 13
uite harta (sper sa fie corecta)

Image


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Nov 06, 2006 5:51 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Luna, guvernatoarea maternitatii, dar si a casei a IV-a (29 Rac=grad anaretic), este un fel de focar (nu este chiar orb perfect) al Yodului compus din Neptun (11 Sag) si Pluton (11 Balanta) si ..Luna. Yodul este o formatiune destul de tensionata din cauza inconjunctiilor ce solicita Luna.
Luna se afla pe casa bolilor grele, dar in special este o casa care defineste subconstientul. Neptun sta pe casa casatoriei, iar Pluton in Balanta care defineste tot casatoria. Luna face o conjunctie cu NS, indicand travalilul karmic prin care trece sufletul tau pentru a-si vedea dorintele implinite.
De asemenea ascendentul tau in Taur este si el incercat psihic si mahnit, deoarece sta intre Pleiade si Luna. Venus guvernatorul AS este in cadere, langa Uranus care in Scorpion si pe casa a VI-a arata ca din punct de vedere spiritual ai constiinta incarcata, tocmai pe segmentul vietii intime. Saturn din Leu face cuadratura la conjunctia Venus -Uranus, creind frustrari si culpabilitate a ta fata de persoana iubita. Ai vrea sa ai puterea sa faci ceva, insa Uranus te zgaltaie si pierzi controlul.
Fecioara, semn steril, este interceptata pe casa copiilor, nascand suferinta, blocaje, intarzieri, tratamente medicale. Guvernatorul casei copiilor, Soarele pe casa a VIII-a, este provocat si el de Marte (guv casei spitalelor si incercarilor) in Gemeni, facand tot felul de probleme din punct de vedere medical.

Ce-as putea sa mai zic? Unde sa fie raza de lumina? Exista? Da. Ai de facut o transformare radicala in constiinta ta, in mentalitatea ta, in viata ta, dar nu stiu care sa fie aceea. Aici este implicat si sotul tau, asadar nu esti singura si nu poti reusi singura. E greu de spus ce trebuie sa schimbi, pentru ca ar trebui sa fii scanata serios ca sa identificam impuritatile ce nu permit energiei tale sa circule liber. Egoism, posesivitate, cinism, minciuna, dualitate, vanitate, evitarea realitatii, indiferenta, psivitate, te caracterizeaza ceva din toate acestea? Poate nu toate, dar ceva tot te mai apasa. Purificare, este putin spus. esti Sagetatoare si numai tu sti pe unde trebuie sa o iei, cand pleci la drum. Fireste vorbeam de drumul spiritual.

Dar... Inseminarea artificiala, poate fi o solutie, in caz ca te-ai plictisit sa cauti solutii...si statul in pat...mult, pe perioada sarcinii.

Pierderile materiale arata fie ca ai prea mult, fie necuvenit, fie din surse indoielnice, fie nu te afli in targul care trebuie, si vinzi oi in targul de gaini.

Cariera? Gandeste-te bine! Nu te mai intalnesti cu ocazia asta astrala de a reflecta si a alege. Foloseste-ti toate harurile!

Moartea tatalui tau este o unda de speranta, cu ghilimelele aferente, in ceea ce priveste sarcina ta, pe principiul ca atunci cand cade o stea, se naste o alta.

Tu il iubesti pe sotul tau sau doar te-ai atasat de el?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Nov 08, 2006 3:18 pm 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
Le multumesc celor care mi-au raspuns.
O parte dintre caracteristici mi se potrivesc ( dualitatea, uneori posesivitatea), spun doar o parte pentru ca prin natura locului meu de munca sunt in contact permanent cu familii in dificultate si fata de acesti oameni chiar nu poti sa fi indiferent sau cinic. Desi am vrut sa imi schimb locul de munca nu am reusit, poate ca nu am vrut cu adevarat sau poate ca mai este nevoie de mine acolo.... nu stiu. Lucrez de 5 ani la aceasta asociatie umanitara si impreuna cu colegii mei am reusit sa evitam inchiderea asociatiei din motive financiare si chiar sa dezvoltam mai multe servicii sociale pentru familii si copii .
Cu sotul meu ma inteleg foarte bine si intr-adevar sunt foarte atasata de el.
la inceputul casatoriei ne mai certam, acum ne cunoastem mai bine si este usor sa evitam conflictele.
Dupa ultimele analize pe care le-am facut s-a constatat ca sotul meu trebuie sa faca un tratament rezultatele lui fiind destul de slabe.

multumesc, cry


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Nov 11, 2006 8:57 pm 
User avatar

Joined: Sun Oct 15, 2006 8:43 pm
Posts: 19
Location: Orastie
Saturn in casa a IVa, arata si el intarzierea aparitiei copiilor dar arata si moartea tatalui meu?

Neptun pe casa a VIIa, o a doua casatorie ?

Ce semnificatie au planetele retrograde?

In ce casa este aspectata cariera?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group