It is currently Tue Apr 16, 2024 8:54 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: NN opus NN in sinastrie
PostPosted: Sun Nov 05, 2006 6:29 pm 

Joined: Thu Jul 20, 2006 6:58 pm
Posts: 15
Ce inseamna atunci cand intr-o sinastrie, axele nodurilor lunare se suprapun aproape perfect dar in sens invers (NN al unuia este in opozitie fata de NN al celuilalt)?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: NN opus NN in sinastrie
PostPosted: Sun Nov 05, 2006 6:56 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Asta este o pozitie foarte interesanta. In primul rand cele doua demersuri, orientari, meniri tind sa se completeze si sa se ajute reciproc. Daca Axa Dragonului indica intr-o tema trecutul, experientele importante pentru tipul de evolutie ales de spirit, NN arata golul cel mai mare pe care nativul trebuie sa-l umple cu experiente. Va completati reciproc si sunteti unul pentru celalalt o sursa de informatii pretioase. Evident ca doar pe aceste indicii nu se poate sprijini o intelegere, dar daca si raportul semnelor de generatie si cel al planetelor individuale este pozitiv atunci nodurile lunii vin si va ajuta sa construiti ceva in comun, sa va insusiti experiente sau bunuri.
Asta este observatia standard... daca as fi avut temele la care te referi tu sa ma uit pe ele ti-as fi spus in ce masura aceasta definitie standard se aplica si in cazul tau...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 05, 2006 7:01 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
De obicei inseamna ca cei doi fac un schimb de experienta, ca se pot ajuta unul pe celalalt, ca unul poate fi calauza celuilalt, maestrul, exemplul de viata etc. Nu ma refer doar la relatiile de iubire. Din nefericire, tocmai am avut trista experienta sa constat ca o persoana cu NN in Pesti a fost precum umbra nucului pentru o alta cu NN in Fecioara suprapus exact peste NS al celeilalte, rezultand de aici un dezastru total si aproape iremediabil. Sigur hartile persoanale sunt graitoare in felul lor.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Nov 05, 2006 10:59 pm 

Joined: Thu Jul 20, 2006 6:58 pm
Posts: 15
Din pacate, nu am datele complete. Una dintre persoane sunt eu (25 septembrie 1976, 16:45, Targu-jiu), dar pt el nu stiu ora nasterii, doar data de 28 iunie 1967, Constanta. Cu cat stiu despre analiza unei sinastrii, mi se pare ca cea care are o datorie karmica sunt eu (conjunctia planetelor mele cu NS al lui, Lilith-ul meu conjunct NN-el). Pe scurt, intalnirea s-a produs intr-o situatie neobisnuita si hotaratoare pt mine, as putea spune ca aproape am fost fortata sa-l intalnesc, ajutorul lui a fost extrem de important; incercam sa duc la capat ceva si aproape de final m-am poticnit, nu-mi iesea defel, orice am incercat. Lipsea o singura piesa din puzzle si n-am putut s-o completez decat prin el. Prin urmare, tot el m-a ajutat, deci datoria mea karmica e in crestere, in caz ca am interpretat bine configuratia planetelor :oops:. Cred ca la inceput am avut tendinta sa resping legatura asta (ca legatura de dragoste) si am avut o senzatie cam neclara ca daca ma implic o sa-i fac rau; ne-am despartit tocmai cand incepeam sa constientizez ca am cumva si o responsabilitate fata de el.
Va mai exista si o alta intalnire, nu neaparat amoroasa? E posibil ca, general vorbind, in cazul reintalnirilor karmice (in cazul meu nici nu era nevoie sa vad astrograma ca sa stiu ca asta este) nostalgia si senzatia de deja-vu sa le percepem in mod gresit drept dragoste, in fapt altceva avand de facut in viata asta si dragostea sa trebuiasca s-o sublimam, sau s-o transformam?...Noi de ce ne-am intalnit?
Am mai postat aici, si raspunsurile pe care le-am primit mi-au fost de un ajutor real, intr-o perioada problematica pt mine (Witch spunea ca tranzitul lui Saturn peste Saturnul natal e de vina), si va multumesc!

Violeta


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group