It is currently Thu Apr 18, 2024 11:45 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 2 of 2 [ 52 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 14, 2006 11:01 pm 
User avatar

Joined: Thu Aug 04, 2005 1:20 pm
Posts: 59
Am revazut tema tatalui cu axa suferintei atat de greu incercata prin careul in T Pluton/Uranus opozitie Marte si Lilith/ Junon focar . Lilith abia ce a tranzitat Uranus si Pluton retrograde, activand intr-un fel careul in T natal. In plus Uranus si Luna (azi pe 14)tranziteza la randul lor Pestii acolo unde se afla Marte natal.In plus NS face o conjunctie cu Soarele natal, iar Marte in tranzit e in opozitie cu Saturnul natal. Cam multe ”coincidente” astrale.

Nu as fi postat, dar se pare ca micuta Larisa invaluie in mult mister propria-i moarte si cred ca vom fi surprinsi in continuare de acesta tragica intamplare.

Incerc sa imi explic gestul celor care se sinucid , mai cu seama sa tatal meu a recurs in urma cu aproape doi ani la aceeasi gresita solutie.Personal consider ca este un gest de slabiciune, cu toate ca stiu ca cei care se sinucid sunt fie extremi de curajosi, fie extremi de lasi.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jul 16, 2006 10:17 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Cu parere de rau dar cel putin deocamdata nu ma mai pot gandi la astfel de situatii. Azi la 20 de metri de mine doi copii ar fi putut, fara un pic de noroc, sa ma faca martor la cea mai tragica intamplare din viata mea. Finalul a fost bun... Nu am vazut in viata mea o mama mai disperata. Din cei 31 de ani pe care ii am aceasta imagine a lipsit cu desavarsire. Se intampla ceva in lume, dar trebuie sa privim inainte.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 2 of 2 [ 52 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group