It is currently Thu Mar 28, 2024 3:59 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Piatra Lunii -un cristal miraculos
PostPosted: Thu Mar 10, 2011 10:33 am 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Piatra lunii -sau adular,e un cristal transparent,vag laptos si totusi clar,limpede,si cu irizatii -foarte frumos.Actiunea lui e de armonizare a energiei lunare,si efectul asupra mea a fost instantaneu si foarte impresionant: cum le-am pus,am simtit o stare de pace,protectie si ocrotire chiar;un sentiment similar cu o imbratisare iubitoare a unui inger!
Piatra in sine are ceva magic,nu numai ca actiune dar si ca aparenta! -si ciudat e nu doar ca pare magica -si este,ci ca efectul si energia pe care o transmite este unul de intoarcere la natura,de deschidere afectiva,firesc,sensibilitate mult accentuata,insa fara sa accentueze vulnerabilitatea afectiva,ci dimpotriva cu un sentiment de incredere si siguranta;te simti in siguranta -parca primesti brusc o familie protectoare si iubitoare la purtator!
Ranile emotionale se inchid si se vindeca,asperitatile,atitudinile defensive si mastile protectoare (toate in legatura cu probleme lunare si ale racului),toate astea dispar ca prin miracol,te deschide afectiv si te face sa te simti IUBIT!
Cristalul are si o vibratie intensa de inocenta si simplitate a firescului (efectiv dizolva magic tot ce e artificial in tine,asta e simplitatea,te readuce la natura ta)
Rezolva problemele racului si ale lunii,dar si dizolva blocajele saturniene (e ideal pentru cei cu saturn in rac ori luna in capricorn,de exemplu,sau pentru cei cu aspecte rele luna-saturn.
E excelent si pentru cei influentati puternic de zodiile de apa in general,dar si de cele de pamant (cristalele sunt in legatura cu elementul panamt,ca forma de tratament intre altele)
nu mai simti iarasi ca ai nevoie sa te agati de cineva,dizolva dependenta lunara dar nu violent,ci e ca o mama iubitoare care tinandu-te de manutza te invata sa ie bizui pe fortele tale si ti le descopera ca prin magie
Intuitia si sensibilitatea se ascut pana la cote uimitoare,in care ti se dechid parca inca o pereche de ochi afectivi,prin care vezi lumea,pe tine si pe ceilalti cu uimire si echilibreaza si accentueaza latura receptiva si feminina,dar nu in mod artificial ori fortat,ci ti-o arata cum era ea acolo in tine e minunat!
De cand le port,am eu insumi o ingaduinta f mult sporita,blandete,incredere si sentiment de siguranta/protectie si asta inclusiv in relatiile cu ceilalti
Celor care ma stiau de dinainte,nu le venea sa creada ce schimbat sunt -mai spontan,deschis,glumet,vesel,optimist si peste tot unde ma uit,vad chestii dragalase ;nu doar ca eu ma simt imbratisat mereu,dar simt ca eu imbratisez mereu totul!
Parca am primit o infuzie de bunatate!
Vibratia cristalului este una de mare curatenie,puritate...in legatura cu simbolismul apei care curata: te simti ca un copil!
Cristalul asta te face nu doar popular ci atrage efectiv iubirea altora fata de tine ca un magnet -de exemplu ieri am primit multe daruri (carti,cristale,un telefon mobil,hrana si apreciere,toata lumea numai ca nu m-a tinut pe brate!)
Efectiv simti ca piatra asta a lunii iti deschide inima spre iubire,mai ales spre primirea ei (latura receptiva) si ca iti aduce din ce in ce mai mult iubire din partea altora;am citit ieri,dupa ce simtisem deja efectul miraculos,ca piatra asta atrage inclusiv perechea potrivita pentru tine -si dupa ce am simtit,si cred ca e asa!
Te face DISPONIBIL afectiv,asta face,deschis si receptiv spre iubire -ca un pisic care se face iubit si mangaiat pentru ca este mereu deschis sa fie mangaiat si iubit :P
Constati cum blocajele,rezervele si inchistarea emotionala care te faceau incapabil de a te lasa iubit,de a primi sprijin,suport,sustinere din partea celorlalti si a totului se topesc ca prin farmec!
Iti da cristatlul asta un entuziasm potolit,cuminte,bland,o bucurie discreta de a fi,te simti un alintat al universului,razgaiat si ajutat din toate directiile -simti cum totul iti vrea binele si vrea sa te ajute -si nu doar ca simti,ci imediat vezi ca oamenii vor asta!
Imediat ce l-am pus,mi-au venit niste idei de afaceri si am si discutat cu o prietena -pasivitatea aia maligna,a celui care doar treneaza in loc sa se deschida spre a realiza efectiv ceva,a disparut si ea ca prin miracol! -parca m-am pomenit brusc un alt om,care din saturnul ala din rac,scoate siguranta si protectie emotionala,in loc de teama si inchistare.
Piatra asta dizolva blocajele,mai ales cele cu substrat afectiv,fluidizeaza...efectiv energia curge altfel prin tine.
Am mai purtat cristale,de multe feluri,dar de la niciunul nu am simtit asa ceva!
Imi vine sa spun multumesc intr-una,in toate partile,imi da o stare de recunostinta permanenta, deschidere catre bine,receptiva.
E ca si cum am tras niste draperii grele care ma impiedicau sa primesc lumina,care era mereu acolo,disponibila sa fie primita.
S-a intensificat latura lunara protectoare,materna fata de altii,generozitatea si disponibilitatea afectiva in general,de a ajuta si a ma implica.
Desi e un cristal cu efecte foarte intense subtile,si ascute intuitia sensibilitatea si capacitatile receptive paranormale foate mult,este si un cristal care racordeaza la realitatea curenta,insa printr-o perspectiva noua,intuitiva.
Nu are o actiune de desprindere/evadare din realitate ci de extindere a perspectivei asupra realitatii,iti ascute antenutzele si constati ca esti mult mai ADAPTAT la lume,la ceilalti si mai ales la tine.(alt cuvant cu rezonante lunare puternice)
De asemenea e si un cristal al iertarii -te face foarte ingaduitor fata de greselile trecutului,si dizolva magic resentimentele si alte probleme emotionale ale trecutului (din nou actiune luna/rac)

E ca si cum as fi avut o comoara imensa in mine,undeva in secret,si acum ca am gasit-o vreau sa o impart cu restul lumii...asa ca scriu aici,pentru voi,mai ales pentru cei cu probleme legate de luna lor,zodia racului si blocaje saturniene...adica pentru foarte multa lume.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Piatra Lunii -un cristal miraculos
PostPosted: Fri Mar 11, 2011 5:21 pm 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Tocmai am citit ca,din punct de vedere fizic,Piatra Lunii ajuta la slabit,iar ca organe e benefica pentru stomac si functia digestiva.De asemenea inbunatateste regenerarea si refacerea din boala,calmeaza durerea,reintinereste,inbunatateste farmecul personal,charisma,da prospetime si spontaneitate,mareste puterea de seductie si ajuta la rezolvarea problemelor de cuplu,mai ales a ranchiunii cauzata de certuri si incapatanare.
Mareste empatia,aduce fertilitate -chiar si plantelor si da un somn odihnitor.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 2 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group