It is currently Fri Mar 29, 2024 3:59 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Doi dintre cei mai mari psihologi..
PostPosted: Thu Feb 21, 2008 4:18 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Ni s-a spus la facultate ca, in nebunia si grandomania lor, Adolf Hitler si Fidel Castro au fost unii din cei mai mari psihologi ai lumii.
Hitler se stie ca avea o minte criminala, insa forta lui de persuasiune era atat de mare, incat convingea prin discursul lui orice ascultator care era total opus convingerilor sale (asa cum s-a intamplat cu un francez comunist, a carui tara era ocupata de fortele germane, si care se dusese din curiozitate sa-l asculte pe viu...el a sfarsit prin a-l ovationa pe Hitler, in transa, alaturi de marea masa de langa el...autoblamandu-se cateva ore mai tarziu, dupa ce si-a revenit...)
Ce au comun cei doi este inteligenta, capacitatea magica de a influenta masele, de a le aduce in transa si capacitatea uimitoare de a rezista asasinarilor (lui Hitler i s-au amplasat sub masa 6 bombe, toti oamenii de langa el murind, iar Castro a iesit teafar, fara nici o zgarietura, in urma a peste 600 de atentate asupra lui, inclusiv bombe in pat..)
Afisez hartile lui Hitler si a lui Castro pentru a vedea care era cheia personalitatii lor si de unde "magia" pe care o emanau...Poate apar lucruri comune..

Hitler:

Image


Fidel Castro:

Image

Ascendentele in semne de aer.
Marte in Taur, ambii.
Mercur in semne de foc- pasiunea cu care vorbeau, inflacararea pe care care cred ca Mercur o are numai in zodii de foc..
Credeam ca Hitler era Berbec, dar se pare ca era Taur..

Astept si parerile voastre.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group