It is currently Fri Apr 19, 2024 3:04 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Opozitia Marte-Jupiter
PostPosted: Wed Apr 23, 2008 10:48 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
http://coser.ablog.ro/2008-04-16/opozit ... piter.html



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 23, 2008 11:59 pm 

Joined: Thu Mar 15, 2007 2:49 am
Posts: 11
Location: Bucuresti
La multi ani, Gheorghita!!!...multa sanatate, pace si liniste in suflet iti doresc!


p.s...scuze, nu stiu cum de am postat aici, intentia mea a fost sa postez la anunturi :oops:


Last edited by nao on Thu Apr 24, 2008 12:15 am, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Apr 24, 2008 12:10 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Gheorghita,
spui in articol ca :"Opozitia Marte-Jupiter din 24 aprilie 2008, ora 16:22 este un aspect interesant si nonconformist.
Opozitia Marte-Jupiter aduce in primul rand un conflict de interese, o disputa de idei abordata in mod aprins, coleric, eventual in public, in locuri unde se aduna cat mai multi oameni. Valorile personale se opun celor colective, iar rezultatul este unul nefericit".


Dar tot atunci este si Venus la gradul 21 berbec, pe C8, deci se realizeaza un careu in T cardinal, cu Venus focar.
Care este, te rog, "imaginea" zilei de 24.04.2008, luand in discutie intreaga configuratie astrala ( careul in T)?
Merci!



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Apr 24, 2008 8:25 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu este o zi chiar asa de rea, ci doar incordata. Un fel de intuneric, ceata care ascunde de fapt un semn bun, o deschidere, o solutie, o rezolvare sau chiar o speranta.
Ziua debuteaza incordat, dar pentru ca avem Luna in Sagetator se trece usor de la o stare la alta, de la o extrema la alta. Predomina teama de esec, teama de conflict, incordarea ca exista ceva rau in jur si este pe punctul sa se intampla, dar nu se intampla nimic de proportii. Venus are un efect tonic asupra opozitie, tocmai de aceea am spus ca acum opozitia este diferita de celelalte anterioare ei.
Tensiunea poate fi perceputa pana la momentul maxim (16:22), dupa care elementele care aduceau azi stres, grija, disconfort se estompeaza. Ziua de maine aduce din nou in discutie temeri mai vechi, angoase, probleme nerezolvate legate de proprietati, patronomiu, casa, instrainare de obiecte sau obligatia de a da bani, investi, ceda bunuri, pentru ca pe 27 aprilie cand Luna este conjuncta cu Jupiter grijile si temerile din 25 sa devina realitate.
Ziua de 27 aprilie este o zi incordata, agresiva, impulsiva, totul mocneste sub o nemultumire permanenta si pluteste in aer o dorinta de revansa. Unii vor dori sa plece brusc pe o carare de munte, altii sa se izoleze, unii vor cauta sa vorbeasca despre ceea ce nu au vorbit niciodata, altii sa se intalneasca cu amici, cunoscut, persoane cu care nu se intalnesc de regula. Nu este insa deloc o zi a reusitei, totul se face greu, incordata si cu un acut sentiment de insatisfactie.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group