It is currently Fri Apr 19, 2024 4:00 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 19 posts ] 
Author Message
 Post subject: Michelangelo
PostPosted: Thu Sep 14, 2006 5:15 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Ce ziceti,Michelangelo ar fi un subiect interesant ,pentru experiment?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 14, 2006 7:46 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Din cate am vazut io, cu cat cineva e mai evoluat pe scara spiritualitatii, cu atat e mai greu de descalcit in astrograma ceva. Tre sa umbli la tema sufletului, sa faci o gramada de tumbe astrologice etc. Si invers, cu cat omul e mai putin evoluat spiritual, cu atat mai usor si mai bine se pot trage concluzii din tema lui. In fine, asta am zis si io asa, ca sa zic ceva...



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 14, 2006 8:20 pm 
Pai si eu cred la fel ca tine Mihnea :) Dar asta nu inseamna ca tema lui Michelangelo nu ar fi interesanta. Ba dimpotriva cred ca ar fi. Insa Gheorghita spunea sa incercam sa studiem tema pentru parintele Galeriu. Iar eu cred ca ar fi ceva nou fata de ceea ce am experimentat pana acum. Si este stiut faptul ca in perioada comunista foarte multi preoti au fost prigoniti pentru credinta lor in Dumnezeu, iar parintele Galeriu este unul dintre preotii care au reusit sa mentina aprinsa flacara credintei intr-o perioada in care vantul sufla puternic pt a o stinge.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 14, 2006 8:31 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Dragilor mii de scuze,nu am citit postul lui Gheorghita cu propunerea pt.parintele Galeriu.Chiar voi fi ochi si urechi la asa o tema.

Dar cum spune si Mihnea ,[desi tu ,Mihnea,intotdeauna ai ceva de zis,chiar si cand o faci in gluma] am postat ca sa ma aflu in vorba [desi m-ar interesa datele lui Michelangelo,mi s-a lipit de suflet],si ca sa-l "detronez" din topic pe cel care a invadat forumul.


Last edited by aries on Thu Sep 14, 2006 10:13 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Sep 14, 2006 9:42 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Dap, ar fi interesant cu parintele Galeriu, eu sunt pentru.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Sep 15, 2006 7:11 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da, as vrea sa vorbim putin despre Parintele Galeriu care are o tema cu adevarat speciala. Revin cat de curand cu un topic nou unde voi posta date sale biografice, tema si punctele pe care sa le urmarim in analiza.... dupa care putem sa ne intoarcem la Michelangelo care, la fel ca si Da Vinci, a avut un mesaj astral de transmis.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 5:59 pm 
Gheorghita, cred ca ar fi indicat sa studiem tema parintelui Galeriu, care zic eu, a fost un preot autentic. Si poate ii mai imbunam pe cei mult prea bisericosi.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Oct 04, 2006 10:10 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da Mihaela ai dreptate, dar asa cum iti spuneam cu ceva timp in urma nu m-am putut aduna deloc sa-i stabilesc ora de nastere, nu ca ar fi greu, dar nu am avut timpul necesar pentru o astfel de activitate... Nu i se cunoaste ora de nastere si trebuie sa ma linistesc putin pentru a o stabili... daca voi aveti alte propuneri cred ca ar fi binevenite pentru ca, dupa cum se vede, eu mai inatarzii putin...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 9:27 am 
coser wrote:
... daca voi aveti alte propuneri cred ca ar fi binevenite pentru ca, dupa cum se vede, eu mai inatarzii putin...


Sper ca nu te superi pe tot satu' :lol: Mie personal aceasta sectiune a forumului mi-a placut cel mai mult.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 9:42 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Am fost putintel pt ca se tot tragea... dar nu pe tot satu`

Image

dar acum uite ce vesem am devenit :))

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 10:06 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
:lol: :lol: :lol: Doamne ce pitoresc ie personaju'... interesanta ar fi si astrograma lui... mi-ar placea sa vad o astrograma de om amarat, de la sat... om al campului... sau una de aurolac... Greu insa de aflat ora...



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Oct 05, 2006 5:18 pm 
Palaria mov cu Marlboro face tot :lol: :lol:


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Oct 06, 2006 9:34 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
:D Mey, propuneti odata pe cineva... io ma gandeam la Gigi Becali, da nici aici n-avem ora :cry:

Image



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:08 am 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
De ce va lasati inselati de o imagine creata de media? Gigi Becali este un om care probabil nu are nici o legatura cu imaginea de la TV. El singur recunoaste ca nu este foarte cult, este doar un om de afaceri cu foarte multi bani pe care stie destul de bine sa-i foloseasca. Faptul ca este credincios este un punct forte pentru el, deoarece in mod sigur are o conduita morala demna de urmat. Si ajuta foarte multi oameni.

Insa gazetarii jalnici de pe meleagurile noastre mioritice vor sa-i creeze o imagine negativa, si ii pun doar intrebari care sa-l enerveze, iar apoi dau pe post doar reactiile lui negative aratandu-l cu degetul. Si asta pentru ca nu se lasa manipulat, refuza sa fie marioneta presei, care la noi este complet lipsita de profesionalism si fair play. Jurnalistii nu sunt deloc obiectivi, sunt aserviti intereselor diverselor grupuri.

Asa incat Gigi Becali este gresit judecat. Nu vin in apararea lui. Are si el arogantza lui, insa pe la TV se exagereaza si efortul ziaristilor de a-l discredita e demn de o cauza mai buna.

Ca urmare, efectul obtinut este unul care aduce deservicii tarii, pt ca a fost "ales" drept cel mai mare roman. Este modalitatea prin care poporul si-a manifestat nemultumirea fata de presa. Asa incat doar jurnalistii sunt vinovati pentru o asa greseala.

Cei de aici care sunteti mai deschisi si spre alte zone de explorare, ar trebui sa intelegeti altfel lucrurile, adica mult mai profund.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 10:36 am 
User avatar

Joined: Thu Nov 17, 2005 12:59 pm
Posts: 357
Location: bucuresti
Pentru exemplificare: http://www.bynetics.net/09/casele-lui-g ... ni-becali/



_________________
Ignis Natura Renovatur Integra
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 12:01 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Pai prostul gust se impleteste perfect cu luxul.Si care e problema, de fapt?
Problema e ca presa e vinovata pentru imbecalizarea Romaniei.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 1:54 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Pai "ar manca si gura lor ceva"[adica gura presei], nu?

Totusi eu cred ca s-a postat despre Becali, in gluma,putea fi oricare altul in locul lui,dar el este o figura tare simpatica,mai ales cand se infurie.Mie chiar mi-a placut "tabloul". :lol: :lol:

Dar ce ar fi sa incepem cu Michelangelo,parca i-am vazut pe undeva ora nasterii. :roll:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 4:25 pm 
User avatar

Joined: Tue Oct 03, 2006 8:01 pm
Posts: 25
Da e clar ca tabloul a fost o gluma. Si mie mi-a placut (gluma :lol:)))). Insa am observat ca a fi comparat cu Gigi Becali este sinonim cu o injuratura, ceea ce nu poate avea suport. Si am explicat de ce.

Insa cred ca experimentele pot fi reusite doar daca participa si Coser la ele. Iar P. Galeriu era o propunere interesanta. Este o simpla parere :) :wink:.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Oct 08, 2006 5:36 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
clopotel [ce nume frumos]

L-am propus pe Michelangelo la invitatia lui Coser, de a veni noi cu o propunere ,pana are el timp sa stabileasca ora nasterii parintelui Galeriu.

Iar in problema cu" injuratura"cred ca exagerezi .A fost doar o gluma,chiar simpatica.Aici ma opresc,eu asa am perceput-o si cred ca acesta a fost scopul postarii,sa ne mai descreteasca fruntile.


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 19 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group