It is currently Tue Apr 16, 2024 11:01 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cel Mai Bogat Om Al Planetei, Bill Gates! ... ???
PostPosted: Fri Feb 23, 2007 5:28 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
... era scris in stele???
Se incumeta cineva la o analiza? Sau macar la o parere?



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: am postat gresit subiecttul?
PostPosted: Mon Feb 26, 2007 6:46 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
... sau nu este nimeni interesat?



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 28, 2007 10:00 am 
Odata cu aparitia internetului omenirea are acces la informatie ceea ce inseamna ca manipularea incepe sa fie mult mai greu de realizat...cel putin la nivel ideologic...


Last edited by mihaela01 on Sun Mar 04, 2007 6:35 pm, edited 2 times in total.

  
 
 Post subject: link harta Bill Gates
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 6:32 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Link harta Bill Gates
http://www.astrotheme.fr/en/portraits/fFGy66R2CwPX.htm



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 6:05 pm 

Joined: Mon Aug 08, 2005 7:18 pm
Posts: 162
Location: liege
mihaela,

daca bill avea o misiune spirituala, cum ar fi informatizarea maselor, cred ca facea windows-ul mai ieftin, sau il dadea chiar gratis :). daca stau sa ascult ce mormaie in barba barbatu-meu cand are de-a face cu produse microsoft, cred ca taica bill vrea mai degraba sa-si umple buzunarul pana la refuz. si nu, nu-i o parere astrologica, nici nu m-am uitat pe astrograma lui :).

veronica


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: link harta Bill Gates
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 6:18 pm 

Joined: Mon Feb 26, 2007 4:18 pm
Posts: 5
jupiter_kiron wrote:


Evident ca bogatia lui Bill Gates rezida in conjunctia Jupiter-Pluto in casa a II-a, in Leu.
Remarcabile sunt planetele pe axe: Uranus pe Ascendent (inovator, geniu) si Luna pe MC (popularitate, celebritate) in Berbec (deschizator de drumuri).
Interesanta este o perspective vedica asupra temei sale: http://jyotish.tribe.net/thread/41d33f8 ... d1e5a6fc36

Intriga insa cazul celui de-al doilea bogatas al planetei: Warren Buffet, dupa Forbes. (http://www.forbes.com/2002/09/13/rich400land.html)
Nu i se cunoaste ora de nastere, de aici o sumedenie de speculatii:
http://www.adze.com/Celebrities/WarrenBuffet.htm
http://ciuboda.blogspot.com/

Primul link il prezinta pe WB cu Saturn in casa a II-a.
WB este frugal, care pina si nunta si-a organizat-o de aceasi maniera. http://travel2.nytimes.com/2006/09/01/b ... ffett.html

El are doua principii in viata:
1. Sa nu pierzi bani.
2. Sa-ti amintesti mereu de primul principiu.
WB este un Saturnian tipic. Desi am fi inclinati sa asezam Saturnul in II, totusi este imposibil ca el sa fi acumulat aceasta avere uriasa cu astfel de pozitie. Eventual el ar ajuns undeva pe la mijloc, cel mult milionar(!?!).
Al doilea link incearca sa plaseze aceasi (!) prolifica conjunctie Jupiter-Pluton (de data aceasta in Rac), in casa a II-a, ceea ce insa ar nega principiile sale de viata.

Pentru a-i pastra caracterul saturnian, as propune o ora de nastere ceva mai tirzie decit cea indicata in primul link, astfel incit Ascendentul sa devina Sagetator, iar cuspida casei a II-a sa cada in Capricorn, dar Saturn sa se mute in I, astfel incit guvernatorul II sa se plaseze in I
Casa a II-a va deveni astfel lipsita de planete. Interesant, nu? Faimoasa conjunctie Jupiter-Pluto va veni in casa VIII-a, fapt necesar explicarii averii sale. Aceasta si-a acumulat-o prin investitii repetate ale banilor altora (fonduri mutuale=VIII). Guvernatorul Ascendentului, Jupiter, se plaseaza astfel in VIII.
Deci caracterul sau frugal, saturnian s-ar explica prin Saturn, guvernatorul II in I, iar averea sa prin accentuarea casei a VIII-a, in timp ce cea a lui Bill Gates prin accentuarea casei a II-a.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 6:32 pm 
veronica wrote:
mihaela,

daca bill avea o misiune spirituala, cum ar fi informatizarea maselor, cred ca facea windows-ul mai ieftin, sau il dadea chiar gratis :).veronica


Veronica, eu nu spun ca nu ai dreptate, dar parerea mea este ca un lucru gratuit pur si simplu nu are valoare. Fiecare trebuie sa depunem un minim efort pt a obtine ceva si cred ca doar atunci putem aprecia acel lucru...

Draga vendemiatrix sper ca nu folosesti IP ul meu :twisted:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 7:25 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
mihaela01 wrote:
veronica wrote:
mihaela,
Draga vendemiatrix sper ca nu folosesti IP ul meu :twisted:


O alta identitate misterioasa... de ce oare oamenii astia nu spun ce cred sub identitatea lor reala...
In fine este si greu tare sa-ti dai seama cine e... :D :D :D
1. Vizita in Antactica
2. Grade sabiene mai importante decat pozitiile planetelor
3. Urania criticata, subtila de data asta...

... ghici ghicitoarea mea? (A nu se face legatura cu topicul lui witch)



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 01, 2007 9:05 pm 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Ciudat ca Bill Gates nu are planete in semnele de pamant.
Ce aduce sextilul cu Neptun conjunctiei Jupiter Pluto?



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 04, 2007 10:49 am 
User avatar

Joined: Thu Jul 21, 2005 11:51 pm
Posts: 25
Coser... cred ca tu ai fii cel mai in masura sa-ti spui opinia... si poate vor urma si altele. As vrea sa stiu ce parere ai despre subiect, desigur daca mai ai timp si ptr acesta....



_________________
jupiter_kiron

Madlaine
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Mar 04, 2007 4:40 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Image

Nu pot sa spun prea multe lucruri bune despr el, dar nici rele (nu ca n-ar fi). Are "meritul" de a fi un oportunist, un personaj intersant cu abilitatea de a folosi cuvantul intr-un mod special si nonconformist. Nu este nici pe departe un tip emotional, ci un sensitiv, pentru care banii inseamna stabilitate emotionala. Cu Venus in conjunctie cu Saturn pe Scorpion si Lilith in casa VI mie mi se pare un pervers cu ganduri ascunse, cu obsesii greu de rezolvat si ambitii sociale imposibile.
pentru ca multe dintre planete sunt in emisfera nordica, cu Luna din X care se opune lui Marte din IV, cu Neptun in IV, impreuna cu semnul natal si apoi, in urmatoarea casa, Sensul vietii cu Venus si Saturn, intelege ca acest om este un sac plin de frunstrari, ca el nu iubeste pentru ca nu poate, ca totul este pentru el informatie - uranus in casa I - si ca modelul parental rece si etalonul de relationare aparent direct, in realitate indiferent, detasat, dat de Marte in Balanta in IV ni-l infatiseaza pe Bill Gates un om care s-a sacrificat pentru binele pe care i-l da averea.
Unii au o alta parere despre el, imi pare rau ca nu le-o impartasesc.
Are meritul de a detine o karme bune pe care si-a facut in trecut si care se refera la binele material, concret, in rest este un oportunist.
Era imposibil sa nu fi fost cunoscut de cei din timpul sau cu Saturn in V si Jupiter II, mai ales ca relatia Marte-NN indica un semn de evolutie, prin urmare el este un Leu evoluat (Leul evoluat are doar doua finalitati Scorpion sau Capricorn), cand s-a sacrificat pentru idealul sau construindu-si o karma sociala puternica si impunatoare.
Dar calitate sa umana este deficitara...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Mar 22, 2007 2:00 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Nu-i rau nici Pars Fortunae unde-i plasata, in VIII (si in Varsator, idei originale) aratand bani proveniti din asocieri, si Uranusu ala din I (calculatoare, informatica) legat printr-un trigon de Luna din X (faima, popularitate). Ar fi interesant de vazut si ceva stele fixe pe unde cad.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 12 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group